VOA habitet me Presidentin Nishani

February 15, 2016 08:36

VOA habitet me Presidentin Nishani

UPDATE – Takimi i kësaj të diele i presidentit të Shqipërisë te shkallët e avionit, mund të jetë më i çuditshmi që ndonjë kryetar shteti i ka lejuar vetes.

Edhe për zyrtarët amerikanë të trajtojnë një President me vetëm pesë minuta takim në pistën e aeroportit duhet të jetë e rrallë, në mos unike.

Në axhendën e takimeve zyrtare të Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry gjatë ditës së djeshme në Tiranë, ishin fiksuar vetëm takimet me kryeministrin Edi Rama dhe me kreun e opozitës Lulzim Basha.

Por presidenti i Republikës Bujar Nishani, i surprizoi të gjithë kur u shfaq në shkallët e avionit në Rinas.

Zëri i Amerikës e ka konsideruar si “një gjest i pazakontë nga pikëpamja protokollare”.

Kerry dhe Nishani biseduan në këmbë për rreth 5 minuta, ku i pranishëm ishte edhe ambasadori Donald Lu.

Më pas, Kerry i dha dorën e “ndarjes” Presidentit, çka do të thotë se takimi i tyre përfundonte aty.

Pas kësaj, eskorta e shefit të diplomacisë amerikane u nis drejt Tiranës. /Dita/

February 15, 2016 08:36
Komento

24 Komente

 1. kris February 14, 10:09

  Si mundet qe nje “president” te prese nje Sekretar shteti ! Nuk ndodh asgjekundi! A k ndonje mesazh Nishani per te dhene?!

  Reply to this comment
  • N.VJOSA February 15, 09:40

   Ky Nishani ne kete foto duket si Pederast pasiv, me kete zgerdheshje te fytyres!
   Ndersa per Ramen, nje mbeshtetje brilante ashtu siç ish e gjithe deklarata e Zotit John Kerry!
   DRITA JESHILE PER REFORMAT DHE KTHESEN E DO OSDOSHME TE SHQIPERISE NGA QEVERIA AMERIKANE ESHTE THENE NE DRITEN E DIELLIT….!
   Por une si shume shqiptare te tjere kemi nje mates te kesaj kthese:
   A
   DO

   DALË
   PARA
   TOGAVE

   ZEZA

   DREJTESISE
   BACA I K R I M I T…?!
   …Kjo do te jete Ora e se Vërtetes!…

   Reply to this comment
   • kujtesa February 15, 17:28

    Ska faj ky mavria qe ka dale atje si fakir fukara!
    Fajin e ka Soli me Lolin qe i dhane urdher per te dale si matuf ne mes te pistes duke pritur avionin si ata udhetaret fatkeq qe mbesin ne mes te shkretetires dhe hypin ku te mundin!
    TURP !

    Reply to this comment
    • bureto February 15, 18:25

     Protokolli i shtetit organizohet dhe varet nga Ministria e Jashtme. (S’ka pune ketu as Sala dhe as Basha. Ata e shumta mund t’i kishin sugjeruar Nishanit mos te pranonte te behej lolo) .Por nqs protokolli ka parashikuar qe ashtu te behej, ky eshte turp siper qeverine (MPJ) dhe sidomos per Presidentin. Ai kurresesi nuk duhej te pranonte edhe sikur me serioz se aq te ishte takimi (pritja e Kerrit) ne aeroport. Ne aeroport ka nje salle VIP ku ne te tilla raste aty behet nje takim kortezie, dhe keshtu “nderi”, si mikut ashtu dhe pritesit i ruan caqet e etikes protokolare. Megjitheate eshte me gjithe mend qesharake ajo pritje nga ana e Presidentit. Nuk humbi vetem ai prestigjin e nje kryetari shteti qe pret ne aeroport nne minister te Jashtem, qofte ky dhe i Amerikes, por edhe vete shteti qe paraqitet si karagjoz ne syte e botes. Na duket vetja sikur jetojme ne ndonje vend te humbur te Afrikes. Edhe servilizmi e ka nje kufi.

     Reply to this comment
     • Apojo February 15, 23:52

      bureto!!!
      S’i ka fajet Protokolli i Shtetit porKapterr Mavrija qe kadalesi ata fakiret ne SEMAFOR qe luten: Po per mua a ka rradhe apo m’fal 2 Lek se s’i thom kuj!!!

 2. BLACK SWAN February 14, 11:12

  ahahahhahahahah ,qenka ftohur Jari duke pritur
  “kemi neser takim ne oren 8 ,ti me prit deri ne oren 9 ,nqs nuk kam ardhur deri ne oren 10 ,ti ne 12 ik ”
  cfare gazi , del presidenti i republikes se bananeve ,pret sekretarin e shtetit ….na telendisen

  Reply to this comment
 3. gegetoske February 14, 11:45

  E shikoja se sa i lumtur ishte qe idha doren Kerrit!
  Rinte si i dhjaksur ne pelena!
  Mu neverit qe eshte shqiptar edhe ai……
  Kerri ishte ne nje siklet te madh deri sa u shkeput nga ai monster e saliserbberishevicidolmaskarait-KRIMINEL!
  I zuri rrugen, nuk kishte nga ia mbante!
  Nuk mund te hypte ne avion, per tu larguar pasi ia kishte borxh respektin popullit shqiptar.
  U nda prej SAKATIT duke menduar:
  “shyqyr shpetova nga keto bashkekriminele te popullit te vet”!

  Reply to this comment
 4. populli February 14, 12:50

  Tamam si ato grate qe i dalin perpara kryeministrit kur kane nje hall te madh!
  Sa pa kulture si president,ndersa per ate cka perfaqson Bujar nishaniiii eshte normale

  Reply to this comment
 5. MH February 14, 13:09

  Nishani ne shterngim duarsh me z.Kerry nuk do ja japin doren as Berishes.Keshtuqe te mos pretendojne njeri qe ti shtrijne doren Nishanit.

  Reply to this comment
 6. Arben February 14, 18:24

  O GAZETE E LODHUR, PERSE KUSH DO TA PRISTE NE AEROPORT, APO MOS NDONJE TAKSIST I DERGUAR NGA RAMA.

  NJE GJE E DEGJENERUAR KETU ESHTE FAKTI QE EDI RAMA U PERPOQ (KUPTOHET ME AQ FUQI SA MUND TE KETE PORDHA E TIJ) QE TE MOS LEJONTE PRESIDENTIN TE TAKONTE MIKUN.

  KJO ESHTE LAJMI KETU DHE JO KJO DEGJENERATE QE NA PARAQISNI PER LAJM.

  Reply to this comment
  • Haaaaa February 14, 19:33

   O Arben!
   Si fshatar shpellar qe je, dikur cdo te ardhuri nga qyteti dilte e i priste i pari i fshatit!
   Bota,o ben torollaku ka rregulla protokollare qe caktojne rigorozisht se si behen pritjet dhe percjelljet e zyrtareve te larte!
   Keshtu Sekretarin e shtetit duhet ta priste ministri i Jashtem e jo….PRASI-denti!
   Por ky eshte DERDIMEN,qe ashtu si edhe ti je mesuar me Berishen qe kur shonte ne takimet e ndryshme nderkombetare me pjesmarrjen e te gjithe lidereve europiane apo boterore,meqenese nuk ia varte njeri,AI PRISTE TEK DERA E WC-se KUR SHKONIN ATJE, vetem sa per t’u dhene doren!
   Me kaq ai mburrej se “FILAN LIDER,PRANOI TE VIZITONTE Shqiperine”,por ne fakt qe ASNJE NUK ERDHI!!!

   Reply to this comment
  • Mario February 15, 00:30

   Jam shum dakord me ty o Beno qe Presidenti beri shum mire qe i doli per para me ate rast Presidenti e ndihmoj mikun edhe me “BAGAZHET”

   Reply to this comment
 7. Ushtari February 14, 19:59

  URDHERO, SI URDHERON.

  nishanin me celular e urdheroi saliu te prese Z.Kerri, kapteri ate fjale ka, SI URDHERON.

  Reply to this comment
 8. majmuni i agon channel February 14, 23:02

  ku ku per ne qa na ka gjet me u taku te shkallet rrofte psikopati

  Reply to this comment
 9. Binjaku February 15, 00:24

  Mundohu ta mbash doren nja dy dite palare….dhe meri ere here pas here !

  Reply to this comment
 10. Mario February 15, 00:26

  Presidenti ka dale te mbaje “BAGAZHET” e John Kerry-t

  Reply to this comment
 11. R. Protector February 15, 11:10

  Nuk na e ka fajin Amerika! Amerika apo Europa ” kane gjetur Ameriken ” ketu me kete President Republike qe del te shkallet e Aeroportit te mbaje Kerryn 5 minuta me muhabet. Me Kryeminister e kryetar opozite te thirrur thjesht per ti prere gjuhen sot qe neser mos flasin dot kur te sjelle Amerika Muxhahedine si ” peshqesh ” per bythlepirjen e politikes tone sot. Sikur Kerry ti kishte urdheruar ta prisnin ne WC e Aeroportit, atje do gdhiheshin keta lolot duke u zene se kush do ti bente Gojoren e pare amerikanit.

