Parkojnë mbi trotuare e vijat e bardha, policia gjobit makinat luksoze në Tiranë

February 10, 2019 19:26

Parkojnë mbi trotuare e vijat e bardha, policia gjobit makinat luksoze në Tiranë

Pavarësisht masave shtrënguese nga policia rrugore, sërish ka drejtues automjetesh në Tiranë që nuk u binden rregullave.

Siç duket edhe nga këto foto, disa makina luksoze kanë parkuar mbi trotuare ose në vijat e bardha, duke vështirësuar kalimin e këmbësorëve.

Policia Rrugore ka publikuar në rrjetin social automjetet e shkelësve, ndër to makina luksoze.

v.l/ Dita

February 10, 2019 19:26
Komento

5 Komente

 1. KORÇARI February 10, 21:42

  BRAVO, KËSHTU DUHET, QË TË SHIKOJNË KËTA KARDERRAT SE NUK JANË MË TË MIRË SE TË TJERËT.

  Reply to this comment
 2. A.K. February 10, 21:58

  Kujtoni se po beni ndonje gje te madhe.Shoh qe policine e paguajme jo per te na mbrojtur ,por vetem per te vene gjoba,duke u futur ne cdo qoshe lagje aty ku keto parkime nuk prishin pune dhe ato viza te bardha qe jane vene, jane pikerisht per te vene gjoba.Problemi i parkimit ne Tirane eshte nje problem i madh dhe me kete kryetar i cili vetem e keqesoi, punet do shkojne keq e me keq.Keta mendojne qe vendi do mbahet nga gjobat,nuk e dine qe kane stresuar njerezit dhe po behen te pa durueshem.Drejtuesit e tyre le te shkojne ne qytetet e medha,ketu rreth nesh dhe te hyne ne rruge sekondare dhe te shohin se cbehet dhe po te shohin gjoba neper makina sido qe te jene parkuar,mjaft mos pengojne te tjeret, le ti dhjetefishojne ketu.

  Reply to this comment
  • Adi February 11, 00:54

   Blejnë makinë pa siguruar më parë se ku do ta strehojnë. Njelloj sikur fshatari të blejë lopë dhe ta ”parkojë” në rrugë sepse nuk ka vathë për të.

   Reply to this comment
 3. Adi February 11, 00:47

  Gjoba duhet te jete ne raport me pasurine qe kane dhe ne raport me perseritjen e paligjshmerise.

  Reply to this comment
 4. A.K February 11, 07:52

  Ti A.K qenke nje trap.Po na sygjeron rregulla te reja.Shyqyr qe po vihen gjobat qe te lemi mundesi te kalojme.Sic duket ta paskanqendisur dhe ty nje gjobe.
  Bravo policia keshtu duhet .jam i mendimit qe kush e perserit ne mynyre te vazhdueshme ti dyfishohet gjoba.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*