Tahiri, Kodheli e Majko, kandidatë për Bashkinë e Tiranës, PS nis sondazhet

October 8, 2014 08:40

Tahiri, Kodheli e Majko, kandidatë për Bashkinë e Tiranës, PS nis sondazhet

Kandidati i PS-së për zgjedhjet në Bashkinë e Tiranës duket se do të jetë njëri mes Saimir Tahirit, Pandeli Majkos dhe Mimi Kodhelit.

Të paktën kështu raporton “Panorama”.

Sipas kësaj të fundit, tashmë PS ka nisur sondazhet në kryeqytet, për të parë se kush nga këta të tre është më i preferuari nga qytetarët.

Sondazhi është konfirmuar edhe nga ish-kryetarja e Forumit të Gruas në PS, Majlinda Keta.

Ajo ka thënë se e kanë marrë në telefon për ta pyetur se cilin nga tre emrat e mësipërm do të preferonte që të kandidonte për PS-në në zgjedhjet e ardhshme për Bashkinë e Tiranës.

 

October 8, 2014 08:40
Komento

9 Komente

 1. arber October 8, 08:46

  JO .AS NJERI PREJ TYRE NUK BENE PER KRYTAR BASHKIJE .NE PS VETEM NJERI MUND TA BEJ .. SIPAS MEJE KY ESHTE ..BASHKIM FINO..(.NJE MENAXHER I VERTETE)

  Reply to this comment
 2. Berlin October 8, 09:17

  Asnje nga keta nuk ben per kete post kaq te rendesishem te kombit shqiptar!
  Te gjithe keta jane figura politike te djegura qe nuk kane se cti sjellin jovetem tiranes por mbare kombit shqiptar !
  Fino eshte jevg me orgjine pra nje arsye me shum per ta zhweshur nga cdo funksion politik!

  Reply to this comment
 3. Naci October 8, 09:30

  @ Arber ky ishte dikur Bashkim Fina tani ngelet Bashkim Fena….Pandit i moren gruan, Mrika detyrohet te heq pantallonat qe bej qiqin…Saimir Qafiri ngelet me i mundeshmi nga qe ka dhe perkrahjen e te jatit si hajdut me cante…une mendoj per Erion Bracen.

  Reply to this comment
 4. info analitike October 8, 09:40

  Ne Itali sapo u ndalua nje tjeter ngarkese droge qe i kishte kaluar nen hunde te “super sukseshmes” polici te Tahirit. Me siguri e kane bere qe ti lene pak fame edhe policise italiane se ketu ne Shqiperi po korrin sukses te papare.
  Ja perse Tahiri e meriton qe te zgjidhet ne krye te Tiranes, qe ta beje ate edhe me keq se ç’eshte, duke çuar deri ne fund punen e parardhesve te tij.

  Reply to this comment
 5. agron October 8, 10:04

  lajmi super i dites :DDDDDDD

  Reply to this comment
 6. Drejtoresha e ATSH-se October 8, 10:07

  SHALESIT I DUHEN DHENE ÇELESAT E TIRANES

  Nuk e kuptoj Joriden e Tabakeve, ish pronare e shurrtoreve te Tirones, perse irritohet kur degjon emrin e Shalesit si kryebashkiak. Me Shalesin mund te hyje menjehere ne posedim te te gjitha shurrtoreve te humbura, perfshire Uren e Çengijeve te Tabakeve. Me ndihmen dhe eksperiencen e vyer te Lulit nga Hollanda, e ne bashkepunim me te, mund te ringreje Kuartierin e Çengijeve, si dikur xhaxhallaret e saj.

  A parte i scherzi – thone italianet – figura dhe personaliteti i Eduard Shalesit me duket i pa arritshem nga asnjeri prej kandidateve te perfolur per kete pozicion te rendesishem. Grinta dhe inteligjenca qe e ka me te tepert, mund te jene per Tiranen e se ardhmes “la mano santa” qe i mungon prej vitesh. Nuk di sa mund te jete i gatshem ti perkushtohet kesaj detyre vete Shalesi, po te isha nga Tirona do ja nxija jeten deri sa ta pranonte kete detyre.
  Tiranes i duhet Shalesi, i duhet vizionari modern i tranformimit te saj ne nje metropol te denje per tu krahasuar me qytetet me ne ze europiane e me tej.

  Majko ishte i pari qe futi Shqiperine ne borxhe miliardare per ti ndertuar kosovareve Rrugen e hajduteve te Kombit, tiranasit nuk duhet ta harrojne kete.

  Edhe Saimir Tahiri, qe pranoi te ndryshoje historine e Shqiperise, ne takimin e tij sekret me Papa Bergoglio-n ne Nunziaturen e Vatikanit ne Tirane, me dore lenje te lire ne manipulimin e dosjeve nga arkivat e Ministrise se Puneve te Brendeshme, nuk i duhet Tiranes, as si Minister i Brendeshem e aq me shume si Kryebashkiak i saj.

  Mrike Vata – ne art Mimi Kodheli – “tutto il nome e’ un programma” (nje emer nje program) do e qelbesonte me injorancen e ngritur ne arrogance ardhshmerine e Tiranes, e pa afte, intrigante e per me teper hakmarrese me tiparet tipike te nje kanunisteje lekedugagjinore.

  Behuni nje here inteligjente ju çunat e gocat e Tirones, qe ju rriti e ju dha drite e mendim te lire. Mendohuni per te ardhmen tuaj europiane me Shalesin kryebashkiak si solucioni me i mire.

  Reply to this comment
 7. toni October 8, 13:01

  ky tahiri eshte komlet vari trapin…..ktyne kot me i besu dihet qe bashkine do e qeverise po rama vete…e vetmja gje qe te di te beje me mire eshte te ndertoje edhe te prishe…rama te pakten ka gusto qytetari

  Reply to this comment
 8. BANI October 8, 17:37

  KETA TE TRE TE ZGJIDHIN NJEHERE PUNEN E ATYRE QE I NDIHMUAN NE FUSHATE PASI KANE FUTUR NJEREZ QE NUK DINE TE SHKRUAJ AS EMRIN E TYRE DHE QELBEN ERE KUR FUTESH NE ZYRE ,PASI MBAJNE ERA RAKI OSE DJERSE,OSE FUSIN DASHNORET E TYRE NE PUNE,SI P.SH TEK PATENTAT TEK N.SH.R NE TIRANE N/DREJTORI KA MARRE D… E TIJ OSE NJE TJETER NUK DI TE SHKRUAJ AS EMRIN.PRANDAJ EDI TE MENDOHET MIRE SE KA DHE L.S.I POR DHE P.D.I.U, PRANDAJ OSE VENDOSI NJEREZ TE SAKTE NE PUNE DHE ME KULTURE OSE 1.000.000 VOTA IKIN PRAP. MEEEENNNDDDDDOOOOOHHHHUUUUUUNNNNNIIIIIIIIIIIIIII

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*