  Reply to this comment
 12. anticensurë 25642654 February 15, 12:34

  po mor po diskutoni për pritjen e jarit,a pjerdhjen e karit dhe harroni se ai larpamësi harron shpeshë të thotë se ça osht tu bo në kurriz tonë!!
  palloshi i tironës nxjerr dhinë kodhele bjonde për të thënë se nuk është folur për muxhahidinë dhe në krahë tjetër po na i bën 3 mijë copë!!
  ulëriu si i tërbuar për ata që pranoi berisha!!unë kujtova se ishte kundër palloshi,por ai ka ulëritur se berisha paska marrë pak!?
  shikoni o njerëz se pu ju/na fusin kamikacot në shëtpi dhe mos u merrni me sakatin mendor jar debili!!
  në të sëmës vajt ai dhe protokolli i pritjes!!
  shikoni ato që po na bën palloshi i rritur në tiranë!!
  ai e kuptoi se me trasparencë nuk shkohet!
  e bëri për LHL dhe dështoi të tjerat po i bën fakt të kryer!!
  nuk duhet të mjaftohemi me disa komente e mbaroi muhabeti!!

  Reply to this comment
 13. gjermani i fundit February 15, 15:22

  ç’a mut protokolli kemi ne, vjen mekembesi i mbretit dhe derdhen tere sherbetoret t’i lajne kembet sejcili ne legenin e tij

  Reply to this comment
 14. ada February 15, 15:23

  Kjo vizite ishte shume e qarte:

  Kerry i beri lajka Rama bythes (se ja kane blere mendjen qe ky vdes te …. me veten) dhe na ngopi nja 3,000 muxhahedin allahu ekber. Nuk I morem armet kimike, na ngopen kamikaze. Por ama ky popull idiot eshte sot ne ekstaze se Kerry na tha qe jemi ne rrugen e duhur.
  O pikaaa, o pikaaaa, popullit idiot dhe “mikut” te madh te shqiptareve…

  Reply to this comment
 15. A February 15, 16:29

  Haaaaa
  Nuk kam cte them me shume se ti.
  “O Arben!
  Si fshatar shpellar qe je, dikur cdo te ardhuri nga qyteti dilte e i priste i pari i fshatit!…..”

  Dhe ti Arben lexo ndonje gazete tjeter meqe do te lexosh
  Dita dhe ti jeni si dy drejteza te kithta.!

  Reply to this comment
 16. I.Troplini February 15, 17:42

  Republikat e bananeve,

  njihen dhe dallohen si te tilla sepse kane “Presidente” si ky yni. Kane “kryetare opozite” nje Lulush hajdut fondesh te rruges se kombit dhe vrases demonstruesish ne bulevard apo si mentor te tijin, ate turpin shpellar qe misheron gjithcka te keqe te ketij cerekshekulli te fundit.
  Po ti shkosh kesaj rrumpalle, edhe kete Kryeministrin tone qe ne fakt do bente pune me te mire nese do ishte drejtor komunaleje, me koalicionet e tij hajduterore dhe asnje busull orientimi drejt ligjit dhe zbatimit te tij,,,,atehere nuk kemi pse cuditemi per keto palacolleqe qe ndodhin ne emer te shqiptareve.
  Eshte inferioriteti i lindur dhe te qenit njerez pa format, qe i shtyn te behen kloune ne pisten e aeroportit. Vetem ajo hunda e kuqe u mungon, per te bere buzagaz mikun qe vjen nga larg.

  Reply to this comment
 17. Hani pak mos hani shume m.... February 15, 18:00

  Na turperoi Sakati tru peshku Kapter Jari, idiot i lindur, ka dale nga garuzhdet e Shkolles se Bashkuar, akoma mban te veshura kambalet dhe benevreket e ushtrise.
  Pershendes “info analitike” me foton e budallajit, te Jar Koqes.

  Reply to this comment
  • ganiu February 15, 18:28

   O ti që s’të mjafton tendi por do të hash dhe tonin, me të vërtetë që na turpëron në sakati, por për të na shkatërruar po na shkatërron ishte gjati!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*