Tahiri: Nuk ka asnjë përgjim nga Policia e Shtetit

May 16, 2016 13:01

Tahiri: Nuk ka asnjë përgjim nga Policia e Shtetit

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri iu është përgjigjur akuzave të bëra nga opozita, për një pajisje përgjimi që ndodhet në Policinë e Shtetit. Disa ditë më parë prokuroria ka nisur një hetim për këtë gjë, duke marrë shkas nga akuzat e opozitës, që sipas të cilës janë nën përgjime shumë personazhe publikë dhe politikë.

“Më duhet të sqaroj, se Policia e Shtetit nuk disponon dhe nuk ka asnjë pajisje përgjimi. Në Policinë e Shtetit  nuk ka asnjë pajisje përgjimi dhe policia nuk ka punuar kurrë si një pajisje përgjimi. Kjo nuk i lejohet me ligj Policisë së Shtetit”, deklaroi Tahiri.

Numri një i ministrisë së Brendshme tha se në bazë të një marrëveshjeje që në vitin 2007, mes dy qeverive asaj të Shqipërisë dhe qeverisë së Italisë, po zhvillohet një trajnim për shkëmbim të eksperiencave duke metodologjinë më të mirë.

May 16, 2016 13:01
Komento

5 Komente

 1. Raimond vlonjati May 16, 13:19

  Nje qelbesire si Tahir halabaku na krijon nje shtet policor ne mes te Europes

  Kjo esht skandaloze. Ky do cuar direkt per ndjekje penale , ndaj Prokuria te filloje proceduren kunder ketij miu te bandave

  Reply to this comment
 2. alqi May 16, 13:25

  Kesaj i thone pengmarrje shteti!HEDH BUDALLAI;(shejtan)NJE GUR NE LUM E 100 TE MENCUR DUAN TA GEJNE!Rrofte miqesi shqiptaro-kineze

  Reply to this comment
 3. ALBAN DEGA May 16, 14:07

  BOMBA ME E RREZIKSHME PER SHQIPERINE SALI BERISHA D.V.

  -REFORMA NE DREJTESI NJE EMERGJENCE KOMBETARE

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  KREJT MEDIAT E OBORRIT MAFIZ BERISHA E QUAJTEN BOMBE LISTEN E TIJ PER TE PERGJUARIT NGA QEVERIA..,
  KU ESHTE BOMBA E BERISHES KETU!?
  A MUND TE JENE BOMBA PORDHET E PLAKUT TE VICIDOLIT NGA FRIKA NE PALCE PREJ REFORMES NE DREJTESI!?
  A MUND TE JENE BOMBA ALUCINACIONET E CMENDURA TE NJE CMENDURI QE TASH 25 VJET PO CMEND KETE VEND!?
  A MUND TE JENE BOMBA SAJIMET PSIKOPATIKE TE QYTETARIT DIXHITAL SALI BERISHA DREJTUAR PADRINOS SALI BERISHA!?
  KOLONELIT NUK KA KUSH TI SHKRUAJ ESHTE TITULLI I NJE PREJ ROMANEVE TE NOBELISTIT GABRIEL GARCIA MARKES.
  KOLONEL SALI BERISHES KA KUSH TI SHKRUAJ…. I SHKRUAN GJENERAL SALI BERISHA ALIAS QYTETARI DIXHITAL D.V.
  NGA FOTOT VIDEOT E FUNDIT DUKET SE KOLONEL BERISHA ESHTE CAKARDISUR FARE.
  LAJMET NGA GJENERAL BERISHA JANE TRONDITESE…
  IMPERIALISTET AMERIKANE DHE ” KURVA E VJETER “EVROPA E BASHKUAR…E KANE SERIOZISHT REFORMEN NE DREJTESI SOS!
  ARMIKU EDVIN RAMA U PRIT TEPER PERZEMERSISHT NGA VETE “KREU I IMPRIALIZMIT AMERIKAN” BARACK OBAMA. BILE EDHE NGA ZEVENDESI I TIJ… SOS!
  AMBASADORI AMERIKAN DONALD LU DHE VLLAHUTIN E BE-SE PO SHKELIN NE MENYRE FLAGRANTE SOVRANITETIN E IMPUNITETIT DHE NDERHYJNE BRUTALISHT NE PUNET E BRENDSHME TE MAFIAS POLITIKE MEDIATIKE TE LAZARATISTANIT DHE GERDECISTANIT….
  CDO KRAHMARRJE DHE KOHEVRASJE E KOLONEL BERISHES DHE KAPTERREVE TE TIJ NE PRESIDENCE,KLD, KLSH, PPSH, GJLSH, GJKSH, SHISH… PO DESHTON …
  ZEVENDESPRESIDENTI BIDEN PO VJEN NE TIRANE DHE NE PRISHTINE… AMERIKANET NUK E KANE SHUME NE MODE TURIZMIN POLITIK… NJE HALL JO VOGEL I BEN TE MARRIN RRUGE TE GJATA….
  OBOBOBOBO…BO…BO….
  KOLONELIT BERISHA PO I SHKOJNE PORDHET VAZHDA. E MEDIA E TIJ PORDHET E PLAKUT TE VICIDOLIT I BEN BOMBA ATOMIKE GATI SA AJO E GERDECIT QE SHPERTHEU SYPESHKAQENI I TIJ DHE PESHKAQENI MEDIU
  A MUND TE JETE BOMBE PANIKU QE E KA KAPUR SALI LUGATIN NGA GJAKU I DLIRE SHQIPTAR I 2 PRILLIT 1991 NE SHKODER, I REMZI HOXHES SE MASAKRUAR NE TORTURA, I 10 000 VIKTIMAVE TE 97-ES, I 26 TE VRAREVE E QINDRA TE PLAGOSURVE NGA KORRUPSIONI I TIJ POLITIKO-FAMILJAR NE GERDEC ME 15 MARS 2008, NGA EKZEKUTIMI PA GJYQ E PA ASNJE FAJ I 4 PROTESTUESVE, PLAGOSJA E DHJETRA, ARRESTMI E TORTURIMI BARBAR I QINDRA TE TJEREVE …
  PANIK NGA KORRUPSIONI MASIV QE RRENOI E KALBEZOI CDO HALLKE JETIKE TE DREJTESISE E SHTETIT SHQIPTAR…
  PANIK NGA CMONTIMI I MINAVE ME SAHAT QE LA TE NGREHURA E GATI PER TE SHOERTHYER KUDO SHTRIHEN FIJET E RRJETUT TE MERIMANGES SE TIJ MAFOZE!
  PANIK NGA FANTAZMAT E VIKTIMAVE TE KRIMEVE TE MAFIAS SE TIJ POLITIKO- FAMILJARE QE I FANITEN NE CDO HAP E NUK E LENE TE QETE PER ASNJE CAST ME KUSHTRIMIN E TYRE PER LIGJ E DREJTESI SI TEK MAKBETHI E HAMLETI I SHEKSPIRIT
  NUK MUND TE JENE BOMBA AS PER TRUMCAKE E HARABELA PORDHET E TIJ VERBALE NGA MENDJA E FANTAKSUR E TRURI I CARTUN, NGA GOJA E CTHURUR E SHPIRTI CAKARDISUR
  JO PORDHET E TIJ VERBALE POR VETE SALI BERISHA ESHTE BOMBA ME E RREZIKSHME PER DEMOKRACINE E SHTETIN SHQIPTAR QE E RRENOI DISA HERE DHE E KALBEZOI NE CDO SFERE TE JETES, E CBERI NGA THEMELET DHE I DHA EMRIT TE NDRITUR SHQIPERI TITULLIN BOTEROR TE TURPIT “REPUBLIKA E LAZARATIT”
  PORDHET E PLAKUT TE VICIDOLIT QE MAFIA MEDIATIKE NE SHERBIM E NEN URDHERAT E TIJ I PARAQET SI BOMBA JANE KLITHMA FRIKE E LEMERIE QE PARALAJMEROJNE FUNDIN PA LAVDI TE DINASTISE ALA KADAFI TE SALI BERISHES DHE BANDES SE TIJ TE GANGSTERAVE DHE LAPERAVE
  JANE KLITHMA KUKUVAJKE NE MBROJTJE TE BIZNESEVE TE ARGITES, SHKELZENIT, NISHANIT, BASHES, FULLANIT, ULAJT, POLLOS, RULIT, BODES, IMAMIT….. KREJT HAMAMIT FAMILAR E POLITIK TE BERISHES
  KJO MAFIE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT…
  THE NEW YORK TIMES 15 MARS 2008
  CETA E GANGSTEREVE NE MESYMJE
  THE TIMES E LONDRES 11 SHKURT 1997
  PROKURORET DHE GJYKATESIT E STERKORRUPTUAR ME ADRIATIK PALLEN NE RRJESHT NUMERO PARA GJENERAL SALI KADAFIT DHE KAPTERR BUJAR KOMIKUT!
  PERPARA DREJT THEQAFJES ….
  ALARM, PANIK, LEMERI NE DOVLETIN E KORRUPSIONIT!
  HYQYMETI I MAFIAS BERISHIANE NE RREZIK!
  URAGANI I REFORMES NE DREJTESI PO AFRON!
  PERPARA DREJT BANKES SE TE AKUZUARIT…
  REFORMA NE DREJTESI ESHTE JETIKE!
  REFORMA NE DREJTESI ESHTE NJE EMERGJENCE KOMBETARE!
  SOT!
  NESER ESHTE TEPER VONE!
  NESER ESHTE KURRE!
  HIMNI I FLAMURIT KUSHTRON PER CDO SHQIPTAR:
  NGA LUFTA VEC AI LARGOHET
  QE ESHTE I LINDUR TRADHETOR
  KUSH ESHTE BURRE E NUK FRIGOHET
  PO VDES PO VDES SI NJE DESHMOR!
  LUFTA PER REFORMEN NE DREJTESI ESHTE LUFTA PER LIGJ E DREJTESI, ESHTE LUFTE PER TE SOTMEN DHE TE ARDHMEN E SHQIPERISE!
  ESHTE LUFTA PER SHQIPERINE SI E GJITHE EVROPA,
  ESHTE LUFTA PER NJE SHQIPERI SI AMERIKA DEMOKRATIKE QE KERKUAN DHE PER TE CILAT LUFTUAN STUDENTET E MBARE SHQIPTARET E DHJETORIT QE U PRENE NE BESE DHE TRADHETUAN NGA KOLONA E PESTE E KATOVICES ME KOMISARIN KOMUNIST DHE MISIONARIN E RAMIZ ALISE DHE BEOGRADIT SALI BERISHA NE KRYE!
  JO PORDHET POR SALI BERISHA D.V. ME MAFIAN E TIJ POLITIKE E MEDIATIKE, ESHTE BOMBA ME E RREZIKSHME PER SHQIPERINE!

  Reply to this comment
 4. LLL May 16, 14:26

  Intrigat e LSI !
  Agjent i së djathtës nuk është Visho Ajazi .Shërbëtor dhe agjent i së djathtës është Edi Rama . Edi Ramën s’e lidh asgjë me të majtën .Vetëm një e majtë e zgërlaqur , siç e kishte diskretituar antikomunisti Enver Hoxha , mund të merrte nga rruga fashistin Edi Rama e ta vinte në krye !
  Kush e ka fajin që , një bandë rrugaçësh ka 25 vjet që tallet me të gjallët e me të vdekurit në këtë vënd ?!
  Edi Rama është armik kurse , kryesia e PS është impotente !

  Reply to this comment
 5. info analitike May 16, 20:07

  I ka dale boja Tahir trafikantit tashme . Nuk bind me askend me keto deklarata te vonuara. Vete Haki cako e ka pranuar ekzistencen e aparateve te pergjimit dhe eshte perpjekur t’ia hedhe fajin italianeve. Jemi mesuar qe policia me ne krye Tahirin te na jape 3-4 versione te ndryshme per te njejten ngjarje njesoj si me atentatin ndaj Shullazit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim