Tarifa për provimet, Senati i UT kundër Ramës: Nuk e propozuam ne

December 12, 2018 15:47

Tarifa për provimet, Senati i UT kundër Ramës: Nuk e propozuam ne

Senati Akademik i Universitetit të Tiranës ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama në lidhje me pikën 4 të nenit 288 për vendosjen e tarifës për provimet e mbartura.

Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Senatit, këtë të mërkurë thuhet se nuk i kanë paraqitur Këshillit të Ministrave asnjë kërkesë për vendosjen e kësaj tarife.

Në deklaratën me 5 pika, Senati Akademik thotë se Universiteti i Tiranës mbështet kërkesën e studentëve për përgjysmim të tarifave të shkollimit.

o.j/dita

 

December 12, 2018 15:47
Komento

12 Komente

 1. i durumi December 12, 15:55

  Oj nene oj nene,kur te vjen veza ne bithe cfare sndodh.Te gjithe dallkauket e kopuket ja hedhin fajin njeri tjeterit,Yt qelbesira ,ju nsvleni as per tu martuar e jo me te quheni burra

  Reply to this comment
 2. mirel December 12, 15:57

  ee, nuk I mbarojne idete Ramutit, ide per tarifa te reja, dhe mashtrimet si plere qe nuk jane idete e tij
  Megjithese mund te jene dhe idete e ideatorit te financave
  Ai negocion dhe planifikon pislleqet e Ramut Rames

  Reply to this comment
  • robo December 12, 17:31

   shqisat e nuhaties i paske shumë të mira si more e kuptove që na qënka dhjerë rama bravo mirel

   Reply to this comment
 3. Arben December 12, 17:09

  Kur eshte djale, te na rroje

  kur eshte vajze,te te rroje

  Reply to this comment
 4. Artemisa December 12, 17:30

  Vertetim per te Nje Milonten here qe ky zagar kryeminister genjen pa pike turpi.
  Vetem nje idiot mund te besoje se genjen nje Senat i tere dhe i kulluari eshte Rama i Balles dhe i Spiropalit.

  Reply to this comment
  • Arturi December 12, 17:57

   Hahaha kartemisa, senati yt i kulluar

   Reply to this comment
   • Artemisa December 12, 18:37

    Artur . Nuk kam thene se Senati eshte i kulluar, por eshte nje grupim i madh njerezish dhe mundesia qe te gjithe ata genjejne dhe vetem Rama thote te verteten sikur nuk shkon..
    Pastaj ka pese vjet qe genjeshtrat e Rames jane vertetuar katerciperisht.

    Reply to this comment
 5. kasem gahinji December 12, 18:27

  keta jane strumbullari i korrupsionit ne universitet.keta jane organizatoret e kesaj rremuje studentore.arsyeja ,te mbulojne pislleqet duke nxitur studentet.pas tyre qendrojne petagoget politikane te pd,lsi.

  Reply to this comment
 6. As December 12, 19:05

  E pranojmper nje moment te vertete pohimin e Senatit akademik se nuk i ka propozuar ai tarifat per provimet e mbartuara por lindin keto pyetje
  1. perse Senati deklaron sot pas 6 muajsh te miratimit te VKM dhe 10 dite pas protestave te studenteve
  2. Senati nuk thote se kush e ka cuar propozimin ne qeveri.
  3. C’pune ka Rama ose qeveria me provimet e mbartura
  4. Parate e provimeve te mbartura derdhen ne llogarine e buxhetit apo ne llogarine e fakultetit.
  Deklarata e Senatit akademik eshte e dyshimte se nuk e ve gishtin ne plage

  Reply to this comment
 7. KORÇARI December 12, 19:16

  Senati meqë s’paska gisht në këtë mesele, përse e pranoi vendimin , përse nuk e denoncoi më përpara por u kujtua tani , si kofili pas të vjelit???
  Këta pedagogët e ndershëm që lenë orën e mësimit në mes për të bredhur me ndonjë [email protected]ë, këta pedagogët e ndershëm që Kërkojnë pa pikë ndrojtje ,turpi favore Seksuale dhe Ekonomike nga Studentët, befasisht u bënë si Shën Mëria , Të Virgjër ???

  Reply to this comment
 8. Illi December 12, 19:20

  Rama NUK tha e kerkoi senati, Po rektorit dhe dekanet?!?!

  Reply to this comment
 9. KORÇARI December 12, 19:23

  Amerikanët kanë një shprehje shumë të goditur “Follow the Money”
  Nqs duam të gjejmë Fajtorët “Ndiq Lekët” duhet të shikojmë ku do derdheshin këto Tarifa dhe e kemi gjetur Fajtorin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim