Tahiri “rebelёve” lazaratas: S’ka zot qё iu mbron, ky ёshtё fundi

June 16, 2014 13:08

Tahiri “rebelёve” lazaratas: S’ka zot qё iu mbron, ky ёshtё fundi

“Mos mendoni se ka zot në tokë se do ju dalë zot nëse kundërshtoni me armë Policinë e Shtetit”. Me njё paralajmёrim tё tillё doli sot nё njё konferencё pёr shtyp, ministri i Brendshёm, Sajmir Tahiri, ku u bёri thirrje personave qё kanё sulmuar me armё policinё nё Lazarat, tё tёrhiqen dhe t’i dorёzojnё ato.

“Ne nuk kemi aspak ndërmend të ndalemi. Drejtësia ka një cmim e seicili do të paguajë cmimin e vet. Në këto momente një aksion i shkallës së gjerë po zhvillohet. Thirrje banorëve të Lazaratit të distancohen nga kriminelët. Kolegët e policisë janë në Lazarat e kanë nevojë për mbështetjen e të gjithëve. Thirrje medias e publikut se lufta kudër krimit kërkon kohën vet, por edhe sakrifica. Bëj thirrje dhe atyre që edhe tani në këto moment kanë marrë armët në Lazarat keni bërë llogaritë shumë gabim, mos mendoni se ka zot në tokë se do ju dalë zot nëse kundërshtoni me armë Policinë e Shtetit. Hidhni armët dhe lini policinë të bëjë detyrën në të kundërt forca e ligjit do të veprojë si asnjë herë tjetër. Jemi në mbështetje të plotë”, u shpreh Tahiri.

June 16, 2014 13:08
Komento

11 Komente

 1. . June 16, 13:18

  ————————————————————————–
  Ceta-Veriore PD,
  ———————–
  krimineli Ali Bisha
  ————————
  Presidenti
  ————–

  organizatoret e “Droges Lazaratit” dhe “Avionit Divjakes”.
  —————————————————————————-

  Reply to this comment
  • fdsf June 16, 15:50

   O TUNA DOREZOHUNI PA RENE NATA SE NATA ESHTE E ERRET SONTE NUK KA HENE. POLICIA I KA VESHJET E ZEZA DHE NUK BEN KONTRAST FARE. PER ME TEPER KA EDHE KAMERA TERMIKE. ME MIRE NE BURG SE NE DHE DEGJOMENI MUA. JU SIGUROJ.

   Reply to this comment
 2. mentor June 16, 13:22

  Perpara zoti Minister per zbatimin e ligjit me cdo cemim.Ligji,ligji dhe vetem ligji mbi te gjitha.

  Sot eshte thirrja bravo cuna,bravo policia shtetit as nje terheqje.

  Forcat e erreta te SB po punojne kundera policise.Policia ne zbatim te ligjit.

  Reply to this comment
 3. Call of Duty June 16, 13:23

  Të lumtë goja, u mbush kupa dhe po derdhet me këta fundërrina.

  Reply to this comment
 4. Mira June 16, 13:48

  Kurajo djemve te policise, perse duhet te privilegjohen lazaratasit ? Se kane qene te perkedhelurit e Sales? Cfare ndryshimi kane me pjesen e krahinave te tjera? Jo ju gazetare mos disiformoni boll u sherbyet padroneve tuaj, ka ardh koha e se vertetes, thuajini gjerat reale,,ligji eshte njesoj per te gjithe,ju do te ishit mbeshtetes te zbatimit te tij, apo kur plagoset ose vritet ndonje gazetar indinjoheni,Mjaft me rrena ,jepini mbeshtetje policise .Ata jane ose miqte e trye qe urrembejne femijet ju perdhunojne familjen ne mos juve shokut tat, komshiut tat,nje mikut tat etj,pra qendrojini afer policise dhe shtetit,

  Reply to this comment
 5. lela June 16, 14:15

  Bravo Sajmir,bravo policia.Te gjithe e dime qe droga vret njerez,atehere pse duhet ti mbrojme ato qe e kultivojne? Me ne fund po vjen era SHTET

  Reply to this comment
 6. Alkion June 16, 14:47

  Ky eshte fillimi i fundit te qeverise Rama. Gjynah qe rate ne gracken e Berishes dhe vute luften kunder kanabis si perparesine kryesore te qeverise, nderkohe qe ne shume vende behet debat per liberalizimin e kanabis dhe ne Hollande e pine sheshit.

  Reply to this comment
 7. bastri June 16, 14:48

  hallall i koft policis e boll mo me vujtje shqipria

  Reply to this comment
 8. fdsf June 16, 15:08

  Nese e ve nen kontroll pastaj do te vije arome shteti qe mund te pretendoje edhe shkaterrimin e kupoles ne sistemin e drejtesise.

  Reply to this comment
 9. Naci June 16, 15:36

  Saimir djali po e fitove kete betej besojme se themelet e shtetin kane filluar te ngrihen, ne te kundert krimineli Sali Berisha do te afroje revolta popullore deri ne rezim te pushtetit me vota 1 milionsh..prangosja e personave ne keshtjellen e lazaratit eshte goditja perfundimtare e rregjimit Berishian te droges…..perpara bijet e policis se ne mbeshtetjen tuaj eshte i gjith populli qe kerkon te rrise nje gjenerat me gjak te pastert.

  Reply to this comment
 10. ALBANO June 16, 16:34

  LERENI LAZARATIN TE QETE ////HAPNI VENDE PUNE PASTAJ MBYLLENI LAZARATIN /////SE KU DO HAJNE POPULLI QE PUNON NE LAZARAT //APO TE VDESIN PER BUKE /////

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?