Taksa ndaj mallrave, kryeministrja Brnabic: Goditje e re për ekonominë e Serbisë

February 13, 2019 16:19

Taksa ndaj mallrave, kryeministrja Brnabic: Goditje e re për ekonominë e Serbisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, është shprehur se nuk ka asnjë besim që kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të heqë vendimin për taksën 100 për qind të vendosur ndaj mallrave serbë dhe boshnjakë,

Unë shpresoj që çështja e taksës të zgjidhet së shpejti, por Haradinaj deri tani nuk ka bërë ndonjë veprim që një gjë e tillë të mund të besohet. Unë sinqerisht shpresoj që tarifa të hiqet, jo vetëm për ekonominë, por edhe për vazhdimin e dialogut në mes të Beogradit dhe Prishtinës”, ka thënë Bërnabic për gazetarët.

Bërnabic më tej ka falënderuar të gjitha shtetet, përfshirë këtu edhe SHBA-në, për mbështetjen që i kanë dhënë Serbisë në çështjen e taksës.

Kjo taksë është çdo ditë një goditje e re për ekonominë e Serbisë dhe stabilitetin rajonal”, ka thënë ndër të tjera kryeministrja e Serbisë.

 

v.l/ Dita

February 13, 2019 16:19
Komento

2 Komente

  1. Sokol February 13, 17:05

    Ikni ne Rusi moj Bernabice.Apo nuk ka llotari ruse ashtu si llotaria amerikane.

    Reply to this comment
  2. Arben February 13, 20:18

    Derri do plumbin.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim