Tahiri: Puna e policisë është vlerësuar nga ndërkombëtarët

May 18, 2015 13:55

Tahiri: Puna e policisë është vlerësuar nga ndërkombëtarët

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, deklaroi të hënën, në një konferencë për shtyp, se “puna e Policisë së Shtetit në luftën kundër narkotrafikut dhe krimit të dhunshëm është njohur dhe vlerësuar nga partnerët ndërkombëtarë”.

“Janë njohur përpjekjet e qeverisë dhe janë vlerësuar edhe rezultatet që kemi pasur në bashkëpunim me partnerët në rajon”, tha Tahiri.

“Samiti rajonal që nis nesër në Tiranë shënon një pikë kulmore të përpjekjeve tona”, shtoi Tahiri.

May 18, 2015 13:55
Komento

4 Komente

 1. Elsi May 18, 16:47

  Leri perallat e tua ore Tahir se nuk eshte nevoja te flasin nderkombetaret pasi cdo gje eshte e dukshme dhe e prekshme ne terren cdo dite . Policia e shtetit vetem po fle gjum dhe po ben fushate per kandidatet e Rilindjes qe po kandidojne per Bashkine e Tiranes dhe bashkite ne rrethe . Vetem polici shteti qe nuk kemi .

  Reply to this comment
 2. info analitike May 18, 16:51

  Ore si shume gjate ndejti squke ky, pikerisht ne nje moment kur po i nxjerrin tymin propagandes me budallalleqe ne te gjitha salcat. Cfare te kete pasur valle?

  Reply to this comment
 3. superman May 18, 17:15

  policia ka mbetur nene hijen tuaj dhe te kriminelave qe ju derjtoj ju, atehere si mund te jete bere pune e mire , kur vetem ne 2 vite te jane vrare biznesmen ne zemer te shqiperise sikur te ishim ne gjendje lufte, jane vendosur tritol neper makina me shume se sa eshte dashur per te hapur tunelin e elbasanit. kjo eshte arritja juaj. ky eshte turpi juaj.

  Reply to this comment
 4. skifteri May 18, 17:48

  *****Me plot bindje e them se policia e shtetit eshte sot ne sherbim 100%te popullit ,te halleve dhe problemeve te tije.Puna e policise eshte aktive ne çdo kohe ,sot ka pergjegjeshmeri ndaj kerkesave te popullit,iku koha e krimit te bandes se çftelise ne krye te policise shtetit ,ku spiunonin njeri tjetrin.Krime ka dhe do te kete ne te ardhmen ,kete ta kete te qarte sejcili ,por ndryshimi eshte= se çfar qendrimi mban policia ndaj krimit?…, dhe denancimeve te popullit?!…Sa Policia e shtetit sot i ndjek dhe e ndeshkon krimin ,sa eshte e impenjuar per te luftuar krimin?!.Ketu behet ndryshimi me policine rrumpalle te Salut.Sot kemi nje polici ne sherbim te popullit.Duhet thene e verteta.I lumte S.Tahirit,i sherben me besnikri popullit.}}}}.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*