Takimi me Metën, propozimi i veçantë i Romano Prodit

December 6, 2017 11:18

Takimi me Metën, propozimi i veçantë i Romano Prodit

 

Ish-kryeministri italian Romano Prodi në kuadër të 20-vjetorit të misionit “Alba” është takuar sot me presidentin shqiptar, Ilir Meta.

Prodi i ka bërë një propozim të veçantë presidentit, duke i kërkuar të ndërtohet një simbol i turizmit shqiptar, që do të promovonte dhe më fuqishëm rritjen cilësore të turizmit dhe përfitimeve, një ide e quajtur e drejtë nga Meta.

“Një mëngjes pune me mikun e shqiptarëve, profesor Romano Prodin, me të cilin diskutuam për marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve tona e të ardhmen europiane të Shqipërisë. I drejtë propozimi i mikut tonë për të ndërtuar një simbol të turizmit shqiptar, që do promovonte edhe më fuqishëm rritjen cilësore të turizmit e përfitimeve”, shkruhet në faqen zyrtare në Facebook të kreut të shtetit.

December 6, 2017 11:18
Komento

2 Komente

  1. Adih December 6, 13:22

    O kreu i shtetit ,te pelqen fjala imvestim ne bregdet ,ku ju i keni perlare pa leje ,dhe keni vjedhur pronen pronareve ,duke ndertuat vila dhe hotele .Pritni pak , ju te gjithe katovicaret ,po behet reforma ne drejtesi dhe vettingu . A e dini ju z President sa dosje jane pa dale kunder shtetit shqiptar ne gjyk e Strasbourgut per pronat , apo paguan paguan populli kokpalare dele . Kur do beheni nje here te pergjegjshem mbare ju??!! …

    Reply to this comment
  2. Adih December 6, 13:40

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim