Tahiri te Krimet e Rënda, avokati kërkon revokimin e masës së sigurisë

May 15, 2018 10:56

Tahiri te Krimet e Rënda, avokati kërkon revokimin e masës së sigurisë

Teksa mediat prisnin ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të dilte nga hyrja e pallatit të tij, ku është në arrest shtëpie, për në Gjykatën e Krimeve të Rënda,  Tahiri është parë në dyert e gjykatës, i shoqëruar nga eskorta e policisë.

Avokati i tij, Maks Haxhia tha se sot do të kërkohet revokimi i masës së sigurisë, pasi nuk ka prova për të. Edhe në Gjykatë ministri nuk ka hyrë nga dera kryesore, duke qendruar larg fokusit të medias.

Të shtunën ndaj ish ministrit të Brendshëm u vendos masa arrest shtëpie, teksa ndaj tij rëndojnë akuzat për trafik narkotikësh dhe korrupsion të zyrtarëve të lartë.

Vendimi erdhi pothuajse dhjetë ditë pasi ai hoqi dorë nga mandati i deputetit.

o.j/dita

May 15, 2018 10:56
Komento

2 Komente

 1. MH May 15, 12:49

  Le tu dalin shpirti per bithes shqupisave te ma pisanjoseve te vendit,kuuuuur …………………..
  Avokati i tij, Maks Haxhia tha se sot do të kërkohet revokimi i masës së sigurisë, PASI NUK KA PROVA PER TE.pasi nuk ka prova për të.

  Reply to this comment
 2. lurej May 15, 17:42

  Pershendetje !NE bORSH Z;ALKET HYSENI KA MARRE TOKE PER VETE DHE FAMILJARET TEJ NORMAVE TE PERCAKTUARA;KORRUPSIONI ESHTE KRYESORE NGA KOMISIONI I NDARJES SE TOKES QE KA LESHUAR PER PERSONA QE KANE MARRE ME SHUME SE NORMA DISA VENDIME? QE KURE DO BEHET KONTROLLI TE PARAQESIN DOKUMENTAT REAL DHE MBAS KONTROLLIT TE LEGALIZOJNE SIPERFAQET TE NGJYROSURA ME KORRUPSIONIN KRYESISHT TE p;d;se por nuk mungojne edhe korrupsioni per P.S. E TE TJERE QE KANE PAGUAR NENEDORE ANETARET E KOMISIONIT;Faleminderit per mirekuptimin.te verifikohen;

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*