Tahiri: Nuk ka bir k*rve të më pengojë në rrugën për drejtësi

April 19, 2018 12:34

Tahiri: Nuk ka bir k*rve të më pengojë në rrugën për drejtësi

Saimir Tahiri është larguar nga seanca parlamentare sapo nisi votimi i ligjeve të rendit të ditës, pa e mbajtur fjalën e tij.

Ai tha se arsyeja e mosmbajtjes së fjalimit ishte mungesa e opozitës.

“Nuk ishte opozita prandaj nuk fola”, tha Tahiri.

Ai iu përgjigj dhe akuzave të opozitës, se po e mbron Edi Rama dhe përgjigja e tij ishte kjo:

“As më mbron njeri dhe as dua njeri të më mbrojë. Për mua ka vlerë e vërteta dhe nuk ka vlerë askush që mund të më pengojë në rrugën time për të bërë drejtësi. Nuk besoj që do të ketë bir nëne dhe bir kurve që do më pengojë”, tha Tahiri para gazetarëve.

Ndërsa për Berishën ai u shpreh se “ai që prishi filmimet e 21 janarit, më filmoi sot mua”.

s.a/dita

April 19, 2018 12:34
Komento

6 Komente

 1. MH April 19, 12:56

  Tu prift drejtesia sa ma mbare e bukur.
  Fatkeqesia e yte asht po e njeta fatkeqesi qe ka i gjithe vendit dhe popullit.Pluralizmi feudalmesjetar vicidolian i partise fashiste qe e degdisi cdo mbarsi ne katastrofe me shpifje e me llafazanllek te pa shoqe e te pa frenume.Fashizmi i vicidolianit harbut i sherbei shlivovices se -vicave shkije te Beogradit per te degradue cdo gja ne gjendjen zero dhe perfundume gadi si ne kohen e merhumit te Zogut te kurves Zogollian.E filloj me shkermoqjen e sigurimit te shtetit duke vendos sigurimin serb kembekryq mu ne qender te kryeqytetit,shkermoqjen e ushtrise ne vashden e shkermoqjes se ekonomis nga Ramiz Alija qe i dha te papunve mbi 80% te pages pa krijuar te ardhura materiale.Afroi rreth gatimit te gjelles se prishur e te qelbur edhe kamarier te “diplomuar” ne Holland qe nuk ka ma shume se shkollen e mesme i cili i kundervihesh patriotizmes clirimtare kosovare me shpikjen e shtepise se verdhe diku kendej nga thellesit e maleve te shqiperise.
  Keto dojne lidhur sikur te mos ekzistoj fare ai far vettingut qe na cau trapin e sumes sikur do baje kerdin.E ne fakt nuk ndihet as sa zhurma e nji mize drjete ngordhjes.

  Reply to this comment
 2. FORSTER April 19, 23:55

  Zoti Saimir N.Q.S. ti je perlyer me gjera te pista, dili zot vet vetes dhe mos bej karshillek se “Perdorimi I Forces”,eshte “Mungesa e LLogjikes”,vetem keshtu mund t’i mundesh k/ndershtaret ,se ata me ty po ,bulojne te gjitha pislleqet e tyre qe kane bere gjate ketyre 27-viteve ,por e verteta se shpejti do dali.

  Reply to this comment
 3. MH April 20, 00:49

  Plaku Xhuxhumaku
  Nuk jam une.Po gjeje se kujt i ka dal pune me ty.Ti,sa per mue, kjofsh e rrnofsh.Po une nuk te vlersoi per asgja.Ndaj me seriozitet te keshilloj,gjeje se kush kerkon te merret me ty.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*