Të dyja Copat e opozitës janë çmendur plotësisht dhe përfundimisht!

November 17, 2017 11:19

Të dyja Copat e opozitës janë çmendur plotësisht dhe përfundimisht!

Deklarimi i beftë i Lulashit,

i dha hov gazit të miletit,

se leku i madh i hashashit,

qenka futur në buxhetin e shtetit!

 

Miku im Amarildo Pregapuca,

që në postime e komente s’mungon kurrë,

reagoi menjëherë me humor,dhe tha:

“Ky është karllëk-more burrë!.”

 

Një tjetër shkroi:”T’i bëjmë Ramës monument,

monument me përmasa titanike,

se u paska marrë gjithë paratë trafikantëve,

për investime të fuqishme publike!.

 

Lulashi është një budallë i pakomplikuar,

një injorant gjenial i pafaj,

një përmendore të madhe Ramës i ka ndërtuar,

dhe po na reciton poshtë hijes së saj!.

 

Përse t’i vrasësh trafikantët si në Filipine,

përse t’i burgosësh të gjithë si tani këtu,

merru paratë nëpërmjet lidhjeve intime,

futi në buxhet e s’ka nevojë për burg e për hu!

 

Copa tjetër e opozitës keq ju përvesh Mogerinit,

si hashashiste dhe drogmene e kualifikuar,

para këtyre postimeve humori i Çarli Çaplinit,

do të na dukej një ndërmarrje e dështuar!.

 

Mogerini-kjo Sorosiane e pakamufluar,

me paratë e mbetura nga hashashi-e blerë,

meqë në BE me zë të lartë ka deklaruar,

se Shqipëria ka bërë përparime me shumë vlerë!.

 

Këta mallkojnë ata që mbështesin Shqipërinë,

Copa opozitare e Monikës-jo e Lulashit,

shajnë se pse në BE nuk duan t’ja dinë,

aspak për problemin madhor të hashashit!.

 

BE-ja është blerë nga Sorosi dhe Edi Rama,

me dollarë dhe hashash të cilësisë së parë,

gem më gem e paska zanun flama,

copën që s’e kishim menduar dhe s’e kishim parë!.

 

Që të dyja Copat e mëdha të opozitës,

me deklarime dhe postime lanë koqen e namit,

shyqyr që në këto kohë kanë veç rol ulëritës,

dhe s’kanë në dorë  asnjë nga fatet e Vatanit!

 

A.Duka

November 17, 2017 11:19
Komento

17 Komente

 1. rapsodi popullor November 17, 12:14

  Opozita eshte cmendur, opozita ja fut kot,
  qeveri e Rames, suksese plot e plot,
  Ja, Mireqenie kudo ku Duka hedh syte,
  (Varferine s’e sheh qe popullin po mbyt),
  per Mirqenie ekonomike flasin vec tre vete,
  Rama dhe dy Benat, Duk e Hamet,
  per keta qeveria ka sukses ne ekonomi,
  per gjithe tjeret, ka kudo varferi.
  Vetem Rama, Duka e ministri Hamet,
  nuk kane sy te shohin skamjen ne milet,
  te jene vec keta te zgjuar ketu?
  te jene te gjithe tjeret komplet pa tru?
  vetem Rama, Hametaj e Duka nga pas,
  shohin kudo sukses, shohin vec parajs,
  di gje ti o Duke sa eshte borxhi publik?
  (sa di gomari klasiken muzik),
  po nuk ke c’pret nga kjo qeveri,
  kur mesuesi anglishtes drejton Ekonomi,
  me nje Kryeminister vetem tra la la
  qe nga Ekonomia fare haber nuk ka,
  por ama Ben Duka na ben te qeshim me lot,
  kur lavderon Ed Ramen, nje cope idiot.

  Reply to this comment
 2. Mark U.K November 17, 13:56

  O poet me pages.Nuk jua jep falas more trap.Jua jep me perqindje borc.Do jo kthejn more care duke fituar edhe shtesat o poetaruc me pages,dikur fuks dege.

  Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku November 17, 15:15

  Specialisti bejtexhi i vulave perfundimtare foli perseri. Dielli shkelqeu me fort dhe Hena u perlot. Bejtexhiu me ne fund e kishte demonstruar cmendurine e tij plotesisht dhe perfundimisht. Aleluja dhe Amen!

  Reply to this comment
 4. intelektuali November 17, 19:05

  LEKAT E DROGES KUR I INVESTON
  NE FONDE PUBLIKE SHUME FITON
  KUR S’PAGUAN TAKSA FARE TATIME
  FITON MILIONA PA ASPAK MUNDIME

  prandaj:

  PO POET BEJTEXHIU KUR S’KE HABER
  PSE TE DUKET VEDI HYPUR MBI YLBER?

  Reply to this comment
  • floriri i Bençes November 17, 21:48

   U versulen gjithe rrogetaret e Sali Qenit e Sy Peshkaqenit. Oh ju shplafte e mira e ju nxjerrte nga muti i familjes Berisha ku lundroni, sepse qelbeni ere edhe kur komentoni.

   Reply to this comment
 5. mario November 17, 20:07

  dikur zoti arben duka
  ka ken mjeshtri festivalit
  por zotnis kohet e funit
  ka zevensu ment me far te karit

  Reply to this comment
 6. mario November 17, 20:16

  Dikur z ARBEN DUKA ka ken
  mjeshter i festivalit
  por sot mend e dikurshme te arta
  i ka zevendsu me far tkarit

  Reply to this comment
 7. mario November 17, 20:17

  Dikur z ARBEN DUKA ka ken
  mjeshter i festivalit
  por sot mend e dikurshme te arta
  i ka zevendsu me far tka*t

  Reply to this comment
 8. shqipe-pelivani November 17, 22:28

  Vellezrit e Mark ukit,plaku xhuxhmaxhuxhi,Mender rapsodi popullor,intelektual-leshi,nje far mario,e te tjere vemje…

  Kane dal’ e shajne Ramen,
  Do bubuzhina te shiut…
  Edi, ne maj te kalit
  k’ta ne brek te saliut.

  Reply to this comment
 9. shqipe-pelivani November 17, 23:05

  O,Se harrova…

  Kërcuri Saleh,
  Ka çelur k’ta sytha…
  Kane aq tru ne koke
  Sa Beni ka te bytha….

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku November 18, 01:43

   Shqipe-pelivani merr Edvinin, Arben Bejten, qe mos t’ju ngelet hatri merr edhe Saliun dhe ja ma krruj pak papagallin. Nona, motra (po ta kesh gjalle edhe gjyshen me gjithe mutin qe nuk e leshon nga goja) le te duken masi ta keni bo juve papagallin tim si pullum le te vine e ti fusin nje llape.

   Reply to this comment
 10. Shqiptar Vendi November 18, 02:23

  Shqiptaret luftrave shkonin
  buken e tyre qe te fitonin
  derisa erdhi enver dragoi
  te gjithe ne pune i sistemoi
  bukur ne shkolla i shkolloi
  shkolla uzina fabrika ndertoi
  qe shqiptari jeten ta gezoj
  sa erdhi flama e bazhibozukeris
  me fytyren dhe zerin e Sahlise
  flaken i vune Shqiperise
  dhe cop cop e telendisne
  athere shqiptari rifilloi zanatin
  demokracia ja prishi rehatin
  u leshua rrugeve te botes
  me te vetmin qellim nijet
  te bente dhe ai prokopi
  ta kishte edhe ai pasuri
  temos jetonin te poshteruar
  nga sali qeni te munduar
  dhe nga biberaj te tradhetuar
  por tradhetaret soji gomarit
  sali qelbsina dhe kryemadhi
  ngriten pelliten si tellalli
  nuk duan mire te jete shqiptari

  Reply to this comment
 11. Mark U.K November 18, 08:54

  Mesa duket ja paske pare bythen me qindra her nga qe merr persiper se sa…..

  Reply to this comment
 12. Moisiu November 18, 13:15

  Rama perdite bagla del e leshon,
  Arben Duka me lule ja zbukuron,
  shkon shqipe-pelivani dhe i provon,
  Bagla e Rames thote se i shijon…

  Reply to this comment
  • Shqipe-Pelivani November 18, 14:42

   Ju ka bere Rama te flisni me vete
   me shqup e lulk te sali kordhës
   U shoh,o biçimër, ne tujat komente
   ne sherbim te verber te saleh pordhës

   !2 vjete Rama ne bashki
   8 vite, krye minister.
   Madje do zgjidhet perseri
   Per here do jet mbi ju persiper…

   Ndaj mos i qani hallin Kalorsit
   se i tunden ato… kembet…
   ju mutrishtet e salehit bos
   rrini mbi te, sa t’u bien dhembet…

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*