Tahiri me lot në sy: Ndjesë më së pari tim biri

October 19, 2017 21:22

Tahiri me lot në sy: Ndjesë më së pari tim biri

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri nuk i ka mbajtur dot emocionet në fillim të emisionit Opinion.

Me zë të dredhur dhe lotë në sy Tahiri i ka kërkuar ndjesë të gjithë atyre që i ka krijuar shqetësime duke veçuar birin e tij, Drinin, pikën e dobët.

“Nuk është një moment i zakonshëm për mua e as për familjen time siç nuk është një moment i zakonshëm për të gjithë njerëzit që më kanë njohur, ata që më kanë besuar, ata që më kanë zgjedhur dhe një ndjesë time për shqetësimin kolegëve socialiste, kryeministrit patjetër të cilëve ju kam krijuar një shqetësim të pamerituar por më së pari për tim biri, jam gjendur përballë sulmeve të vazhdueshme për zgjedhjen time”, tha Tahiri.

October 19, 2017 21:22
Komento

16 Komente

 1. Arber October 19, 21:37

  Jeta eshte lufte. Nuk eshte momenti per lot dhe kerkim falje. Nuk tutet burri nga thashethemet e kontrabandisteve qe perdorin emra qeveritaresh per t’u dhene zemer bashkepuntoreve. Ujet e Gurres se Gusmarit u ka dhene forca te mbinatyrshme burrave te Kurveleshit.

  Reply to this comment
  • Ilir.Malindi October 19, 21:49

   Zoti Balla
   Ne situaten psikologjike qe ndodhet Saimir Tahiri mundet qe te vrasi veten.Mbajeni ne survejim dhe te shoqeruar nga agjent te policise.E them kete mbasi ne Itali deshtoi ne provime dhe u hodh nga kati i dyte i fakultetit.Nuk vdiq.Ka cregullime psiqike dhe krijoni nje komision psiqiatrish.
   Ne ndihme te hetimit rueni se mos vret veten.Nuk eshte rasti i pare per njerzit ne kete gjendje psiqike.
   av.Ilir Malindi

   Reply to this comment
   • SaimirTahiriipafajshem October 20, 02:54

    Je ne terezi mo zoti avokat. Dhe nese e ka bere kte ( qe eshte vetem shpifje ) i lumte pushka se nuk ka vjedhur shqiptaret as nuk i ka vrare. Ti more avokat pse nuk fole kur u vodhen 7 miliard dollar nga banka e shqiperise ( leket tona) pse nuk shkruajte kur u vrane njerez ne shesh ( gjaku jone ) pse nuk fole ti kur dolen videot qe ndaheshin nga 750.000 €. Apo i kishe te mbushura xhepat. Rri shtrember fol drejt avokat se ste ka lezet. Te futen te ter ne burg. Ti dhe kushdo tjeter e di qe pjesa me e madhe e deputeteve dhe ish deputeteve jan per burgim te perjetshem. Z. Tahiri dhe nese ka marr qoft 1€ nga kjo dallevere kafenesh e ka marr ne Itali dhe e ka futur ne Shqiperi jo si hajdutet e vrasesit qe ti mbron qe i kan fshehur leket ne ishujt Virgin.

    Reply to this comment
   • Nuk e di October 20, 08:38

    Eshte e sigurte qe nuk vdiq kur ra nga kati dyte, sepse nuk do ishte bere minister

    Reply to this comment
 2. mirel October 19, 21:39

  E mer trap se me ardhka keq vertet per ty, ku mer idiot u bere bos dhe u kapardise me pushtet.
  Duket qe je viktime e Ramutit.
  Kaq servila jeni xhanem sa dhe ne krim jeni gati ti sherbeni politikes.
  Shoqeri trapash,,kjo eshte rinia.
  Viktime e Rames dhe Ahmetes. Keta pastrojne parate e hidrocentraleve me mafiozet e Ballkanit dhe te Italise.
  Prandaj insistojne te HECet dhe koncesionet.
  Nderkohe ndermjetesi i Ramutit eshet Ahmetaj
  Me ate merruni te parin

  Reply to this comment
 3. Arben October 19, 22:49

  Zoti ta ruajt djalin por edhe ty. Ishe pak i pakujdesshem pasi emri yt permendej nga shume punonjes e drejtues si kusheri dhe ndaj je ne kete gjendje. Punove shume per policine dhe duhet te jene mirnjohes.

  Reply to this comment
 4. Peci October 19, 23:18

  Te shijonin parate o i shkrete ti ke bere namin akoma derdellis na u duke shume i zgjuar sikur po beje cudira po te doli tym i zi .jo te lotosh po te pelcasish kriminel.

  Reply to this comment
 5. Bushi October 19, 23:44

  Mirenjohje per Saimir Tahirin.Ai sa qe minister,beri nje pune shume te madhe kundra bandave te Berishes dhe Bashes qe merreshin me kultivimin e droges.Pune e tij eshte per t’u lavderuar.Por kanibaldet,vampiret,Berisha dhe Basha jane te pameshirshem dhe duan vetem te bejne keq,te derdhin e te pijne gjak.Ishalla u vjen radha dhe ketyre.Sot po denohet nje i pafajshem (Tahiri),por neser do denohen fajtoret dhe kriminelet e vertete.Shpresojme te Amerika dhe Europa.

  Reply to this comment
 6. intelektuali October 19, 23:58

  OH SA SHUME NA MALLENGJEU KRIMINELI I DROGES TAHIRI SA FILLUAM TE QAJME ME LOT PARA TV NE EMISIONIN E BLENDI FEVZIUT!

  Ky kriminel dhe krimb dinak i Rilindjes Socialiste perdori gjate gjithe emisionit demagogjine enveriste per t’ju shmangur pyetjeve te verteta kjo fale edhe spiunit te Edvinit ne emisionin e Fevziut, Lorenc Vangjeli qe ishte derguar enkas me mision Partie si edhe Fatos Klosi me pare dhe i mbeti vetem Fevziut te perseriste:

  SI KA MUNDESI NJE MINISTER RENDI NE SHQYPNI QE TE JETE KOKA E MAFIES SE DROGES PER NE ITALI? CFARE SHTETI ESHTE KY?

  dhe:

  PSE HABILAJT U BENE KAQ KAPADAINJ, SA NUK E CANIN FARE TRAPIN SE MUND TE PERGJOHESHIN DHE ISHIN KAQ TE SIGURT SE NUK I NDESHKON KUSH NE BISEDAT E TYRE KRIMINALE DUKE PERMENDUR PA TEKLIF EMERIN E SAIMIR TAHIRIT?

  Ne vend qe t’i pergjigjej kesaj pyetje thelbesore:

  PSE KUR MINISTER I RENDIT ISHTE TAHIRI NARKOBARONET E DROGES U BENE KAQ KAPADAINJ?

  Tahiri i meshoi teorive idiote dhe qesharake konspirative, nje e dy permedte papushim ne OPINION djalin e tij sikur te ishte majdanoz, por asnjehere nuk u kujtua t’i kerkonte falje Kryepolicit te vlores qe ishte i pare i cili zbuloi lidhjet e Tahirit me Habilajt dhe ishte ne krye te detyres dhe per kete gje u masakrua ai dhe familja e tij si mos me keq.

  PSE NUK U MALLENGJYE SAIMIR TAHIRI KUR SHTETI MASAKROI FAMILJEN E KRYEPOLICIT ZAGANI QE PO KRYETNTE VETEM DETYREN E TIJ?

  Po nuk i erdhi keq pak per djalin e Zaganit kur e denigroi si ARMIK te Popullit vetem sepse zbuloi lidhjet e krimit te Ministrit me kusherinjte e tij drogaxhinj te Vlores dhe pse shteti yne nuk i kerkon qeverise te rehabilitoje Kryepolicin e Vlores qe u masakrua nga Saimir Tahiri vetem sepse beri detyren e tij?

  KJO PER FAT TE KEQ MBETI PA PERGJIGJE NE OPINION

  Reply to this comment
 7. MH October 20, 01:02

  Kjo nuk asht interviste.Kjo asht hetuesi ne pranin e teleshikusve shqiptare.Aty duhej dikush ta nderpriste intervisten dhe ta merte Samirin me shume krenari per tu largue nga intervista te shpifura hetuesie.

  Reply to this comment
 8. Plaku Xhuxhumaku October 20, 01:45

  Ky trapi me kujton Beqir Ballukun qe shkoi drejt pushkatimit me bustin e Enver Bythos ne dore dhe thirri Rrofte Enver Hoxha, kur ushtaret e Enver Bythos ia futen plumbat ballit.

  Reply to this comment
 9. Annie October 20, 02:25

  Saimir Tahiri eshte nje figure e ketij pushteti qe ka dhene prova e punuar me devotshmeri per te moren e popullit shqiptar.
  Nuk mund te njolloset kjo figure e shquar me ca fjale boshe te kushurinjve te njezete qe ai ka.
  Ai ka pozicionin e vet si pushtetar dhe per kete eshte i perkushtuar dhe eshte me i afte se anche tjeter.
  Kushurinjte apo njerezit qe nuk e duan mund te thone cfare te duan nuk mund tia mbash goje askujt.
  Varet sa i formuar e sa i ndershem eshte ai Kushuri apo shok apo kushdo qe mund te flase per Saimir Tahirin apo per ndonje tjeter.
  Fjalet e thena nuk jane prova.
  Cdo njeri mund te flase cfare I thote mendja e tij.
  Por Saimir Tahiri nuk mund te futet ne burg se cfare mund te thone ato apo ndonje tjeter.
  Ata jane njerez qe Jane te semure apo te keq ink ne shpirt qe trillojne keto gjera.
  Por duhet te verifikohen :
  1) Eshte e vertete qe ata kane thene
  2) Ne qoftese e Kane thene pse e Kane thene e trilluar
  3) Apo ndonje pale e trete i Kane kompromentuar
  4) Italianet e Kane perkthyer mire thenie e tyre
  5) Ato mund te mos e kene thene fare keto fjale
  por dhe vete ato jane ngaterruar
  Dhe nqs e Kane thene ato ne fund te fundit ato fjale ta marre parasysh gjykata nuk I ka thene nje doktor apo avokat intelektual me virtute qe ti besohet por ca njerez te nivel it te ulet qe nerren me droge qe nga ato cfare nuk pret dhe fjalet e tyre une nuk i narr per baze kurre e asnjehere.
  Saimir Tahiri nuk pergjigjet per fjalet e njeriut apo tjetrit ,veprimet e njerit apo te tjetrit.
  Fjala eshte baraz = me fjale .Fjala nuk eshte veper.
  Eshte nje hendek i madh midis fjales dhe vepres.
  Kjo duhet dalluar mire nga gjykata e kushdo.
  I teket nje perdoni se nuk edi Saimir Tahirin apo nje tjeter thote une po futem ne burg pse mos futet e Saimir Tahiri e trillon Dhe kjo quhet baze.
  Jo kjo nuk eshte baze per kete vendim.
  Para Se te merret vendimi eshte bere ballafaqimi midis Saimir Tahirit dhe kushurinjve?
  Ka vajtur nje avokat I Saimir Tahirit e ka verifikuar kete?
  Dhe po mund te thone ato me fjale ku jane provat me vepra qe ai ka bere.
  Fjalet thuhen por jane te sinqerta e te verteta.
  Bindemi mire popullin jo me fjale por me vepra para Se te merrni vendimin e duhur.

  Reply to this comment
 10. Nero October 20, 04:13

  Me vjen shume keq te mednoj se mund ti provohet fajesia. Gjynah nje djale i ri me perspektive ne politiken e vendit!

  Dhe ja nje mbrojtje kusherinjve qe ky vete duhet t”i kishte arrestuar i kushton gjithe jeten!

  Paraja eshte gje e keqe, i fut djallin njerezve ne shpirt e mendje e i ben te bene gjera qe nuk duhet te benin.

  Por shpresoj se gjithe kjo eshte nje farse, por dicka duket se ka ne kete mes!

  Keqardhje!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 11. Lili October 20, 05:39

  O ilirmalindi,
  Pikerisht pse nuk jane te forte moralisht zgidhen e behen Nga Hiç ministra «  dekor » te qeverise nga Rama: i kontrolon e i poshteron ma kollaj…

  Reply to this comment
 12. Dn October 20, 05:42

  Djemt e te tjereve a t’u dhimbem kur i burgose? Jo,pra …
  Te kujtohen ulerimet e atij vogelushi ne shkoze? Nuk i ke pare..
  Keshtu sicili me radh neser djali yt e ka radhen…

  Reply to this comment
 13. Arben October 20, 06:46

  TI KISHE MENDUAR NE KOHE KETO GJERA

  TANI ESHTE RRADHA E LITARIT

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim