Taktikat e Doktorit

Në numrin e redaksisë April 26, 2016 14:19

Taktikat e Doktorit

Më në fund doktori po ndryshon taktikë. Pasi u mund keq në dy ndeshje dhe dështoi për ta bërë “popullin” për vete me kënde lodrash e të tjera, kaloi në mbrojtje. Foli Basha në Mirditë për mbrojtjen e kutive ne 2017. “Do t’i ruajme kutite si nuk i ka ruajtur kush deri më sot”. Para pak ditesh betohesh se populli nuk duron më asnjë ditë pa zgjedhje emergjente. Mirëpo kaluan ditë e ky i fundit sikur nuk ja vari torbën. Kjo solli edhe tërheqjen “strategjike”. E thënë popullorçe, “Kërceu nga belaja”. Duket se qytetarët nuk kanë “etjen” e tij për ta ulur ne kolltukun e deshiruar. PD-ja, si është katandisur as nuk e vlen të quhet e tillë. Mos te flasim pastaj për aleatët që turpërohesh kur i zë në gojë. Prandaj u detyruan të përgatiten per “mbrojtjen e madhe” të votës në zgjedhjet e ardhshme. Berisha asnjë herë nuk ka qenë “i dashuri” i shqiptarëve e këtë e ka treguar mizorisht shumë herë. E pranoj që marrëzitë që thotë tërheqin vëmendje, por mjerë kush i beson. Fatmirësisht në Shqipëri ky numër është i papërfillshëm. Për këtë jam i sigurtë ama nuk ve dorën në zjarr për miqtë e huaj. Profeti.

Në numrin e redaksisë April 26, 2016 14:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?