Tahiri: Arat e mia në Lushnje dhe Fier? Janë foto kanabisi në Zvicër dhe Kolorado

May 30, 2016 10:10

Tahiri: Arat e mia në Lushnje dhe Fier? Janë foto kanabisi në Zvicër dhe Kolorado

Disa foto të publikuara së fundmi nga Berisha flisnin për “arat e Sajmir Tahirit në Lushnjë dhe Fier”.

Por nga një kërkim në internet rezulton se bëhet fjalë për bime narkotike në Kolorado dhe Zvicër.

Më poshte fotot origjinale të publikuara në vitin 2014  dhe linqet përkatëse:

Christopher Iverson’s field of dreams in Switzerland

http://christopheriverson.com/photo-gallery/

http://christopheriverson.com/wp-content/uploads/2015/05/Christopher-Iversons-field-of-dreams-in-Switzerland.jpg

Kolorado

http://cheechandchong.com/neës/medical-marijuana-plant-count-crackdown-in-colorado

http://assets.hightimes.com/styles/thumbnail/s3/colorado-medical-pot-plant-count-crackdown.jpg

Krahasimin e ka bërë vetë ministri i Brendshëm.

Ja mesazhi i plotë dhe fotot e Tahirit:

Foto 1, Gryka e Sopotit plot kanabis, ne kohen e Saliut (me akuzoi se eshte droga ime). Fotot e tjera, realiteti sot.

Ja genjeshtrat e SHQUPit. Keta shpifin pa hesap.

Por eshte mjaftueshem per te kuptuar perpjekjen e tyre per te na penguar me cdolloj akuze e shpifje.

Eshte mjaftueshem per te kuptuar ku ndahet e shkuara nga e tashmja.

Per te kuptuar c’kemi lene pas e c’kemi arritur.

Mjaftueshem per te kuptuar ku nuk duhet te kthehemi e sa duhet te punojme per te ardhmen e gjenerates tjeter.

13310474_10209893226947702_1011711193480021574_n

13256439_10209893226987703_7887073733826070231_n

13339710_10209893227267710_7109540916778186365_n

13346520_10209893227227709_7321258662423370651_n

May 30, 2016 10:10
Komento

5 Komente

 1. Arben May 30, 10:53

  SALIU MUND TE SHPIFE SE KA HALLIN E DREJTESISE, POR

  NGA TEPELENA NE GJIROKASTER MALET JANE PLOT E PERPLOT ME HASHASH.

  PAZARI ESHTE 30-40% I DOREZOHET DREJTORIT TE POLICISE (SIPAS ZONES), DHE VAZHDO PUNEN I QETE.

  Reply to this comment
  • koromania May 30, 14:09

   Ti Arben je nje legen
   Kur flet Sala ti kercen
   Ti s’ke nder e as ke mend
   Por vec leh porsi nje qen.

   Reply to this comment
   • Arben May 30, 22:13

    CA LEGEN MORE,

    NE VLORE KANE FILLUAR NEPER BALLKONE.

    ME THOSHTE NJE TREGETAR BOJRASH, MI BLENE 300 KOVA BOSH PER KETE PUNE.

    I KISHTE PYETUR DHE MUHABETI ISHTE SE DUHET TE DEKLAROJE TEK SHEFI I POLICISE SA “KOVA” DO TE MBILLJE DHE NE FUND GJYSMEN E MERRTE “PARTIA”.

    PO TA “DRIDHJE BYTHEN” TE RRASNIN BRENDA.

    ME CFARE KUJTON SE DO TE BLIHEN 1,000,000 THASE ME MIELL PER ZGJEDHJET E VITIT TE ARDHSHEM.

    RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM TRAP DHE HEROIK.

    Reply to this comment
 2. ili May 30, 12:25

  booooll me me kete njeri paranoid,psikopat qe tallet me popullin shqipetar…..i ka te gjitha simptomat e nje te semuri mendor qe vetem psikiatria eshte vendi ku duhet mbyllur ,por mos e beni se i shpeton ligjit dhe nuk ben burgun qe dita dites po i afrohet…….merjani te gjitha sa ka fituar ne kurizin e popullit dhe te shikoni se si do te ngordhi si nje qen i zhgjebosur ,e nuk do ti vije keq njeriu……dhe varin do tja bejne ne serbi atje ku do dhe liria e tij serbe….

  Reply to this comment
 3. Fanol Bardhi May 30, 20:22

  Sa energji e kohe e qmuar rrjedhe vetem per te demaskuar te demaskuarin .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*