TË GJITHA PASURITË

December 22, 2015 13:08

TË GJITHA PASURITË

Vargje të nënshkruara,

Dr.Izet Çulli

 

Nënë Tereza – Kryemjeke,

Jo në porta spitalesh,

Por në dyer kontinentesh.

 

Gonxhe,

Jo si të tjerat,

Po me emër më vete

 

Nënë e madhe e tokës arbërore,

Balsam që pikëlon plagët njerëzore!

 

Grua me rrënjë të thella në histori:

“Dua të vdes si të varfërit e mi…!”

 

Dhe ja, tani u shenjtërove,

O shenjt,

I shenjtërisë njerëzore!

December 22, 2015 13:08
Komento

1 Koment

  1. Preng Pjetri December 22, 13:39

    Komplimente .poezi e perkryer..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*