Tahiri: Kam bërë gabimin e madh që…

September 21, 2019 12:17

Tahiri: Kam bërë gabimin e madh që…

Duke mohuar me forcë se nuk ka bërë asnjë veprim për të cilin mund të dënohet për shpërdorim detyre, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, tregoi në konferencën e sotme gabimin që, sipas tij, ka kryer gjatë ushtrimit të detyrës.

“Bëra gabimin e madh që thashë se në çfarë mase mbillej kanabisi në Shqipëri. E dija se sa më shumë ta luftoja në çdo cep të Shqipërisë, aq më shumë do të ishin akuzat. Ata që e zhytën vendin në krim, sot më akuzojnë mua”, u shpreh Tahiri.

Sipas Tahirit, edhe përpara se PS të vinte në pushtet në 2013-ën, kanabisi mbillej në të gjithë vendin dhe jo vetëm në Lazarat.

Tahiri akuzoi edhe ish-ministrat e Partisë Demokratike: “Një ministri të Brendshëm ju vranë katër qytetarë dhe nuk u akuzua për shpërdorim detyre. As kryeministri kur tha se e kishte lejuar Lazaratin, as ministri i Brendshëm kur ju vranë 28 njerëz në Gërdec.”

Sa i përket dënimit për shpërdorim detyre, Tahiri tha: “Dua të shoh kë ligj kam shkelur duke shpërdoruar detyrën. Në kulturën time një vendim gjykate vetëm ankimohet. Do ta ankimojë vendimin sapo të zbardhet dhe të më jepet e drejta. Jam i bindur se nuk e kam shpërdoruar asnjëherë detyrën.”

o.j/dita

September 21, 2019 12:17
Komento

12 Komente

 1. Fidel Kastro September 21, 12:22

  Miut te gjirizit i ka ardhur goja.

  Reply to this comment
 2. intelektuali September 21, 13:31

  Beji te fala Dritan Zaganit qe e masakrove me liber shpie vetem se zbuloi pa dashur ne krye te detyres si Komisar Policie i ngarkuar nga shtetit dhe te tregoi me gisht si Kapobande e droges ne Shqypni,

  por:

  Shko dhe puthi BYTHEN enveriste Edvin Droges qe te shpetoi nga burgu njashtu si Ermalin e Enverit,

  sepse:

  PO TE ISHE NE NJE VEND TJETER DO T’I KISHIN PRERE KOQET E GARIBIT DHE DO TE NGROHJE QELINE E BURGUT PER NJE KOHE TE GJATE

  Reply to this comment
 3. MH September 21, 13:33

  Me Ty asht cdo i ndershem shqiptar .
  Te rrijme drejte e te flasim drejte!
  Gabimi i madh i yti asht qe pranove detyre qeveritare ne nji shtet te pa shtet.Kur koncepti i Yte per shtetin ishte qe, mendoje qe ekziston shteti shtet.Denimin e more padrejtesisht,fakti asht qe u thinje shume kohe parakohet.Kam djalin ne moshen tende vitlindjes 1979.Nuk ka asnji thinje.
  Po te ishe fajtor nuk do kishe fare thinja.Po njerezit spektator dhe komentues nuk kuptojne gjendjen Tenden te pafajshme per ti rrezistue padrejtesise.
  I ke permbledhur shume bukur dhe me fakte:

  “”” Tahiri akuzoi edhe ish-ministrat e Partisë Demokratike: “Një ministri të Brendshëm ju vranë katër qytetarë dhe nuk u akuzua për shpërdorim detyre. As kryeministri kur tha se e kishte lejuar Lazaratin, as ministri i Brendshëm kur ju vranë 28 njerëz në Gërdec.”””

  Keto plehra jo vetm nuk u denuane por u falnderuen dhe u dekuruane nga ai plehu i Vicidolit qe ka than edhe si me mburrje “” kam lejuar Lazaratin “”.A nuk asht kjo thenie argument qe korrupsioni ishte ngritur ne nivel rrangut qeveritar dhe mbrohesh nga gjithe institucionet e qeverise me ne krye Marshallin vicidolas Sali Ram Berisha (SRB).
  Te njejtin veprim kryjn edhe keto te majtet me pisllekun gjatoje piktor Rama.
  Opinjoni i im per kuadrot e pushtetit te majte sot ishin 3 veta.Ju,i nderuari Tahiri ,Xhafa dhe Bushati.

  Reply to this comment
  • intelektuali September 21, 14:32

   MH enveriste qe nuk heq dore nga jashteqitjet idiote qe hedh papushim ne kete forum te nerum:

   DRITAN ZAGANIT GJITHASHTU I DOLEN THINJA KUR E MASAKROI SAJE QORRI ME EDVIN DROGEN SI “ARMIK TE POPULLIT”

   dhe:

   Komisari i Policise ne krye te detyres, Dritan Zagani gjithashtu kishte femije si djali yt dhe si femijet e Tahirit qe i zinte be ne goje cdo dite e nate ne deklarata e tij pa piken e turpit dhe te moralit qytetar.

   PO KUSH E SHPETOI LUL BASHEN NGA BURGU O FANATIK PA TRU NE KOKE?

   Nese nuk e di ja ta thote intelektuali: Ishte Kryeprokurorja Ina Rama ajo qe zvarriti dosjen e Rruges se Kombit dhe qe doli jashte afateve zyrtare te pranueshme nga Gjykata dhe keto finte Te Drejtesise enveriste i kami pare edhe te Like Floriri, te Fullan Kusari edhe te Fatmir Xhafaj me nje Lukuni “Venusash”&spiunash te Sigurimit nga pas, si krimineli qe likuidoi Remzi Hoxhen, sigurimsi i Enverit, Ilir Kumbaro, dhe ishte po kjo Ina Rama qe kishte firmosur symbyllur aktin e vdekjes aksidentale te Kosta Trebickes megjithese e dinte qe ishte vrasje me paramendim, ku eshte Ina Rama sot qe Rilindja Socialiste e ka hypur ne majat e Gjyqsorit?

   PO SALIU ESHTE NGA DORA JUAJ O MH MAVRIA

   Pse nuk e ndeshkoi Rilindja dhe Drejtesia per krimet e tij? Perkundrazi ja ku e mbani ju Sali Varkarin e Enverit si veshka mes dhjamit, deputet ne Parlament te krekosur dhe pispillosur

   SI ALIBIA ME E MIRE E HAJNISE SOCIALISTE

   Po pse me krimet e Saliut doni te mbuloni krimet e Edvinit dhe Saje Qorrit qe vazhduan kauzen e PD-se dhe i hapen driten jeshile kanabizmit Shqypnise ngaqe nukl jane te afte te organizojne prodhimin e ndershem kombetar. Keshtu bente edhe Enveri me droge dhe cigare kontrabande pa piken e moralit kur kishte mbetur ne pike te hallit ne Dimrin e Vetmise se Madhe,

   prandaj:

   KUJT JA TREGON VLERESIMET E TUA TE LARTA PER HETUESIN GJAKATAR TE ENVERIT, FATMIR XHAFAJ DHE PER DITMIR BUSHATIN, DJALIN E SULEJMANIT KRIMINELIT TE SHKODRES MORE MAVRI?

   apo:

   Mos je dora vedi krimineli Sulejman Bushati i kamufluar si MH enveriste qe hedh gurin dhe fsheh doren?

   Reply to this comment
  • intelektuali September 21, 14:32

   MH enveriste qe nuk heq dore nga jashteqitjet idiote qe hedh papushim ne kete forum te nerum:

   DRITAN ZAGANIT GJITHASHTU I DOLEN THINJA KUR E MASAKROI SAJE QORRI ME EDVIN DROGEN SI “ARMIK TE POPULLIT”

   dhe:

   Komisari i Policise ne krye te detyres, Dritan Zagani gjithashtu kishte femije si djali yt dhe si femijet e Tahirit qe i zinte be ne goje cdo dite e nate ne deklaratat e tij pa piken e turpit dhe te moralit qytetar.

   PO KUSH E SHPETOI LUL BASHEN NGA BURGU O FANATIK PA TRU NE KOKE?

   Nese nuk e di ja ta thote intelektuali: Ishte Kryeprokurorja Ina Rama ajo qe zvarriti dosjen e Rruges se Kombit dhe qe doli jashte afateve zyrtare te pranueshme nga Gjykata dhe keto finte Te Drejtesise enveriste i kami pare edhe te Like Floriri, te Fullan Kusari edhe te Fatmir Xhafaj me nje Lukuni “Venusash”&spiunash te Sigurimit nga pas, si krimineli qe likuidoi Remzi Hoxhen, sigurimsi i Enverit, Ilir Kumbaro, dhe ishte po kjo Ina Rama qe kishte firmosur symbyllur aktin e vdekjes aksidentale te Kosta Trebickes megjithese e dinte qe ishte vrasje me paramendim, ku eshte Ina Rama sot qe Rilindja Socialiste e ka hypur ne majat e Gjyqsorit?

   PO SALIU ESHTE NGA DORA JUAJ O MH MAVRIA

   Pse nuk e ndeshkoi Rilindja dhe Drejtesia per krimet e tij? Perkundrazi ja ku e mbani ju Sali Varkarin e Enverit si veshka mes dhjamit, deputet ne Parlament te krekosur dhe pispillosur

   SI ALIBIA ME E MIRE E HAJNISE SOCIALISTE

   Po pse me krimet e Saliut doni te mbuloni krimet e Edvinit dhe Saje Qorrit qe vazhduan kauzen e PD-se dhe i hapen driten jeshile kanabizmit Shqypnise ngaqe nukl jane te afte te organizojne prodhimin e ndershem kombetar. Keshtu bente edhe Enveri me droge dhe cigare kontrabande pa piken e moralit kur kishte mbetur ne pike te hallit ne Dimrin e Vetmise se Madhe,

   prandaj:

   KUJT JA TREGON VLERESIMET E TUA TE LARTA PER HETUESIN GJAKATAR TE ENVERIT, FATMIR XHAFAJ DHE PER DITMIR BUSHATIN, DJALIN E SULEJMANIT KRIMINELIT TE SHKODRES MORE MAVRI?

   apo:

   Mos je dora vedi krimineli Sulejman Bushati i kamufluar si MH enveriste qe hedh gurin dhe fsheh doren?

   Reply to this comment
 4. Buzuku September 21, 14:38

  Jam dakord me M. Nanon kur tha se u “hape bythesh”, zakon ky I te rinjve shqiptare we duan te behen ministra te brendshem, po sinqerisht me vjen keq per zhgenjimin e madh qe pesove, se sigurisht, edhe ne se ka faj(apo krim), ky nuk ka pse te te takoje vetem ty. Uroj me te miren per ty. In

  Reply to this comment
 5. demo September 21, 15:49

  O ti Zoti Tahiri,mos e krahaso veten me Sali Berishen,se Saliu eshte aq fajtor sa nuk e merr persiper asnje Gjykate.
  Saliu e ka kaluar fazen e Ndeshkimit.
  Ka hyre ne Statistike.
  Krimet e Saliut vetem mund te numurohen,por nuk mund te gjykohen.Ti u denove prej kushurinjve.Harrove qe kushurinjte jane maloke dhe maloku kur zbret nga mali eshte si orteku.Merr me vete,cfare gjen perpara.Vetem bese nuk ka maloku.

  Reply to this comment
 6. Lili September 21, 15:53

  A na shpegonma medetaj ate punen e radareve qe MImi fikte kur kishte livraizon te droges ?!
  A e informove Km per kete shperdorim detyre te Mimise se tij apo mbylle gojen para Njeshit?! A e informove Presidentin siç e do detyra apo e mbylle gojen ?! A nuk te duket mbyllja e gojes e mospercjellja ma nalt te ketyre problemeve qe rezikojne Edhe figuren e Natos nje shperdorim detyre?! Apo perkundrazi mendon seke bere detyren karshi kapo bandave?!

  Reply to this comment
 7. sapa September 21, 17:27

  Nje fjale e urte gjermane thote;Sulmi eshte mbrojtja me e mire!Dhe kete po ben i “pafajshmi”.

  Reply to this comment
 8. MH September 21, 18:38

  intelektuali
  Ke perserit dy here komentin.A ka mundesi t’na e perseritesh edhe nja 4 – 5 here sic e ke traditen Zakonin se per dine iman nuk te kuptoj.
  A e din pse une jashqitjen e kam pagezue intelektual.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro September 21, 21:49

   MH, minister me karagjoz dhe te paftyre se Saje qorri nuk ka pasur e nuk do te kete ky vend, Nuk ka rendesi sa u denua , Tahiri ka aq mekate dhe po i heq dite per dite nga nje ankth i papare , prandaj u thinj para kohe . Nuk i deshiroj as hasmit tim te keqen , por me plot goje them se ai nuk eshte veçse nje KAÇUL i padenje dhe i paskrupullt.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim