Tahiri në Gjykatë, nis seanca ndaj ish-ministrit të Brendshëm

February 11, 2019 13:18

Tahiri në Gjykatë, nis seanca ndaj ish-ministrit të Brendshëm

Pas ankimimit të shtyrje të afateve për hetimet, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka shkuar ditën e sotme në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Ndërkohë, ka nisur seanca për çështje e Tahirit, i cili akuzohet se ka mbështetur në tregtin e shitjeve të lëndëve narkotike grupin “Habilaj”.

Javën e shkuar Prokuroria  ka zgjatur hetimet me tre muaj të tjera, gjë e cila u kundërshtua nga ish-ministri.

l.h/ dita

February 11, 2019 13:18
Komento

2 Komente

 1. syri February 11, 13:52

  Mjaft me Tahirin ju lutem! Saliu dhe likja bene c’mos qe ta implikonin! Nuk jane fakte bisedat e habilajve! Me keto lloj provash nuk ngel politikan jashte burgut!

  Reply to this comment
  • asd February 11, 18:08

   Ne vitet e tij si minister u mbyt vendi me kanabis sativa, dhe policia ishte ortak me trafikantet. Nuk eshte problemi se kane folur Habilajt per te, por ai duhet te flase per gjithe sistemin, akordet, rrjetin ndarjen e parave. Keto informacione ky cunaku i ka te gjitha, por ngul kembe ta hedhe lumin me mashtrime ne vend te statusit te “personit te penduar”

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*