Të enjten përpara Parlamentit! Opozita sërish në protestë

March 19, 2019 10:49

Të enjten përpara Parlamentit! Opozita sërish në protestë

Opozita do të dalë sërish në protestë këtë të enjte, para Parlamentit, ndërkohë që brenda në sallë do të zhvillohet seanca plenare e radhës.

Vendimi është marrë mbrëmjen e kaluar, pas konsultimit të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha me kryetarët e degëve të partisë. Protesta do të ketë simbolika për të treguar se Parlamenti është i zgjedhur nga krimi dhe jo nga populli.

Ka qenë pikërisht ora 23 e natës, kur në telefonat e demokratëve mbërrin mesazhi i shkurtër, por i qartë:

“Të nderuar! Pas diskutimeve në Kolegjin e Kryetarëve u vendos që protesta e radhës të jetë të enjten, në datën 21 mars 2019, ora 9:30, përpara Parlamentit”.

Protestat e organizuara në sheshin para godinës së Kuvendit kanë qenë edhe më problematiket, ku nuk kanë munguar edhe konfrontimet e protestuesve me forcat e policisë, që kanë përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Edhe të shtunën e kaluar, protestuesit pasi u mblodhën para Kryeministrisë gjatë marshimit devijuan për te Parlamenti ku policia hodhi sërish gaz lotsjellës ndaj tyre.

l.h/ dita

March 19, 2019 10:49
Komento

12 Komente

 1. ASAP March 19, 12:01

  kreytari i lagjes i PD organizoj cunat e nje lagje te durresit – dhe ata i gjujten me tulla policave per te mbrojtur lulin, spiunin serb. hajde mendje hajde.

  me shpresen qe luli do japi post kryetarit te pd ne lagje dhe ata do perfitojne ndonje pune. po luli ka ngordh me koh o njerez, edhe edi, dhe meta, etj. kane ngordhur. jane pa jete, nuk e shikoni si po kalben si kufoma pa jete cdo dite.

  Reply to this comment
 2. MH March 19, 14:31

  Opozita te ndroje menyn.Nuk po i ecen falli.Nuk kaperdihet nji gjelle vashdimisht.Te behet e neveritshme sa do e shijshme te gatuhet..

  Reply to this comment
 3. Mzat Trahanaja March 19, 14:32

  O burra Mzati dhe kokpalaret e Kamzes ne proteste te rrezojme narkoParlamentin. Rrofte Lulash Sumqimi KM i Republikes Bathoriste

  Reply to this comment
 4. Fidel Kastro March 19, 15:40

  Gati si githmone , aty do te jemi . Kjo qeveri e ky parlament horrash duhet te mare fund. Forca e popullit te mer perpara !!!!

  Reply to this comment
 5. Lul kastraveci pa fara March 19, 16:10

  Edhe protestat e shpellareve jane ber biznes.
  Kunati porosit autobuzet byreket maskat shkopinjt pankartat….
  Pare te madhe paske o lulash me sypeshkaqenin,por ket pare harxhoj per fukarenjt qe te digjet barku….

  Reply to this comment
 6. fteri March 19, 16:49

  Shpellarët në sulm kundër parlamentit pasi dorzuan mandatet ato i jan kthyer për të marr me forcë pushtetin ,por gabohen ,pasi pushteti meret vetëm me vota ,jo me gurë e kapsolla.Ato po goposin veten e tyre ,i bënë të gjithë opinijonin ndërkombëtar kundër.

  Po e trashën zullumin me gurë e pllaka ,evidentoni rrugaqët dhe të veproi vetëm ndëshkimi , vetëm ligji i ndëshkimit e vendos demokracinë ,çdo lëshim është i gabuar cënon rëndë lirinë e demokracinë e vërtet të shqipëtarve..

  Reply to this comment
 7. i durumi March 19, 17:27

  po nuk na thate nese do e rrezoni apo do vazhdoni ti rruani topet rames kete radhe. ne nuk ju vime ne proteste

  Reply to this comment
 8. Konti Sbalta March 19, 18:38

  Paskeni durimin e derrit!Por kete here do te “luftoni “edhe kunder njerzve tuaj ne parlament ;nuk e di do te qelloni edhe kunder atyre “tradhetareve per ti vrare”?

  Reply to this comment
 9. Krist March 19, 18:42

  Per MH -Opozita,nuk gatuan per kafshet,sepse,megjithese i beka te shishme(sikunder e pranon edhe vete),por ti dashke edhe ndryshim asortimenti,se vetem nje,tu neveritka.Zgjidhja per ty MH,eshte te shkosh ne nje cerdhe,apo kopesht femijesh,se ata dalin shpesh jasht (bejne kaken shpesh)dhe shume llojshmerija e tyre,sigurisht qe do e kenaqe shijen sikunder edhe idioteve te tjere-shoke te tu.Ju befshin mire,dhe kujdes,mos harroni t’i falenderoni femijet,mbas gostisjes.

  Reply to this comment
 10. MH March 19, 21:20

  Krist!
  Nuk them qe nuk je perpjek te shkruash dicka .Po jo te thuash dicka.
  Asgja nuk ke than.Vec mos thanies nuk dihet se cfare shkruan te pakten qe ta kuptosh dhe ti veten.Ku hyn e ku don te dalish.

  Reply to this comment
 11. Taraboshi March 19, 21:38

  O Krist MH nuk e kishte fjalen per veten e tij se ai nuk merr pjese ne protestat e halabakeve te tu se po merziten duke henger murin e Edit por me qe po ju nderron menyne edhe MH eshte dakorte qe ti shpiesh neper cerdhe e kopshte.se paska arsotimente te ndryeshme.

  Reply to this comment
 12. Arber iliri March 19, 21:52

  Hahaha po u djeg fort djegja e mandateve.tani po lodh fort te lodhurit e pd lsi.pak e me pak do kete.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim