Tahiri: Nuk kam ndërmend të jap dorëheqjen, akuzat janë të gjitha sajesa

October 10, 2015 13:40

Tahiri: Nuk kam ndërmend të jap dorëheqjen, akuzat janë të gjitha sajesa

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri hedh poshtë zërat për një krisje të marrëdhënieve mes dy partive kryesore të mazhorancës.

Tahiri nuk gjen asnjë motiv për ndryshime të kabinetit dhe e konsideron thjesht spekulim mediaktik që ai është në listën Rama-Meta për ndryshime në kabinet.

Lidhur me akuzat për lidhje me rrjetet e trafikut të drogës, Ministri i Brendshëm thotë se janë sajesa të Berishës dhe se nuk ka aspak ndërmend të japë dorëheqjen.

Për Saimir Tahirin lufta e policisë ndaj kultivimit të bimëve narkotike dhe trafikut të drogës ka dhënë rezultate që nuk ishin arritur kurrë më parë, sepse kishte munguar vullneti i qeverive të djathta.

Ai akuzon paraardhësit se lejuan mbjelljen e qindra hektarëve.

Tahiri vlerëson si një nga arritjet më të mëdha të punës së tij pastrimin e policisë, dhe shkëputjen e lidhjeve të saj me krimin.

“Plot 2100 punonjës të niveleve të ndryshme janë proceduar për shkak të shkeljeve, abuzimit me detyrën apo lidhjeve me elementë të inkriminuar – tha ai.

Ministri i Brendshëm ishte i ftuari i pare i emisionit “Kapital” ne Vizion Plus për sezonin e ri.

 

 

October 10, 2015 13:40
Komento

15 Komente

 1. front October 10, 14:05

  Saimir Tahiri ec perpara dhe bej punen qe ke nisur! Le te lehin berishianet!

  Reply to this comment
  • . October 10, 19:38

   Sajme
   Thuaj 24 here ne dite Rrofte Sali Berisha
   Shyqyr qe eshte ai kerme qe ti ben akuzat dhe nuk i beson njeri
   Se perndryshe… E di vete ti

   Reply to this comment
 2. azomim October 10, 14:12

  Bravo Saimir Tahiri! Ministri i zgjuar, i zoti dhe i sukseshem

  Reply to this comment
 3. azomim October 10, 14:13

  Bravo Saimir Tahiri! I zgjuar, i zoti dhe i suksesshem

  Reply to this comment
 4. ne emer te popullit October 10, 14:41

  Shume mire z.minister,tregoju vendin legeneve te Sali Ram Berishes dhe Lulushit,qe e kini dhender,se me punen tuaj shume te shkurter,keni hequr fjalen e bezdisur te kohes sales se ndodhi krimi dhe autoret iken ne drejtim te pa ditur,

  Reply to this comment
 5. Darvin Popa October 10, 14:45

  Zoti Tahiri ben mire ta spastrosh policine nga ” kellirat” e Sali Berishes,qe te kesh rezultate me te mira.

  Reply to this comment
 6. sot October 10, 14:50

  Na hapi barkun

  Reply to this comment
 7. info-analitike October 10, 14:54

  Po sikur keta me simbole kombetare duhej ti arrestonte policia, apo per Tahirin nuk quhet!!!

  Reply to this comment
 8. info-analitike October 10, 14:59

  Kaq i suksesshem eshte ky minister sa edhe prokuroret italiane jane duke hetuar per te kuptuar se nga e kane burimin “sukseset” e Tahirit ne 500-fishimin e trafikut te hashashit me Italine.

  Reply to this comment
 9. lori October 10, 15:02

  Te mos harrohet asnjehere se ke perflet kryekrimi Berishe ,eshte krye te detyres ç’ka ai nuk e koncepton dot qe shkateroi shtettin Shqipetar per 25 vjete(si burre leshi” dhe kerkojne disa çunaker ti dalin e ti pengojne misionin e tij agjeturor per ta shperbere krejt kete vend!Skenaret qe ai hedh here pas here vijne te gateshme nga perte Atlantikut nga kaubojsit e Teksasit e ky i hedh menjehere ne zbatim ,mirpo has pengesa pasi shteti çdo dite çimenton themelet e tij duke vendosur nga nje gure per ta bere te pamudur shkaterimin e tij nga pasardhesi i tij “ylli ne zbehje”!Salis nuk i durohet dot qe dimri e erresira ti kaloje pa aksione kriminale,pa hadhje shtyllash ne ere,pa vrasje politike ndaj edhe here pas here perflet figurat me te paepura e kundershtare ne jete te tij!I nderuar z.Tahiri :Lufte pa kompromis kunder kesa kopeje uqerish qe kane zbritur ne qytet e jane mesuar te jetojne vetem me mish njeriu!Lufte te paepur krimineleve qe pasi e vodhen e plaçkiten kete vend e popull e nxorren ne shitje per ta perdorur kaubojsat si kuplara!Liroini ata qe sot gjenden dyerve te burgjeve per kundravajtje e mos pagim taksash e zevendesoini me keta dinosaur te krimit qe sot i genjen mendja se jane kafshet me te forta te pyllit edhe pse jetojne me vila e kollare ne qytete!Formoni e forconi shoqerine moderne e qytetare e do te shikoni se pleherat qe sot kane pushtuar kuvendin e ndrikullave do te shkojne andej nga kane origjinen !

  Reply to this comment
 10. ne emer te popullit October 10, 15:06

  MOS TE JAPI NE ASNJE MENYRE DORHEQJEN POR TE VAZHDOJE PUNEN E TIJ PA U NDALUR.ESHTE MINISTRI ME MIRE QE RAMA KA.TE LUMT SAIMIR TAHIRI MOS E NDRYSHO RITMIN.SHQIPRIA KA NEVOJE PER TY.

  Reply to this comment
 11. Lindi October 10, 15:50

  Po pse per lulat dhe mulat dhe burishen do japish doreheqe te kemi votu ne jo ata te shqupit, kur te marin pushtetin pas 12 vjetesh atehere bo dorheqe qe te fusin mulin se gjynah te shkretet se nuk po vjedhin dot, por ama kjo sdo te thot jo se tej kemi votu ne dhe mos te punosh si duhet, hiqi zagant apo zagart e tjer qe ke ne polici, pam policin ne elbasan dukish tamam si polici europiane, bravooooo.

  Reply to this comment
 12. skifteri October 10, 16:21

  Je ministri me i sukseseshem ne 24 vjet polici shteti .Arresto krye kriminelin S.Berisha kjo do te ishte kontributi me brilant i juaj.per popullin ,per shtetin ,per te marre lirisht fryme shqiperia.

  Reply to this comment
 13. Mark .uk October 10, 16:31

  Mire se per qefin tuaj po ta quajm suksese.Po makinen qe jua shite atyre drogaxhive qe i ke kushri e qe vete e pohove se nuk i bera veprimet qe ligji e ndalon cfar i thue o minister i grupeve kriminale.

  Reply to this comment
 14. Trimi October 10, 17:42

  Qa popull idiot ku Jane sukseset 2 polic te vrave te dy te forcave speciale nja 5 tjere Kane ba vetrasje vjedhje e vrasje per dite sukseset ku I shihni ju se nja tri here ma Kane vjedhe shpine mua e ne lagjen nuk ka shi qe nuk Kane vjedh kerkush nuk ashte kape I kena ba shpijat si burgje me hekura dritaresh e dyrsh .sukset e ti I ka personale ka trafiku ashish pa marim ne Europe

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim