Balla: Ju tregoj 5 shpifjet e Bashës ndaj Arben Ndokës

September 27, 2014 12:51

Balla: Ju tregoj 5 shpifjet e Bashës ndaj Arben Ndokës

Deputeti Taulant Balla ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me sulmet e PD-së ndaj deputetit socialist Arben Ndoka. Deputeti Balla hedh poshtë deklaratat e Lulzim se Ndoka ka qenë Drejtor në INUK si përfaqësues i PDIU-së dhe më pas i PDK-së.
“E para Lul, duhet ta dish se zoti Arben Ndoka dhe familja e tij janë themelues të Partisë Demokratike në Lezhë dhe ketë e di gjithë ajo zonë e nderuar. E dyta Lul, Arben Ndokën në ate pozicion e ka propozuar ish-ministri dhe ish- deputeti i nderuar i PD-së S.O. Nuk besoj se t’i Lul ke ndonjë dyshim se S.O. ka qenë ndonjëherë drejtues i PDIU-së apo PDK-së.

E treta Lul, nëse ke patur ndonjë rivalitet me S.O., nuk është mirë t’i fyesh edhe miqtë e tij. E katërta Lul, përpara se të bësh deklarata të tilla për PDIU dhe PDK, bëji një telefon zotit Idrizi dhe zotit Ndoka, se je në koalicion me ta. Sepse edhe po të patën gënjyer të tutë, këta dy do të të kishin treguar të vërtetën. E pesta Lul, përpara se të shpifësh për zotin Arben Ndoka, bëji një tel Zenit dhe pyete se pse i pati dërguar miq zotit Arben Ndoka që në qershor 2013 të kandidonte për partinë e babit, që sot ta ka lënë përkohësisht ty”, thekson deputeti Balla.

Ky i fundit i bën thirrje Lulzim Bashës që të mos përhapë shpifje. “Si konkluzion, dua t’i them sot Lulit se njerëzit që dikur i ke patur në krahun tënd dhe kanë kontribuar për partinë që t’i ke sot, e përsëris përkohësisht, nuk mund t’i bësh hasher dhe ëe shpifësh për të nxirë imazhin e partisë kundërshtare sepse bota është me rrota. Edhe në partinë që t’i ke sot përkohësisht, ka ish-deputetë apo ish-ministra të PS-së, por ne nuk i nxijmë ata, sepse respektojmë zgjedhjen e tyre”, deklaron Balla, ndërsa theksons e Lulzim Basha dhe Sali Berisha kanë vrarë 4 të pafajshëm në 21 janar. /E.K

September 27, 2014 12:51
Komento

11 Komente

 1. arta September 27, 14:00

  Ore pse bëni lojra fjalësh? Pse nuk i denonconi për shpifje? S’ka ligj në Shqipëri që denon ata që shpifin? I pari Sala është që duhet dënuar për shpifje…edhe ky duhet të denoncohet. Unë e kuptoj se besimi tek drejtësia ka shkuar nën zero, por nuk fitoni gjë duke heshtur, nuk fitoni gjë duke pritur se dikush tjëtër duhet ta bëjë denoncimin. Ndërsa ti pret dikë tjetër, ke harruar se ai tjetri je ti. Reagoni, mos u dorëzoni nese doni të shkatërroni korrupsionin, ndonëse nuk duhet harruar se korrupsioni është simptoma e sëmundjes KAPITALIZËM.

  Reply to this comment
 2. tironsja September 27, 14:09

  PO KETA TE VRASIN NATEN DHE TE QAJNE DITEN

  Reply to this comment
 3. Mark uk September 27, 15:24

  Vetem Berisha ju ka thene ate qe meriton o Balla.

  Reply to this comment
  • Toni September 27, 17:33

   mark.ukja po pse sipas teje ato jashteqitje qe nxjerr nga goja nje i semure mendore si saleshi yt qe fale gazidedes+shikut te asaj kohe i kanceluan dhe i zhduken kartelen e cmend-skizofrenie tek pavioni i 5-es saliut tend ,tjetra po pse o mark-u nje person qe ka drejtuar vendn ne nivelet me te larta president+kryeminister i shkonka hije sipas teje me ate fjalor te ulet+rrugaceror kjo eshte llogjika jote po shko mer pirdhu,ikore dreq bjeri vetes pas njeri i mbaruar…

   Reply to this comment
 4. Mark uk September 27, 19:41

  Qenit duhet tregu shkopin se ndyshe nuk te shqitet.Te ishte burre Taulanti nuk do ja zinte emrin ne goj kurre per jete.Nuk themi se nuk duhej denuar Berisha me ate fjalor rrugaci.Po e kam fjalen per ballen

  Reply to this comment
 5. Me vdekt Cani me Fevzine September 27, 19:44

  Po lere kete lulushin se i ka bere me damke dhe zoti. Si djali mamit e ka bere fiks babin. Dhe luli prape nuk ka turp. Lere se as kuqet dhe as nxihet lulush arapashi

  Reply to this comment
 6. ani September 27, 20:17

  Po mire ore Z.Taulant, ju mbaruan ju Socialistet e ndershem, qe na vajtet ke ARBEN NDOKA. Ik ore se na e shpifet dhe ju me keta MAFIOZE qe na keni future ne parlament…apo e moret nga inati LULIT…une kam votuar dhe mbeshtes EDI RAMEN dhe ju bashke me te,, por ne kete rast me duket turp dhe fyerje sepse behet fjale per nje person me precedent penal ne ITALI…

  Reply to this comment
 7. mir September 27, 20:29

  po pse o mark uk se jemi kundershtar politil ….duhet me te sha me rob shtepie, grua ,moter etjetj.ju te veriut sikur jeni me kulture te madhe apo……………

  Reply to this comment
 8. Mark uk September 28, 07:24

  Ju beni sikur nuk e kuptoni.Une kam kundershtuar ato fjal rrugaci te Berishes.Po Balla duhej o te tregoj burre se njeriu nje jete ka ose te pakten nuk duhej ta zente ma ne goj Berishen.Po ky palo burre te paren fjal berisha kshtu e berisha ashtu.Ju mos i dilni ne mbrojtje Balles se ati nuk i behet se cfar i thene,po vazhdon te lehi perseri.

  Reply to this comment
 9. info analitike September 28, 07:37

  Jepi Taulant se po ta kalon Bracja. Gjej edhe ti ndonje kauze per te bere ndonje deklarate se per gje tjeter nuk je i zoti.

  Reply to this comment
 10. Fat man September 28, 08:21

  O qeni i zgjebosur Mark uk, te djeg ne bythe e verteta. Ke bere mire qe je vene ne dispozicion te barinjve e te krimineleve qe moren pjese ne Kuvendin e shoqates PD, si motra e LBGT ku ka anetar Shkedhenin, Lulezimen, ze trashin Halim b.q. e me rradhe. Bisht qeni do te mbetesh i shtrembet….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*