Tare: Rezistenca anti-italiane në Shqipëri u krijua para themelimit të Partisë Komuniste

November 29, 2017 21:33

Tare: Rezistenca anti-italiane në Shqipëri u krijua para themelimit të Partisë Komuniste

November 29, 2017 21:33
Komento

4 Komente

 1. GERMO TARE GER... November 29, 21:55

  Zoti Tare na hape zorret e barkut..ABSOLUTISHT ASNJE GJE E RE
  Nese quani enverin diktator quajeni dhe anglezin KOLONIZATOR
  .I PLASI SUMA ANGLEZIT PER GREQINE APO SHQIPERINE ?
  ATYRE I DUHET PORTA PER NE LINDJEN E MESME DHE MESDHEUN I DUHET NAFTA…
  NESE NE LUFTEN E GREKUT ME FASHZMIN U VRANE 10 MIJE VETA..NE PUSHTIMIN ANGLEZ QE NAG MASAKRA E 4 DHJETORIT 1944 U VRANE DHE U SAKATUAN GJYSEM MILJONI GREKE
  GERMO TARE KETE ARTIKULLIN ME POSHTE DHE DO GJESH QENIN E NGORDHUR

  Athens 1944: Britain’s dirty secret
  ————————————————–
  GAZETA GUARDIAN Sunday 30 November 2014 03.00 EST
  demonstrators in Athens with three bodies, shot dead, in the middle of the crowd
  A day that changed history: the bodies of unarmed protestors shot by the police and the British army in Athens on 3 December 1944. Ed Vulliamy and Helena Smith
  Sunday 30 November 2014 03.00 EST
  When 28 civilians were killed in Athens, it wasn’t the Nazis who were to blame, it was the British. Ed Vulliamy and Helena Smith reveal how Churchill’s shameful decision to turn on the partisans who had fought on our side in the war sowed the seeds for the rise of the far right in Greece today

  Reply to this comment
 2. Arber I November 30, 00:07

  Ky eshte nje letrar i persosur, por kurre nuk do te behet historian!

  Reply to this comment
 3. kasemi November 30, 08:00

  nuk e kuptova kete mesazhin e mesiperm. me siguri lexues injorante qe shkruajne se cfare ju del perpara.
  levizjet ne vitin 39-41 ne shqiperi nuk kane lidhje me ato qe flet komentuesi.
  fakti qe britaniket kane stimuluar levizjen anti italiane ne shqiperi tregon se historia nuk eshte sic e ka interpretuar enver hoxha me shoke.

  Reply to this comment
  • Peza March 18, 01:40

   Bravo Tare ish komunisti!
   Po njerezimi kur u krijua o Tare?
   Britakiket e linden Adami dhe Even?
   Pse nuk tregon se cfare aksionesh beri Abaz Kupi kunder italianeve?
   Nje mut beri!Rezistenca kundr italianeve filloi ne vitin 1920 kur Selam Musai hodhi ne det italianet,pra mos na trego ti Abaz Kupin,kete armik te Shqiperise!Luften Antifashiste Nacional Clirimtare e beri vetem PKSH me Enver Hoxhen ne krye!
   Kacake si atta ballistet e Gerhotit qe shkuan te vjedhin depot e italianeve,por lane koken nuk jane rezistence,o i shitur!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?