Tahiri nesër në Apel, Lu: Gjykata të mos ndikohet nga presionet, por nga provat

May 27, 2018 18:36

Tahiri nesër në Apel, Lu: Gjykata të mos ndikohet nga presionet, por nga provat

 

Në një kohë kur nesër pritet të mbahet seanca në Gjykatën e Apelit mbi kërkesën e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili kërkon heqjen e masës “arrest shtëpie” dhënë nga Gjykata e Krimeve të Renda, ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka thënë se vendimi i Apelit duhet të bazohet mbi prova dhe jo presione.

I pyetur nga “Balkanweb” për seancën që pritet të mbahet nesër në Gjykatën e Apelit, ambasadori amerikan Donald Lu i ka bërë thirrje shoqërisë civile dhe medias që ta vëzhgojnë këtë çështje me vëmendje, pasi sipas tij ka raportime nga burime te pavarura për presione dhe ryshfete ndaj gjykatësve.

“Kemi dëgjuar disa raportime nga burime të pavarura për presione serioze në këtë çështje, përfshirë edhe ryshfete që u janë ofruar gjykatësve.

Ne i bëjmë thirrje shoqërisë civile dhe medias që ta vëzhgojnë këtë çështje me vëmendje, në mënyrë që vendimi të bazohet mbi provat dhe ligjin dhe jo mbi presione, kërcënime apo para.

Askush nuk është mbi ligjin”– ka thënë Donald Lu.

l.h/ dita

May 27, 2018 18:36
Komento

23 Komente

 1. LORA May 27, 19:01

  Provat dhe faktet e ligjshme kemi shtate muaj qe i presim,por ato nuk duken gjekundi.Thashethemet e
  ” burimeve te pavarura” ,mberritur ne veshet e Ambasadorit Lu nuk mund te quhen prova dhe fakte.

  Reply to this comment
  • çiftelia e bjeshkeve May 27, 21:55

   Presionet dhe parate mund te jene edhe nga ana e OPOZITES, prandaj i nderuari ambasador Lu ka bere shume mire qe i ka bere thirrje gjykates se vetem mbi provat meret vendimi.
   Mos harroni qe Babolja sapo i lau borxhet me paret e PD-se.

   Reply to this comment
   • Lili May 28, 07:36

    O mos mendo se nderkombtaret reagojn per ty e per mu. Vetem kur vete rezikohen reagojne,cka te trehon nivelin e tragiqet qe ministrat tone,se ky nuk ishte vetenkane mbuluar.

    Reply to this comment
  • Lili May 28, 07:34

   Ah zh Lora,presish qe te nz dalin tjeter pergjime nga sherbimet?
   Pazari ka marr fund:ky ose denohet ,ose dalin fskte tjera edhe ma dkandaloze per shtetin shqiptar.Po juve nuk iu behet vone se si kaste komplet e kriminalizuar i keni punet ne terezi e nuk pyesni per Shqiperine.

   Reply to this comment
 2. ALBAN DEGA May 27, 19:31

  —Original Message—–
  From: Alban Dega
  Sent: Thu, Oct 19, 2017 4:08 :15 AM EDT

  Pak mendime me shume fakte

  ” BYZYLYKET ” E SAIMIRIT DHE MILIONAT E SALI, LUL, CIZME. FLORIRIT …

  … apo kur kryehajduti therret kapeni hajdutin !

