Të dërguarit e “Venecias”, takim informal me PD-LSI

September 10, 2019 08:24

Të dërguarit e “Venecias”, takim informal me PD-LSI

Delegacioni i Komisionit të Venecias e ka nisur misionin fakt-mbledhës në Tiranë me një mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi.

Sipas mediave anëtaret e Komisionit do t’i vijojnë takimet në Kryesinë e Kuvendit.

Anëtaret e Komisionit do t’i vijojnë takimet në Kryesinë e Kuvendit. Ata do të takohen me kreun e Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, anëtaret e opozitës se re dhe kryeparlamentarin Gramoz Ruçi.

Të dërguarit e “Venecias” do të takohen edhe me presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama.

Delegacioni i Komisionit të Venecias ndodhet në Tiranë pas një kërkese nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ku i kërkohet një opinion nëse me zhdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit Presidenti ka shkelur Kushtetutën.

o.j/dita

September 10, 2019 08:24
Komento

1 Koment

  1. Mark .UK September 10, 08:51

    Te gjitha komisionet parlamentare te ngritura deri me sot nuk kan bere gja tjeter vetem nje vrime ne uje.Ksaj i thon futja p ordh e leshoj zagart.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim