Berisha: Rama, çanta me para nga Dako. Tahiri: Përgojore, e bija seksere tokash, i biri vrau në Gërdec

November 19, 2015 14:11

Berisha: Rama, çanta me para nga Dako. Tahiri: Përgojore, e bija seksere tokash, i biri vrau në Gërdec

Ish-kreu i PD, Sali Berisha i ka përmendur sot në Kuvend ministrit të rendit, emrin e shtetasit Emiljano Shullazi dhe e ka akuzuar atë dhe Ramën se kanë lidhje me personin që një ditë më parë u përmend edhe nga ambasadori amerikan.

Sipas Berishës, Shullazi ka marrë peng për një natë kryebashkiakun durrsak Vangjush Dako dhe ky i fundit i çon çanta me para Ramës.

Akuzat janë pasuar nga një replikë e Ministrit Tahiri.

Ai e konsideroi Berishën si “përgojore”, ndërsa të bijën e cilësoi si “seksere tokash”.

 “Nga ky njeri di që im at u merkërka me drogë, ky njeri di se ime më u merkërka me tregti ilaçesh ky njeri që nuk dinte që ekzistonte Gërdeci në Shqipëri, ky nuk dinte që i biri merrej me tregti armësh dha la 26 të vrarë dhe 2 të vetëvrarë. Jam shumë krenar për prindërit që kam, që ma kanë rritur kështu si më kanë rritur, kam dy prindër të ndershëm që kanë mësuar se ky vend mund të bëhet nga njerëz që kanë ideale. Meqë e ka patur familjen një bandë, e bija me sekserlliqesh tokash, i biri me tregti armësh, mendon se edhe ne jemi kështu”, tha Tahiri në Parlament.

Tahiri i tha Berishës të shkojë në Prokurori:

“Pse nuk shkon në Prokurori.  Unë jam këtu me kolegët e mi të ndërtoj një model qeverisës”, tha Tahiri. /Dita/

November 19, 2015 14:11
Komento

13 Komente

 1. aqifi November 19, 15:10

  Sidomos per mamane duhet te jete shume krenar, se e ka patur simbol ndershmerie…

  Reply to this comment
 2. Z/Kallami November 19, 15:17

  Z.Tahiri gabon rande.
  Asnji bageti nuk shkon vete tek kasapi.Ke fakte coje Ti ne prokurori!
  Vetquheni Rilindje.Po zore se do rilindni! Te prisni sa te vejne keto tek prokurori me ngjan si ato te ballit qe prisnin fitore nga gjermanet e te gezonin marrjen e pushtetit.

  Reply to this comment
 3. LORA November 19, 15:57

  I respektuar,deri tani,Minister I Brendshem,,,nje milion shqiptare ju dhane mandatin me te fuqishem per konfiskimin dhe plasjen tek shtate penxheret te dr.tritolit,,,,po ju c’beni? I luteni te shkoje ai t’ju denoncoje tek llalleria!!!!!???
  Nuk ua fal kete karar,sikurse ai I nano-kurvave ne 1997-2005 qe I dha oksigjen te perditshem dhe e risolli ne pushtet armikun me te perbetuar te Kombit tone.
  Cfare po ndodh keshtu me ju,Sajmir ????Po konkuroni me ineficencen dhe dhjaksine e gangsterit nano????

  Reply to this comment
 4. Preng pjetri November 19, 15:59

  E ndoqa fjalen e zotit Tahiri ne parlament.
  Mu duk vetja si magjistar pasi po sot gazeta e nderuar Dita botoj nje doreshkrim timing.
  Kryesisht per llaqet dhe akuzat qe PDja leshon çdo te enjete ne parlament.!
  Zoti Tahiri ja hoqi masken ketij kodoshi. Mbetet te presim qendrimin e prokororis per kete çeshtje.
  Sali Berisha duhet te pergjigjet medoemos per krimet qe ka bere ai dhe famljaret e tij.
  Eshte absurde qe nje njeri me njemije krime mbi korriz,te behet akuzues dhe avokat!

  Reply to this comment
 5. . November 19, 16:32

  ************************************************************************

  -Sali Bisha eshte nxitesi i terrorizmit ne SHQIPERI qekur futi “xhihadistet”.

  -Ceta-PD e Verioreve-shpellare, kundra reformes ne “Drejtesi”,

  pasi i tremben “BEMAVE” qe kane bere per 25 vjet ne kurriz te popullit.
  ——————————————————————-

  -Sali Bisha nese arrestohet athere qetesohet SHQIPERIA.

  -Historikisht Verioret kurre nuk kane punuar per te miren e SHQIPERISE.

  -Historikisht Verioret e keqia me e madhe e SHQIPERISE.

  —————————————————————–

  -Z.Rama, i vetmi qe mund te mbroje, shpetoje dhe zhvilloje SHQIPERINE.

  … nese Z.Rama largohet,
  SHQIPERIA do behet me keq se COLUMBIA dhe populli vetem do vrase

  njeri-tjetrin me armet e Sali Bishes dhe do vjedhin shtetin e tyre me

  “Ligjin Rrumpalles Veriore” !

  **********************************************************************

  Reply to this comment
 6. BarboonBath're November 19, 16:51

  Pse nuk eshte i besushem Berisha edhe pse mund ta kete te drejte, ka informacion nga Ajazi dhe e di mire sa i implikuar me rrugacerine e kriminelat edhte Ministri Tahiri.Sepse, si njeri qe nuk njeh ligjet, jo ne kuptimin e mirefillte, ai nuk eshte mesuar dhe interesuar qe organet e drejtesise mund te flisnin me mire se autopolanti i Saliut, Braces apo i vete Tahirit. Keto perplasje jane kthyer ne teater dhe estrade dhe nuk i bejne pershtypje popullit.
  Rilindja e qelbesirave e lidhur koke e kembe me krimin e droges, ja mori Lazaratin dhe hapi burime te tjera kjo PS, drejtohet nha nje i inkriminuar me beshtetje te plote nga kryeministri. Kjo tregon qe keta bejne sikur luftojne drogen duke goditur peshqit e vegjel, vete manovrojne me aviona , anije dhe sic dihet makinene shteterore te vete Ministrit te Brendshem.
  Nu e dime nese nga kjo shitje e organizuar shteterore e droges, nese kalon dicka ne buxhetin e shtetit.

  Reply to this comment
 7. korcari November 19, 19:30

  Qeni leh e ujku pirdh kjo eshte demokracia , kjo eshte e drejta e fjales.

  Reply to this comment
 8. Hurma Arabie. November 19, 22:33

  O A-qif o derke e derrit e ke hequr kasketen qe mbajne te gjithe fshataret e Devollit dhe ai “gjethi” eshte ne te miren tuaj te beni invenarin ne darke te familjes se u dalin mangut feckat, jeni tipike familje Kur..sh. Po nejse mire shfryjne caret e dynjase dhe ndonje lek ja u sjellin ne shtepi.

  Reply to this comment
 9. sot November 20, 01:38

  Bravo Aqif ja bere mire, na hapi barkun ky tahipi na bo si i nershem

  Reply to this comment
 10. Socialisti bythpambuk November 20, 03:11

  Per te dy palet : Aaaaah nenat .

  Reply to this comment
 11. info analitike November 20, 12:42

  Deputeti kaubojs sapo vuri kemben ne parlament denoncoi se nga aeroporti i Lezhes ngrihen vazhdimisht avione me droge. Di gje Mrika? Po Tahiri? Po Rama?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim