Tahiri, përgjigje Bashës: S’ka faj që flet, shteti nuk punon më për një familje

October 26, 2014 19:24

Tahiri, përgjigje Bashës: S’ka faj që flet, shteti nuk punon më për një familje

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, iu është përgjigjur akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Tahiri thotë se Basha është mësuar kur shteti në kohën e qeverisjes së PD-së, punonte për një familje.

Sipas Tahirit, tashmë ka marrë fund koha e paligjshmërisë dhe informalitetit.

Kur shteti punonte për 1 familje, ishte më mirë!

Pavarësisht se për famlijet shqiptare u kthye në një mejhanë zhytur në informalitet, paligjshmëri e korrupsion.

S’ka faj që flet”, shkruan Tahiri.

October 26, 2014 19:24
Komento

6 Komente

 1. Bocari October 26, 20:28

  Po mor zoteri titujve ja keni marre doren mire ju. Kjo familja per te cilen punoi shteti deri me dje ku eshte? Beni pra gjyqin, nxirrni faktet dhe merrni mbrapash e kthejani popullit ato qe ju vodhen.
  ska ngelur zagar pa ngrene te mirat e Shqiperise, vetem populli qe ju i merrni voten ka ngelur me gisht ne goje. Te gjithe nga nje gershere jeni prere.

  Reply to this comment
 2. aldo October 26, 22:04

  E vertete , tani punon per dy familje por vetem per popullin jo.

  Reply to this comment
 3. Mark uk October 26, 22:26

  Mire se ne kohen e PD per qefin tuaj po themi se mbanin familjen e Berishes,kurse tani po mbajm bllokmenet e rinje.Se per simpatizantet e pa shkoll nuk po themi.Qe i muren nga coban dhe i cuan kudra jo nje a dhjet,po me mijra.

  Reply to this comment
 4. Rea October 27, 05:40

  Kur mori Saliu pushtetin nuk rrinte nje sekond pa permendur,Enverin,Ramizin,familjaret e tyre etj.Sot eshte krejt ndryshe ne se do te beshe karrier politike shaje Saliun dhe familjaret e tij,pra fjale dhe vetem fjale,ne funde ate fashen e KESH a rrasin nga mbrapa pensionistave.Me shaje sa te duash te shaje sa te dua dhe ne fund ngelemi miq pa u gjykuar asnjeri.

  Reply to this comment
 5. Naci October 27, 09:17

  O Tahir shteti ka punuar dhe po punon akoma per familjen Berisha dhe ndhma krysore qe i vjen eshte nga Rama..Iliri….dhe Saimir Qafiri…keni 1 vit e gjysme qe beni gam gam dhe asnje njeri politikan i korruptuar nuke eshte pas hekurave, vetem ca morragjinje qe nuke ju plotesuan tekat ty e Rames kur ishit opozit.. Premtuat nje mal ma rrena ne zgjedhje dhe akoma vazhdoni, gjendja vetem sa rendohet ku populli kenaqet dhe shperthen nga gezimi vetem kure politikan..gjygjtar prokuror te dalin para drejtesis…tani qe ky popull po ju kupton eshte pregatitur te shperthej ne inat.

  Reply to this comment
 6. hason peshkatari October 27, 10:44

  Nuk punon per familjen por punon per NONEN!!!! Ec aty NONA!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*