Tahiri replikë me Blushin: Po, e vertetë nuk je më socialist…

June 2, 2016 12:53

Tahiri replikë me Blushin: Po, e vertetë nuk je më socialist…

Saimir Tahiri ka replikuar në foltoren e parlamentit me Ben Blushin i cili tha se nuk ndjehem më socialist pasi PS ka vendosur kriminelët në pushtet. “Kjo nuk është PS e vertetë, kjo është Rilindja”,  tha Blushi.

Sakaq, Saimir Tahiri duke iu përgjigjur Blushit tha se “Kush i mbron kriminelët Blush, unë, Pandi, Dashi…kush? Unë refuzoj të pranoj deklaratat e tua. Nuk ka ndodhur kurrë që PS të ketë pasur qasje të ndryshme nga shteti ligjor. Moza e di këtë ka qenë në krahun tim në këtë betejë…

Ti Blush nuk ndjehesh më një socialist, dhe nuk je më një socialist, por ku është problem tjetër nuk ka lidhje me kriminelët që ti përmend, apo me krimet e PS, tha Tahiri më tej.

June 2, 2016 12:53
Komento

7 Komente

 1. naku June 2, 13:05

  O bo,bo! Edhe nje tjeter Sali ne parlamen. Z. Blyshi! Te lutemi na u zhduk nga syt,boll na tmerron Saliu. Ti,jo vetem socialust sje por,sje asgje. Largohu bythelepures i Salu Berishes. Te ofendova!? Ti meriton me teper.

  Reply to this comment
 2. Monika Kryezeza June 2, 14:00

  O TAHIR,
  Qe nuk kini qene te pergatitur e nuk jeni te qUrravisni kete e dine edhe gomaret edhe ‘gazetaret’ e Fev zinjte por qe te beheni lolo te SALISE duke luajtur loje nuse dajash me njeri tjetrin per turpin e dynjase kjo tregon fundin e socialSSalisteve dhe ÇOBENJVE TE DINASTISE BLUSHI QE SI ÇOBENJ DIHET QE RRINE PA BREKE DHE PRANOJNE TERE KOÇANET E MISRIT QE KA PROVUAR TOPALLI!

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza June 2, 15:00

  SocialSSalistet te zevendesojne urgjent çobanin pe Blushi apo djalin e Kiços ME:
  ————————–
  -Çobanin pe Lubonje me emrin Fatos(djalin e Todit)
  -Çobanin nga malet e Gjirokastres me mbiemrin Nano(djalin e Thanasit)
  -Çobanin pe Korçe me mbiemrin Ngjela djalken e Kiços -Çobanin me mbiemer Tarifa apo djalken e Sevos!
  -MYSLIMANIN ME MBIEMER FUGA APO DJALIN E MYQEREM EFENDIUT!

  P.S vetem keta plotesojne kushtet e dekriminalizimit se jane te paster nga biografija si nomeklature e BIROSE POLITIKE te Mihal Bishes e BERISHES!

  Reply to this comment
 4. info analitike June 2, 15:07

  Rilindja e ka katandisur PS-ne kashte e koqe. Blushi dhe Haifizi ia nxorren gjithe te palarat palacove rilindjote perkrahes te krimineleve.

  Reply to this comment
 5. elio June 2, 19:42

  Siperfolesit e kuptojne qarte qe PS-se dhe idioteve Balla, Tahiri,Brace, Veliaj Rama, u ka ardhur fundi…kane edhe nje vit per te vazhduar me pallavrat..me tej ne kosh te plehrave bashke me pocat e KRM. Coban ishte dh Tosi, edhe Mojsiu, aq me teper qe Blushi eshte nip I njerit , atyre qe vendosi per te ardhmen e shqiperise.. Me vjen ndot nga llafet , tropolensave…njelloj si militantet e PD..

  Reply to this comment
 6. KOZi June 2, 20:02

  Ne rast se nuk kemi harruar se si jane organizuar partite politike ne europe,cfare programesh pasqyroine,interesat e kujt mbrojne mendoj qe Ben Blushi eshte vertete socialist. tung

  Reply to this comment
 7. Arber June 2, 22:24

  Blushi- nje leter e djegur politike; te shohim sa do t’i mbajene kembet si shkrimtar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*