Tahiri: Këshilli i Lartë i padrejtësisë nuk më mbyll dot gojën

June 13, 2016 13:19

Tahiri: Këshilli i Lartë i padrejtësisë nuk më mbyll dot gojën

Ka pritur fillimin e javës për të reaguar kundër padisë së bërë në Prokurorinë e Përgjithshme, nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një konferencë për shtyp tha se KLD është Këshilli i Lartë i Padrejtësisë dhe Pasurisë. Ai hodhi akuza të forta për Presidentin Bujar Nishani si dhe anëtarët e tjerë të KLD-së.

June 13, 2016 13:19
Komento

10 Komente

 1. alphade June 13, 14:38

  Deri me sot historia boterore nuk ka njohur nje president
  si ky sakat antikapati yne qe dikur mbante bustin e Enver
  Hoxhes ne krah per ta sjelle te sheshi Skenderbej,diten
  qe u rrezue monumenti Enverit nga demostruesit Ja cilin
  president “emeroi” Sala i Vicidolit si president . E kam vene ne thonjeza emerimin sepse de jure e emeroi kuvendi por faktikisht u emerue nga Vicidoli . Ky eshte
  realiteti …!!! Dhe mire ben Tahiri qe i ka vene gjoksin dhe
  guximin kunder nje presidenti pa asnje vlere …!!!
  Prandaj ajo q thuhet qe presidenti duhet te zgjidhet nga
  populli me referendum eshte forma dhe menyre me reali-te qe presidenti te kete voten e sovranit pa iu perkur me
  temena partise qe e ka cuar ne ate post . Vetem keshtu
  presidenti do te kete prestigj dhe autoritetin e duhur si
  president qe qendron mbi partite dhe personifikon unitetin
  kombetar,ndryshe si ky president do te jete thjeshte vegel
  ne duart e partise qe e ka cuar ne maje te piramides por
  qe nuk asnje vlere sepse ne darke ate e thirre Saliu dhe i
  jep detyrat per diten e neserme dhe ky fakir eshte i dety-
  ruar me dashje ose pa dashje,me hir ose me pahir t’i zba-
  toje ato nje per nje . Keshtu po vepron presidenti,keshtu po vepron Llalla,e te tjere me radhe,sistemi gjyqesor nen
  hyqmin e presidentit ,i thencin.
  Ketu e ka burimin e gjithe lufta per reformen ne drejtesi
  qe zoterinjt e PD kerkojne “vendet e rezervuara”qe te mos e humbin pushtetin e tyre ne sistemin e drejtesise
  qe praktikisht sot e kane ne duart e tyre dhe luftojne e i
  kane hapur lufte gjithe botes ,pervec ISSI- dhe Kim
  Jong-ut te ruajne statu quone ne drejtesi . Ne kete lufte
  flamurin deri tash e ka Edi,vetem ky ka me pak kusure
  thuhet ne rrethet e jashte ,ndersa per Saliun prangat jane te hazerta,Meta eshte fryre ca nga vizita ne Amerike
  por edhe ky ka frike nga reforma dhe kerkon “konsensus”,fjale e peshtire per mentalitetin dhe realitetin
  shqiptar sepse metastaza e korrupsionit nuk ka nevoje per sa kohe eshte perfshire ish-kupola berishiane ne te .
  PD-ja qe dikur perbente nje shprese per popullin shqiptar
  praktikisht nuk ekziston me ,ajo eshte shndrruar ne nje bande mafioze,kacakesh qe ka vrare,ka plackitur,eshte
  pasuruar me gjakun e popullit dhe si e tille nuk ka sens
  dhe eshte e pakutimte qe diplomatet e huaj te komunikojne me nje bande mafioze,kjo nuk ka ndodhur
  asnje vend te botes demokratike. Fakti qe diplomatet e
  huaj bredhin neper zyren e kryekriminelit te Shqiperise e
  ofendon thellesisht popullin shqiptar dhe aq me teper kur
  keta diplomate deklarojne se mbi 90 e ca perqind e popu-
  llit shqiptar e duan reformen. Kjo me duket paksa hipokrizi dhe krijon iluzione te shqiptaret -vulg. Bojkoti
  ndaj ketij grupi do t’i sherbente me mire Reformes ne Drej
  tesi.

  Reply to this comment
 2. sakte June 13, 14:56

  Te gjitha fajete i kemi ne votuesit.Ngrihemi kure kta kane nevoje per ti mbrojtu e per tu dhene pshtet

  Reply to this comment
 3. naku June 13, 14:57

  Keshilli i Krimineleve e Hajduteve i ka shpallur lufte shretit. Sityata eshte serioze. Qevera nepermjete Parlamentit duhet te behe lugjet e nevojsheme qe te shjaterrohe kete bande duke filluar nfa Bujar Nishani e larot etij.Mis degjoni me nderkombraret e opoziten se neser do jete shume vone. Qeverine ja u kemi dhene per te drejtuar jo per te perkedhelu.

