Tahiri: Policia përgjoi takimin Rama-Meta

Redaksia Online April 13, 2013 09:30

Tahiri: Policia përgjoi takimin Rama-Meta

Pak ditë më parë, deputeti socialist, Saimir Tahiri, tha gjatë emisionit “Opinion” se policia ka përgjuar takimin mes kryetarit të PS, Edi Rama, dhe kryetarit të LSI, Ilir Meta. Në një prononcim për “Shqip”, deputeti socialist thotë se i qëndron kësaj deklarate.

“Policia ka kryer një përgjim fizik në një nga lokalet e Tiranës. Këtë e deklarova edhe dy ditë më parë në emisionin “Opinion”, gjatë debatit për rendin me ministrin e Brendshëm, Flamur Noka. I qëndroj asaj deklarate”, tha Tahiri.

Sipas tij, përgjimi është kryer në një nga lokalet e Tiranës gjatë kohës kur LSI-ja ende nuk ishte shkëputur nga koalicionin me Partinë Demokratike.

 

Redaksia Online April 13, 2013 09:30
Komento

2 Komente

  1. Blendi April 13, 10:01

    Me i lumte Sales! Po kaq sylesh te jete Rama dhe Meta? Mos dine kaq pak qe jane ne qender te pergjimeve dhe nuk gjejne dot nje vend te qete per te biseduar pa u pergjuar? Duhet te shkojne patjeter neper lokale te Tiranes?

    Reply to this comment
  2. Alb April 13, 11:54

    Jemi ne nje rregjim, prandaj duhet te kuptojme se ne çdo çast mund te jemi te fotografuar e filmuar a te montuar..prandaj duhet nje superkujdes. Ne shqiperi numri i spiuneve eshte shifer marramendese. Me ka pergjuar shoku im i grupit te fakultetit punonjes e SHISH per nje kohe te gjate. Edhe vete fillova te dyshoja pse e shoh kaq shpesh keto edhe ikisha thene sa shume qe po shihemi ku punon?- Ai me genjeu duke me treguar Drejtorine e Policise te Tiranes, por shpejt e zbulova se nuk punonte atje. Kur ja tha she filloi ti merrej goja me vjen keqe sepse ata jane te majte , por ne ate kohe e kishte punesuar e majta ne pushtet. Kaq shume jane armiqesuar njerezit keta kater vjet sa as me 50 vjet komunizem nuk barabitet. Sepse tani njerezit jane balle per balle. pra edine personin qe i ka bere keq (pavaresisht se jo me vullnetin e tij), ndersa ne kohen e komunizmit dihej qe ishte nje sistem dhe as dum ti njohim spiunet…sepse nuk ja vlen, me sikguri jane po keta qe ne rinine tone idealiste nuk i kemi kuptuar si te tille. Ky eshte zgjatimi i komunizmit i ambalazhuar me nje leter te ndritshme e fjongo blu.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*