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  Dje Sali Berisha bekoi Aleancen e re te kusari- Mafise. Aleance e re me rrenje te vjetra ne … Gerdec, ne Otranto, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit”… kudo ne Shqiperi, nga Jugu deri ne Veri.
  Bekimi eshte nje akt i shenjte… Por ky bekim tingellon teper ogurzi. Teper ogurzi sepse vjen nga ai qe ishte dhe mbetet oguri me i zi per shqiptaret e Shqiperinene keto me shume se 25 vjetet e fundit.
  Cdo e keqe ka edhe te miren e vet. Cila eshte e mira?
  Duket se eshte nje bekim para kercitjes se prangave ne kycet e ogurzinjve dhe faqezinjeve te Shqiperise dhe shqiptarise.
  I pari ne liste Berisha I… I dyti Berisha 2- Xeni, i treti Berisha 3 Fatmir Mehdi Gerdeci, adjutanti i Berishes 2. I Katerti Lulezim Bashe Autostrada e Kusarise, Otranto +, I pesti …. I teti Like Floriri… I nenti ne tunxh Adriatik Palla….
  Mafia shqiptare dhe ajo nderkombetare me ne krye ate Italo- Serbo- Greke eshte ne panik total.
  Denoncimi shpetimtar per Shqiperine e shqiptaret i Ambasadorit te nderuar amerikan Z. Donald Lu per kater bandat dhe 20 familjet mafioze, njoftimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama per ardhjen e eksperteve te FBI-se dhe DEA-s amerikane per hetimin dhe luften kunder krimit te organizuar, narko e human trafikut dhe Mafias jo vetem shqiptare, vetingu ne drejtesi qe eshte ne hapat e fundit te organizimit dhe fillimin e veprimit konkret ndaj folese se grenxave te Korporates se krimit te Organizuar ka shkaktuar panik, hutim dhe alarm ne kupolen e saj jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Rome, Athine e Beograd.
  Aq panik sa para se te shkoje para Gjykates se Ligjit, dosja mbi 400 faqeshe e hetimeve te Antimafias dhe Antidroges italiane u denkonspirua se pari nga Sali Berisha dhe mediat ne sherbim te tij.
  A ka alarm me te madh dhe panik lemerites se ky skandal i pashoq i publikimit te nje dosjeje hetimore pa filluar akoma gjykimi i saj nga Gjykata ligjore Italiane !?
  Edhe me alarmante kete situate e bejne thirrjet ala enveriste te Sali Berishes dhe shpures se tij politike dhe mediatike per burgosjen e Saimir Tahirit vetem sepse kusheriri i tij i dhjete apo edhe i pare qofte ai permendte emrin e tij ne biseda ndergangsteresh, narkotrafikantesh e kriminelesh , kur jo mbi koken e kusheririt, por te djalit te tij biologjik Shkelzen Berishes dhe se pari te vete atij rendojne akuza te perbindhsme deri edhe per krime kunder njerezimit si urdherat e tij per goditjen me aviacion e napalm te popullsise civile shqiptare ne Jugun e vendit, masakrat e perbindshme qe vrane e sakatuan mbi 10 000 shqiptare te pafajshem ne pranvere- veren 97, mbi 175 bashkevendas te vrare ne vendlindjen e tij Tropoje ne 98-99-en, qe masakruan 26 e sakatuan qindra te tjere ne Gerdec, qe urdheroi ekzekutimin e 4, plagosjen , rrembimin e torturimin e qindra protestuesve krejt paqesore me 11 janar 2011 ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit ”
  Jo vetem kaq, por lincoi, levizi e syrgjynosi edhe prokuroret qe po hetonin Hiroshimen shqiptare Gerdecin . Fshiu servrat e Kryeministrise duke zhdukur provat e urdherave te tij vrastare , ” lavirosi” Kryeprokuroren e Pergjithshme te Shqiperise, duke e zevendesuar me nje Bude te krimit si Adriatik Balla, gjysmagjelin e tij 50-50 me Ilir Meten ne sherbim te tyre, ne sherbim te Mafias dhe Korporates te krimit te organizuar. kembe e koke nga vete ai , qe edhe sot pas doreheqjes hipokrite e mashtruese komandon jo vetem PD-ne, por edhe strukturat paralele te krimit Mafias qe vrasin e presin, sic vepruan me Trebicken e Olddashin, Artan Santon … e cilindo qe rrezikon ” shtetin paralel” te krimit Mafias se vet.
  E Adriatik Balla merr guximin edhe te kerkoje takim special me ambasadorin amerikan ne Tirane Z. Donald Lu qe nuk la shpifje e sulm pa bere kunder tij dhe Reformes ne Drejtesi !!!
  Cfare do ti raportonte dudumi Balla Washingtonit!?
  Ato qe bosi i tij Berisha e mediat ne sherbim te tij kishin botuar dy a tri dite perpara!?
  E kujt ambsadorit te superfuqise boterore qe di Sali Berishen e co, per cdo politikan e jo vetem politikan jo vetem shqiptar por ne mbare Boten shume me teper se ata dine per veteveten.
  Dine cka jo vetem ata dine por edhe cka te tjeret dine e thone per ta , perfshi edhe Mafian jo vetems hqiptare por edhe nderkombetare !
  Jane sot ne hapesire mbi 7 000 satelite jo vetem por mbi te gjithe amerikane dhe qindra mijera syshqiponja amerikane qe po te duan numerojne edhe sa here merr frym jo vetem Sali Berisha e Edi Rama , Ilir Meta e Saimir Tahiri, Visho Ajazi e Adriatik Palla….
  Hajde kryeprokuhor ne sherbim te kryehorave e kaponbandave, kryemafiozeve qe ka pese vjet qe gerhin si derr i majmur mbi dosjet e krimit, qe nuk coi para drejtesise e ligjit asnjerin prej tyre !
  Pse ?! Sepse ata qe e vune ne ate post e vune qe tu sherbeje atyre dhe klanit te vet e jo shtetit ligjor dhe drejtesise, Mafise e jo Shqiperise! Lanet !?
  Edhe shperthimi i tollovise politike te opozites , zhurma e gjurulldia politike e mediatike e diteve te fundit eshte nje loje e ndyre dhe djallezoree kesaj Mafia shqiptare e nderkombetareper te krijuar tension dhe rremujen e rastit per te vonuar dhe sabotuar Vetingun ne Drejtesi, ne Polici dhe Politike e integrimin ne BE..
  A mendoni se eshte rastesi qe me shume zhurme politike e mediatike u be keto kater ditet e fundit per 3-4 permendje te emrit te Saimir Tahirit nga nje bande narkosh, per dy byzlyke qe ata gjoja i kishin dhuruar, per 30 000 euro apo 5 milione dollare apo euro fushate elektorale, gjysma e parave qe perfitoi kreu i PD-se Lulezim Basha dhe familja e tij zhvati nga kandidatet per deputete per ti futur ne lista, apo sa 1/7 e perftimeve qe Sali e Shkelzen Berisha, Ilir Meta kane perfituar vetem nga afera mafioze e antishqiptare e CEZ-it, e denoncuar ligjerisht me fakte, prova dhe deshmi nga nje avokat ligjor i saj.
  Per politiken kobzeze e mediat ne sherbim te saj kane me rendesi thashethemet e disa banditeve e narkotrafikanteve se provat e faktet e nje mbrotjesi te ligjit qe implikon kreret e politikes shqiptare Berisha, Meta e co. Pse !? Sepse krahas parase e pasurive te popullit e shtetit te vet, Mafia blen e udhezon edhe median e korruptuar shqiptare krejt ne sherbim te saj.
  Nuk ve doren ne zjarr per asnje politikan shqiptar. Aq me pak dua te beje avokatin e Tahirit. Por themeli i drejtesise e shtetit ligjor ne mbare boten e demokratike eshte se cdo njeri eshte dhe supozohet i pafajshem para se fajesia e tij te provohet nga gjykata ligjore !
  Te dalesh mbi kete parim universal te drejtesise bashkekohore e te besh thirrje e kushtrime ala enveriste e ala Gardistesh te Kuq ” Armiqte ne Litar” apo ” te sulmojme shtabet e kunderrevolucionit” eshte sic vepron Sali Berisha duke bere thirrje per arrestimin e burgosjen e Saimir Tahirit apo kujtdo qytetari te Shqiperise eshte sirene alarmi per rrezikun shoqeror qe kane despote te tille ala Luigji i 14-te. Eshte pikerisht kjo mendesi stalinisto- enveriste, eshte politika e impunitetit qe e ka cuar ne kalbezim e degjenerim te plote, ne kolaps te mirefillte drejtesine e shtetin ligjor shqiptar.
  Po aq antidemokratike e ala kastriste jane thirrjet e Lulezim Bashes e Monika Kryemadhit, te Ylli Manjanit e Mark Markut e co. per cadra e psuhtime sheshesh, per gjurulldi e trazira qytetare qe kane synime te njejta si ato te Sali Berishes e co. te zgjasin sa me shume jeten impunitetit dhe antishtetit.
  Cdo thirrje per trazira e destabilitet eshte nje kushtrim per mbare shqiptaret per te mos rene viktime te atyre hienave politike, eshte nje thirrje per zbatimin sa me pare te Vetingut.
  Veting ne drejtesi !
  Veting ne polici !
  Veting ne politike !
  Veting pa meshire e pa dallim e pa asnje perjashtim te askujt as ne pozite e as ne opozite !
  Kemi lindur dhe jemi para Zotit dhe para Ligjit si te barabarte!
  Veting !
  Perndryshe Shqiperia kurre nuk do te behet shtet, shtet i demosit te vet!
  Perndryshe Vetingu do te deshtoje pa filluar akoma !
  Perndryshe Vetingu do te quhet u mbars mali e polli nje mi !
  Nje mi i ngordhur pa lindur akoma !

  Reply to this comment
  • Lili May 28, 07:44

   Alban deva kilometrike,na trego tash pse me gjithe keto qe shkruajsh ti nuk u binden as Rama qe shkoj e beri marreveshje meLulin,dmth me kete varkatarin per te cilin shkruajsh aq gjate,as ministrate e Rames me vepruar.
   Ndoshta i lidh nje gje ish Sigurimi,qe si dje si sot eshte ne sherbim te tyre e te trafikuk te droges me sigurimsat te konvertuar ne trafikanta neper bote.

   Reply to this comment
  • Artemisa May 28, 09:41

   Lenini , nje miku te tij i shroi :”Po te shkruaj gjate sepse nuk kam kohe te shkruaj shkurt”. Dhe Lenini dihet qe ishte i mencur.
   Ty Alban nuk te mungon Koha qe shkruan gjithmone gjate.

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro May 28, 19:34

    Artemisa , Albani merr rroge eshte i punesuar nga rilindja , shkruan nga Korea e Veriut apo andej nga Nju Jorku siç e thote vete per tu dukur amerikan nuk ka rendesi.

    Reply to this comment
 3. Labi. May 27, 19:46

  O Z.LU!Ju nuk kini guxim te thoni te verteten qe kush jane peshqit e medhenj.Ju flisni ne pergjithesi,kur ketu jane konkretisht dhe populli i ndershem i di.Ju kini frike te thoni emra,por tani qe do te ikesh do thuash qe ishte ky dhe ai etj.Edhe Ti sbere gje,Tigrat duken,Ti thua gjurmet!Mos se gjynah te tallesh me te ndershmit,krimi duhet te ndeshkohet sic denohet ne Amerike dhe ne te gjitha vendet e demokracise popullore.

  Reply to this comment
 4. Arben May 27, 20:01

  Ke filluar edhe gjykates shoku?

  Reply to this comment
 5. Ylli May 27, 20:21

  I nderuar moderator i gazetes “Dita” .U be e disata here qe i postoni komentet e mia dhe me vone i hiqni.Nese Zotnishoku Bedri dhe bejtexhiuraki Duka ju terheqin veshin ne mbledhjen e organizates baze te gazetes “Dita” ,ju kuptoj dhe mos rrezikoni.Te pasurit “lakra ne koke” eshte shqetesuese per zbatimin e vijes se Partise ne baze.
  Amanet shkrimet e Alban Deges.Ti arkivoni se brezat do mesojne saktesisht pjesen e dyte te thenies se Ajshtajnit dhe universit dhe njeriut.
  Imagjino “Moderator” cektesine e shkrimeve sumere ,para bollekut intelektual te papiruseve te Alban Deges …….
  ……dhe gjykatesit qe kane marre para ??? Nga kush ??? Sigurisht subkoshienca e Sajmirit ,per te denuar koshiencen e Tahirit.
  Shaka bej ,leket i ka dhene Saliu.

  Reply to this comment
 6. Eduarti May 27, 20:23

  Prova e fakte nuk ka nevoje ne shumes se ka nje prove e nje fakt qe nuk e le te levize as Taho qorrin as Lu e perkushtuar pas tij.
  Audi AA003GB e Tahos e blere 21 000 Euro, e shitur Habilajve 7000 Euro e pa deklaruar kjo shitje der kur u be publike dhe mbi te gjitha, e perdorur familjarisht nga Taho qorri dhe nga Habilajt njekohesisht me pas. Kaq mjafton e tepron per tu bindur ato qe nuk duan te behen sylesh se Taho ishte nje minister i brendeshem dhe nje pjestar i klanit Habilaj njekohesisht.

  Reply to this comment
 7. petriti May 27, 20:43

  Lu-ja me sa duket e gelltiti nje luge me corbe te prishur mbremjen me kriminelet dhe hajdutet kryesore te vendit, meta, basha, mediu e sa e sa te tjere. Tani se fundmi po mundohet te mbroje te kaluaren e tij ne shqiperi. Si ka mundesi qe Lu nuk u prononcua fare per problemin me te madh qe kishte politika shqiptare, problem I xhafajt, thuajse nuk ishte fare ketu??? Ndersa presioni mbi gjykaten behet me qellim qe zoti Lu te mos dali huq me ceshtjen Tahiri. Z.Lu informacionet tuaja nuk jane prova. Nqs ke vertete prova coji ne prokurori.Ne keto kushte z.Lu fjalet tuaja I merr era dhe nuk kane asnje vlere, per te mos thene se bejne te kunderten. Rruge te mbare z.Lu dhe mos u bej lecke kur deri tani pate nje vleresim te mire nga shqiptaret.

  Reply to this comment
  • Arbeni May 28, 08:37

   Ky eshte konstatimi ky qe zberthen krejt ate Lu qe ka qene i paguar mire nga ky pushteti i Rames.
   Pra, – Si ka mundesi qe Lu qe fliste per gjithcka per ceshtjen Xhafaj nuk u duk fare ne skene?
   Shpjegimi eshte i qarte. Lu ketu punoi e u pagua duke ndenjur perkrah ketyre dy ministrave te brendeshem dhe nuk i leverdis qe ato te dalin zbuluar ne publik ashtu si jane, pra te dhjere kok e kembe, se pastaj me i dhjeri mbetet vete zoti Lu, tutori i tyre.

   Reply to this comment
 8. Adih May 27, 20:46

  Mbrapa Tahirit eshte Rama ,e kjo nuk diskutohet,eshte me se e lexueshme si buka qe haet . Nuk e di , si e ka vendosur planin DASH ,per ceshtjen Shqiptare .Te shohim ne ditet e ardheshme .
  Ju faleminderit Z i nderuar LU:

  Reply to this comment
  • çiftelia e bjeshkeve May 27, 22:01

   Ju lakejte e Sali Qenit jeni me te vertete idiote, sepse nuk kuptoni asnje gje.
   Ne fakt Z. Lu i ka bere thirrje gjykates, sepse Saliu, pas rryshfetit prej 20.000 euro qe i dha Baboles, ka nxjerre nje rryshfet tjeter X 10, per gjykaten e larte, ne kembim te arrestit per Tahirin.
   Ju falenderoj nga zemra Z. i nderuar Lu.

   Reply to this comment
 9. Jimi May 27, 21:39

  Ti o dhipllomat mund edhe te kesh informacion kompromentus per Sajmir Tahirin, por ne si qytetar me keto materiale qe paraqiten ne media nuk na bindin per fajesine e tij dhe per ndeshkimin e tij penalisht! Nga gjithe materialet e servirura ne eterin mediatik ai pa tjeter duhet te pergjigjej moralisht dhe politikisht, ashtu sic edhe veproi! Nese ti dhe politika shqiptare doni qe te beni kurban me patjeter nje “peshk te madh”, per t’ua njohur si nje merrite te reformes, bejeni! Dhiplomat per popullin shqiptar qe ti ta dish mire, peshkaqen dhe vampir qe i duhet”prere koka” ne kete vend eshte qoftlargu dhe kamikazet e tij! Te lutem dhipllomat se mos ua prish humorin dhe mbi te gjitha, te lutem! Anonim !

  Reply to this comment
 10. erdhi si gjeneral..po iken si ushtar... May 27, 23:35

  Leter Lu-se

  Pak i nderuar nenpunes dipllomacie se eshte turp te quhesh ambasador.
  .
  Ne 25 dhjetor 2010 i dergoj presidentit Obama nje mesazh paralajmerues se Sali Bsha i rajersonit po pregatiste nje skenar kriminal dhe lutesha qe te nderhynte jo vetem si ndihme por dhe si detyrim qe ka Amerika ne gafat e saj me sali pinocetin..Nukj vonuoi shume dhe erdh nje pergjigje falenderuese etj,
  .
  Sot berishorri e quan heroik 1aktin e 14 shtatorin 1998 ashtu si u mburr qe poshtroi te derguarin e OBAMES qe i kishte thene se do egzekutoj edi ramen sipas kanunit dhe perfaqsuesi amerikan isku me bisht ne Shale

  ,ANTIAMBASDORI LU

  BOLL TALLET TRAPIN ME ATE POPULL
  .
  nga nje ane berisha thote jam kriminel dhe nuk e caj trapin per ameriken dheti paturpesisht merrsh me nje telefonate te Tahirit apo rastin e xhafes..
  .

  ,ANTIAMBASDORI LU

  si ka mundesi qe dy ministra te radhes e MPB qe jane nomenklatura juaj ti keni zgjedhur me “hile” per te bllokuar para perdes dekriminalizmin qe ju diten jeni me Rmane dhe naten flirton me bashen ashtu si arvizu ne votimet e 8 majir 2011 qe i dha fitoren nje humbesi lul kriminelit yllit te tij ne ngjitje

  .Sali Bisha ka qene kobure e dy antishqiptareve & dy antiamerikaneve konkretisht Will RAJESON dhe elez biberaj..i pari nje macartist radikal dhe I dyti nje mergatqyqar I nje hordhie antishqiptare te maskuar me lufte kunder komunizmit.
  Teoria macabre e billit dhe elezit per “ dekomunistifikim” TE UDHEHEQUR NGA PIT BULLI BERISHE & BULLGOGU AZEM HAJDARI I ka bere dem atij vendi me shume se NACERTANIA SERBE & MEGALIDHEA GREKE.
  Sali bisha di aq pune te pista qe kane bere emisare amerikane sa ai eshte bere kercenim per ta..le te kujtojme
  -ARIN E LONDERS..Ku e coi berisha me rajersonin ne 1993
  -kujtojme gjysem miljardi ne rrugen e kombit dhe ambasdoren MR
  -kujtojme 85 miljon dollare te albetrolit dhe vrasjen e SANTOS
  -KUJTOJME mbi 20 miljard dollare te armatimit
  -kujtojme 1 miljard dem te CEZIT
  -KUJTOJME RRETH 1 MILJAD DOLLARE E BORXHIT BRENDSHEM
  —————————
  PRA THJESHT DRAULA BERISHA I KA NE DORE SHUME ZYRTARE AMERIKANE DHE EURPJANE PER SHUME“DIRTY JOB” TE TYRE
  Me kujtohet thenia lapidare e spiunit te mire Prec Zogaj kur Rajersoni,Blerimi dhe Saliu futen Fatos Nanon ne burg ne 1993 sikur te ishte terroristi me I madh ne bote duke thene:
  ME SHUME DUA SHQIPTARN FATOS SE SA AMERIKANIN RAJERSON
  Imagjinoni..lul qelbasha ka vjedhur rreth GJYSEM MILIARDI DOLLARE TE RR.K dhe u shpall YLL NE NGJITJE nga I palavdishmi ARVIZU….qe e pritem si general dhe iku si ushtar nga bordello Arjan Canit.
  PSE AMERIKA MBRON ME CDO CMIM KRIMBERISHEN??
  sepse ne nuk kemi guxim te themi te verteten me te madhe:
  DIPLLOMACIA AMERIKANE AKOMA MBAHET NE TEORINE ME IDIOTE..SE ATA ME BERISHEN DHE ELEZ BIBERIN HODHEN KOMUNIZMIN NE 1990.
  KJO JO VETEM QE NUK ESHTE E VERTETE POR BIE ERE KANIBALIZEM SE BERISHA I TYRE ESHTE NJE KANIBAL QE KA NGRENE DHE PO HA KOMUNIZMIN E VDEKUR…
  Kam pershtypjen se ai fare komunizmi qe thote autori kishte rene te pakten qe ne 17 dhjetor 1981 kur vrau veten apo e vetvra Mehmet Shehu dhe vazhdonte per inerci por ne vdekje klinike.
  Pra me pak fjale “gjeneralet “ qe erdhen atehere nga amerika si Rajerson,Elez Biberaj e ndonje tjeter bashke me banden kriminale te tropojes Berisha-Hajdari dhe me rezerviste te genjyer keto student te dhjetorit vetem mundet kufomen e komunizmit..PRA KETO GJENERALE MUNDEN NJE USHTRI TE VDEKUR..
  Ishte turp atehere qofte per ameriken qofte per europen qe kurre nuk folen ne vitet 90 per nje:
  Pajtim kombetar
  Per ndonje plan Marshall
  por u burra ti hame kockat Enver hoxhes qe vazhdon dhe sot me te njejten oreks si ne kohen e Skenderbeut
  Pra nga ajo kohe Shqiperia eshte ne vdekje klinike
  Por si mund te rregullohet ai vend
  se pari:
  SHBA duhet te kerkoje falje per fushten e gabuar te “dekomunistifikimit” te zbatuar qe nga 1991 nga dyshja Rajerson-Biberaj.Kjo sepse ne ato kohe ai system kishte vdekur dhe lufta kunder tij ishte nje beteje me kufoma .
  se dyti
  Ne 1993 ndodhen tre ngjarje me rendesi: 1-denohet si terrorist k/opozitari Fatos Nano per shuma qesharake.2- zhvillohet gjyqi I kafeve te nexhmijes.3- Rajersoni dhe ndihmesi I tij Berisha menaxhojne ne menyre ilegale floririn e Londres.
  Pra I nderuar DL qeketu duhet te filloje investigimi I SHBA; ishte legal marrja dhe shperndarja e ketij floriri nga nje president dhe nje ambassador…keni guximin zoti DL te hapni keto letra
  se treti
  ka segmente ne SHBA dhe BE qe e kane mbrojtur ne kohen qe ate e priste litari..psh
  ne 1997 kur pritej egzekutimi I monsters Berishe erdhi dikush (kolege tuaj) dhe e coi ne nje luftanije me helicopter..dhe pastaj u detyrua forcerisht qe te amnistoheshin krimet e ketij Satanai…Hapni letrat I nderuar DL.
  se katerti
  pas grushtit te shtetit te te 14 shtatorit 1998 koleget tuaj I nderuari DL ne vend te kerkonin arrestimin spektakular te kesaj monster…..e falenderuan pse ktheu mbrapsht armatimin e rende qe pushtoi institucjonet.
  Ironia juaj ndodhi me vone kur I bête presion Majkos,Metes dhe Nanos jo vetemqe te mos e arrestonin kriminelin tuaj te perkedhelur por u tallet duke I marre nje interviste brenda mureve te ambasdes.
  Kam mendimin se ngjarja e 14 shtatorit 1998 dhe tolerimi qe I bête kesaj BISHE eshte nje poshtrim qe I keni bere atij kombi qe eshte me I rende se cdo pushtim….
  se pesti
  Cfare ndodhi me 21 janarin 2011 eshte folur shume ..por mendoj se njeriu me I fuqishem ne shqiperi ne ate Aleksander Arvizu eshte pergjegjsi kryesor per veprimet dhe mos veprimet e tij.
  Shikoni cfare tolerimi kozmik ju be ketij perbindeshi nga kolegu juaj Arvizu qe kerkonte si ju nje aksion ACT NOW dhe nga ana tjeter gjakatari berishe arriti ti perdhose kufomat dhe jetimet e tyre
  1- akuzoi PS per vrasje nga mbrapa
  2-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak
  3-ktheu k/m ne spital fushor
  4-refuzoi dorzimin e gardisteve
  5-terrorizoi presidentin si horr bulevardi
  6-perdhosi k/prokuroren di lavire
  7-ofendoi k/shikasin si pucist
  8-kercenoi ramen me egzekutim
  9-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare
  9-u fshine filmimet
  10-u ndrruan tytat e armeve
  11-u dekorua burri shtetit
  12-u dekorua ylli ne ngjitje
  13-u menderosen ekpertizat e FBI
  14-u zevendesua presidenti
  15-u zevendesua k/prokurri
  16-u zevendesua k/bashkiaku
  17-u zevendesua k/shiku
  18-u terrorizuan gazetare
  19-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar
  20-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012
  21-demshperbleu te gjithe vrasesit
  22-poshtroi Arvizune e Obames
  23-perdhosi familjet e jetimeve disa here
  24- akuzon dhe sot ramen per vrasjet e 21 janarit etj….
  ………………..
  se gjashti
  doktrina juaj I nderuar DL per “dekriminalizimin” duke perfshire me te drejte disa politikane kriminele ordinere e perseris ORDINERE duke harruar me dashje kriminelin Berishe tingellon shume keq ne opinionin dhe shoqerine shqiptare ku disa me te drejte I quajne Kinezerirat tuaja..
  ‘’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’
  Cfare duhet beje sot SHBA me DL eshte teper e thjeshte
  -duhet te kerkoje te falur per instalimin e berishizmit ne 1992-2013
  -duhet te mos e shohe shqiperine akoma me syzet e mykura te WW2 te Wisnerave,Rajersoneve,Elezbibereve
  -duhet te zevendesoje doktrinen e dekriminalizimit me DEBERISHIZMIN..DERAJESONIZIMIN ERI TE DE-DONALDLULEZIMIN qe eshte nje zedhenes i podestave dhe po e luan shume keq pjesen
  .
  TURP PER JU DONALD LU QE JU PRITEM SI GJENRAL DHE PO IKNI SI USHTAR I SHPARTALLUAR DHE BAFTJARIZUAR

  PSE JE “HERO” KUNDER TAHIRIT TE EDIT DHE LEJON TE SHKELI ME KEMBE LLALLA I SALI BISHES TUAJ
  .

  Reply to this comment
 11. info analitike May 28, 05:22

  Shoku Lu vazhdon me keshilla per gjera me te cilat vete e la shkelur me te dyja kembet. Harroi presionet per te votuar reformen ne drejtesi qe kalonin caqet e keshillave e ngjanin me shantazhe mafioze. Po keshtu nderhyrja ne gjyqesor per Bankers.Heshtja per drogen qe u kthye ne shqetesim nderkombetar dhe per Tahorrin e Ramen si kreret e kesaj katrahure. Se fundi Lu peshkatari deshtoi ne kapjen e peshqve duke i ngjare shume premtimeve te Llalles.

  Reply to this comment
 12. Kris 1 May 28, 08:12

  E pashe zotinLu duke kercyer Baftjarin mu ne cerdhen e peshkaqeeve pa ja bere syri terr!Lavdi zotit Lu!

  Reply to this comment
 13. i vetmi qe ndikon e i ben Presion Gjykates eshte Kinezi lu .Asnji tjeter ne kte Bote ! May 28, 08:54

  KINEZI ESHTE DUKE I KALUAR KOMPETENCAT E TIJ

  SI DIPLOMATE NE SHQIPERI !

  KINEZI LU S’DUHET TE MENDOJ SE MEQE MBAN

  NJI PASAPORTE TE SHBA-VE I LEJOHET TE BEJ

  GJITHCKA NE NJI VEND NAIVESH SI SHQIPERIA

  DUKE I SHKATERRUAR TE ARDHMEN SHQIPERISE

  TE GJITHA DEKLARATAT E VEPRIMTARIA E TIJ

  NE SHQIPERI DARKAT E VIZITAT INTIME

  NE DHOMA TE FSHEHTA E HOTELE ME BANDAT

  E TERRORISTEVE ISLAMISTEVE KRIMINELEVE

  TE POLITIKES SHQIPTARE TREGOJNE QARTE SE

  KY NJERI NUK I PERMBAHET REGULLAVE DHE

  POZICIONIT TE NJI DIPLLOMATI TE NJI VENDI MIK

  E NUK RRESPEKTON INTEGRITETIN E SHTETIT

  SHQIPTARE DUKE PROVOKUAR KAOS NE POLITIKEN SHQIPTARE

  DHE MBESJHTETUR HAPUR BANDAT E KRIMINELET NE POLITIKEN SHQIPTARE !

  KY ESHTE BERE SHKAK ME DEKLARATAT E TIJ

  MBASA SE CILAVE QENDRON NE CDO RAST NJI SKENARE POLITIK KUNDER PUSHTETIT NE FUQI

  TI KRIJOJE HAPSIRAT DHE MBESHTETJEN

  BANDAVE PD LSI PER TE SULMUAR SHTETIN SHQIPTARE

  E DESTABILIZUAR ATE – SUKE E MBAJTUR

  SHQIPERINE GJITHMON NE VEND NUMERO

  TE MOS BEJ ASNJI PERPARIM DHE MOS SHKEPUTET ASNJIHER NGA E KALUARA
  KRIMIALE E BANDES SE KRYEKRIMINELIT

  SALI BERISHA -BASHA DHE MBRETIT TE KORRUPSIONIT META

  ME TE CILET NJI DIPLOMAT I VERTETE I NJI BOTE

  DEMOKRATIKE – QE DO KISHTE NJI QENDRIM

  KORREKT – SDO GUXONTE TE HANTE PINTE KERCENTE DHE PSE JO SHKERDHEHEJ NE HOTELE E ZYRA – MBAS SE CILAVE KOMPLOTONTE SHTETIN SHQIPTARE !

  KU E GJEN TE DREJTEN KY AMBASADORE TE
  NDERHYJE NE PUNET E BRENDESHME ZTE NJI SHTETI DHE INFLUENCOJ JOVETEM POLITIKEN

  DHE MEBSHTETSE BANDAT E KRIMIT NE POLITIKE
  POR TE DEGJENROJE DREJTESINE NE INTERES

  TE BANDAVE KRIMINALE PD LSI ???????????????????

  PERSE HESHTET NGA PUSHTETI DHE SI TREGOHET KUFIRI KRIJ MASKARAI QE VEPRON

  NJELLOJ SI PAARDHESI I TIJ ARVIZU QE DEKOROJ KRIMINELAT MBASI XKZEKUTUAN
  PROTESTUSIT VETEM NJI DITE ME PAS

  SI BURRA SHTETI DHE YLLI NE NGJITJE

  DHE KINEZI VAZHDON TE NJEJTEN RRUGE

  GJE TE CILEN E KA VERTETUAR NE BANSHKPUNIMIN E TIJ TE NGUSHTE :

  JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASHT GJAPRIN KINEZ NGA SHQIPERIA

  PERNDRYSHE DO NA E SHNDROJN SHQIPERINE
  NE NJI SIRI

  MADJE COJENI NE GJYKATEN NDERKOMBETARE

  PER POLITIKAT E DESTABILIZIMIT NE SHTETIN SHQIPTARE

  Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju o mije kenetash e avoketer te djallit. May 28, 11:40

   O mije kenetash,ambasadori Lu ka bere e po ben me te miren per Shqiptaret,doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali te binjakezuar me boten e krimit e te korrupsionit imoralo-politik ne dite e vite ne Tiranen zyrtare.Prisni se nuke keni pare gje akoma,kure e djeshmja dhe e sotmja do t’u mbetet nje ender,dhe e nesmja nga bange e akuzes ne burgun e Recit ne nje fund te turpshem e pa kthim.Jane mija nena dhe gra te veshura me te zeza,si dhe mijra femije te mbetur jetime ,pa harruar nje pasuri kombetare e private te grabitur e te tjetersuar nga politikat bastarde te Tiranes zyrtare ne dite e vite deri me sot,qe kerkon Drejtesi dhe jo lojra fjashe e lloqe kavajsish,apo maloke leberish e tropojanesh;thote populli.Doni apo nuke doni ju,Drejtesia do te behete se e ka kerkuar me force,Populli,USA dhe BE-ja.Besoni,binduni dhe rrefehuni nje here te vetme ne jete sa nuke eshte vone,qe Populli,USA,BE e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.Tik-tak,tik-tak,tik-tak,tik-tak,tik-tak,koha hecen ajo nuke ndalet se e ka bekuar Zoti,

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?