  Reply to this comment
 4. fteri June 13, 16:36

  *****K,L,D -ja , sot quhet këshilli i lartë i MAFJES me në krye B.Nishanin.gjithë populli këtë vlersim dhe mendim kanë .Pokuroria dhe gjykatësit jan organizata mafioze .Kurr këto kriminel të drejtësisë nuk kanë dhënë drejtësi .Shporrja e tyre ëshrë detyra Nr.1 e shqiparve.që të jetojnë me ligje barabart për të gjithë.Prokuroria dhe gjykatat janë I.S.I.S -i i sotëm shqiptar,kjo organizat kriminale ka sjellë shumë viktima me pasoja të pa riparueshme në popull.Po të doni populli ju a paraqet me fakte e prova, se , sa krime ,vjedhje e mashtrime kan kryer këto prokuror dhe gjykatës .MASAKËR ky eshtë emri i vërtet i vendimeve kriminale të dhënë nga këta ,kanë vrarë popullin 25 vjet..Unë mendoi se për dështim total të drejtësisë 25 vjet në shqipëri duhen shkarkuar të gjithë e larguar të gjithë nga detyra,një pjesë e madhe duhen të futen në kokërr të burgut ,tu sekuestrohet pasuria e vjedhur që e kanë marrë në rrugë kriminale .Rrugë tjetër nuk ka vlerë.SHqipëria është e okupuar sot nga këta kriminel.Kur do ti zhdukim këto qelbësira Z.LU ? ..,ZONJA VLLAHUTIN ?..,Miqë nga B.E-ja .dhe SH.B.A-ja.Populli e ka litarin në fytë nga këto hijena.?.

  Reply to this comment
 5. rolando June 13, 17:08

  Po kush ju tha ju qe 90% e popullit e don reformen ne drejtesi sipas modelit te Rames?Mos jetojme gje ne kohen e monizmit qe te jemi te gjithe me parullen [ c’thot partia ben populli ]?Sa per ate naku-n para se te komentoje te mesoje te shkruaje.

  Reply to this comment
 6. Arber June 13, 17:28

  “Ministri i Puneve te Brendshme nuk ka nevoje te llape, por te godase!”
  Ahmet Zogu

  Reply to this comment
 7. info analitike June 13, 17:47

  Ore po Tahiri nga e mori tagrin te flase ne emer te popullit. Na ktheu prape ne kohen e diktatures. Po c’flet o Tahorr ti per pasurim e per drejtesi kur je sterre i zi per vete. Ti e ke humbur me kohe te drejten per te bere moral e per tu hequr i paster. Te ka mbuluar hashashi dhe mafja koke e kembe ndaj mos kerce kot perpjete si gjeli ne pleh. Dita te pati bere disa pyetje para pal kohesh e ti akoma nuk ke dhene nje pergjigje. Mos u fshihni kot pas gjyqsorit ti dhe Rama per te mbuluar llumin ku jeni zhytur per vete.

  Reply to this comment
 8. f.m June 13, 20:49

  te gjithe jeni burra te forte dhe i diktoni te gjithe gabimet,pot kur ashte puna te vota qe te votojme me te mirin ,te gjithe baheni buthqira dhe shiteni per 5 lek,kjo ashte ajo qe ju i thoni po rryshfetit,po hajdutit,po korrupsionit deri ne palce,pro kriminelave qe po bahet si me kane ilaqet para dhe mbas buke me i konsumuar.me rrespekt F.Markaj.

  Reply to this comment
 9. nje lexues shqiptar June 13, 23:55

  Infoanalitike=zagar i felliqur berishian , pjelle e peshtire e pinjoll i tradhetareve e kuislingeve te vendit , nje poliposhtersi e natyres .

  Reply to this comment
 10. Fadil June 14, 00:51

  KJO BANDË PADREJTËSIE ,-E MBETURINAVE TEJ-REAKSIONARE, REVANSHISTE-BERI SHISTE-,
  PO DUAN TË BËJNË GRUSHTET ME FERMANE MIZORE, MBRETËRORE.
  -FORCA!,,,
  SHQIPO DHE SHQIPONJA!
  -ZGJOHUNI NGA GJUMI, SE SHQIPËRINË E MORI, JO VETËM LUMI,-POR E FUNDOSI LLUMI!
  -PSE NUK UA TREGONI ME KOHË,
  -VENDET TEK THANAT”?!…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim