“Tahiri” sot në Parlament, priten debate të ashpra në seancë

March 5, 2018 09:14

“Tahiri” sot në Parlament, priten debate të ashpra në seancë

 

Në seancën e sotme parlamentare pritet të shqyrtohet kërkesa e opozitës për ngritjen e një komisioni hetimor për çështjen “Tahiri”.

Prej dy javësh Partia Demokratike ka depozituar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor. Objekti i kërkesës është për kontrollin e ligjshmërisë së veprimeve administrative të organeve të pushtetit legjislativ apo ekzekutiv në çështjen për të cilën akuzohet ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

Objekt i komisionit të kërkuar nga PD, do të jenë edhe ndërhyrjet që janë bërë për të mos lejuar organin e Prokurorisë të hetojë penalisht këto raste.

Sakaq sot pritet që të hidhen në votim edhe amendamentet e LSI.

Në seancën e sotme nuk do të jetë kryeministri Rama, pasi ndodhet në SHBA.

l.h/ dita

March 5, 2018 09:14
Komento

4 Komente

 1. LORA March 5, 09:33

  Nuk ekziston ceshtje Tahiri,sepse nuk ka qofte edhe nje rekord te ligjshem per te
  Kjo eshte vetem alibia e stisur e rrumpallhanes
  shqup-se,autores se vetdeklaruar dhe me te drejte autori ne themelimin e republikes se famshme te Lazaratit,,,per te cilen ende nuk eshte ndeshkuar.
  TAHIRI, QE KA MERITEN E SHKERMOQJES me themel te KESAJ REPUBLIKE,,,,eshte bere targeti i shqup-save kusaro-bandite ,se u mbylli tere ruibnetet e parave te pista ,me te cilat mbahen dhe financojne pervlimin e Shqiperise.

  Reply to this comment
 2. Show i idote-ve ne parlament vazhdon March 5, 09:35

  perse nuk diskutojne per
  Vetting-un kta pseudopolitikane ,
  per kriminelet e vertete ,qe duhet te qiten
  para Drejtesise ,si salih rrahman berrisha ,lylq!r bosha ,meta dhe ish ministrat e pd-lsi ,
  qe shpartalluan buxhetet e shtetitper 8-vjet meradhe !

  kta qen stani bushtrash ,por vetem lehin e lehin
  si qen shpelle :
  Perse nuk ka reagim nga pushtat por bejne sehir
  duke i dhene jete ksaj maskarade ne politike !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*