Tani PD luftoi për të mos u prishur godina e Teatrit apo për t’u bërë pjesë në tender?!

September 10, 2018 18:06

Tani PD luftoi për të mos u prishur godina e Teatrit apo për t’u bërë pjesë në tender?!

Pas deklaratave të PD në lidhje me dokumentin e Bashkimit Europian, për mënyrën sesi duhet vepruar për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, ka reaguar dhe deputeti Erion Braçe.

Sipas Braçes, gjithë lufta që është zhvilluar nga Partia Demokratike për Teatrin është bërë që ajo vetë të marrë pjesë në tender.

“Tani, nje pyetje kam; Keta, Lulzim Basha me shoke, luftuan per te mos u prishur godina me tallash e Teatrit apo luftuan per tu bere pjese ne Tender”, ka shkruar deputeti.

Gjithashtu, ai u është drejtuar dhe aktorëve duke u treguar Lylzimin, siç e ka quajtur ai, që u doli për zot, ndërsa e ka thënë shqip; Teatri do të ndërtohet.

REAGIMI I PLOTË:

Po lexoj se Partia Demokratike, po bertet: FITUAM NE PER TEATRIN! BE NA DHA NE TE DREJTE!

Tani, nje pyetje kam; Keta, Lulzim Basha me shoke, luftuan per te mos u prishur godina me tallash e Teatrit apo luftuan per tu bere pjese ne Tender?

Nga gjithe cfare po thone, kuptoj se e gjithe kauza paska qene pjesmarrja ne Biznes! Kaq!

Po aktoret?! Ja ky eshte Lylzimi juaj, ai qe ju doli zot! Tani, per cdokend ne kete vend, BE vlereson perpjekjen per te ndertuar teatrin e ri dhe kerkon gare per oferten me te mire!

Shqip; Teatri i ri do te ndertohet!

l.h/ dita

September 10, 2018 18:06
Komento

5 Komente

 1. asd September 10, 18:19

  Pse z. Brace pak ju duket? Habitem me konstatimin tuaj. Pjesmarrja ne tender eshte legjitime. Ligji AD HOCK per kompanine Fusha ishte krejt mafioz dhe synonte shperberjen e prones publike.

  Reply to this comment
  • Xha Braho September 10, 20:25

   Pra PeDe spaska pasur hallin te prekja e Marreveshjes Stabilizim Asocimit (MSA) por te fuse ndonje kompani qe te fitoje tenderin per prishjen e Teatrit te vjeter dhe ndertimit te atij te ri. Hajde logjike biznesi qe ke o Lul shalngjitmi.

   Reply to this comment
 2. Brek_exit September 10, 18:36

  Sipas braqes ps maska mare Dore te mire NE kte tender.
  Hahahaaaa.
  Mustrec berati. Kaqol

  Reply to this comment
 3. Selua September 11, 06:48

  Tenderi do jetë vetëm për prishje???
  Se pd gjithmonë është dallu nga ’91 e këtej vetëm për prishje e shkatërrime.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin