Reforma drejt miratimit? PD pranon propozimin e ri të ambasadorëve

July 21, 2016 18:41

Reforma drejt miratimit? PD pranon propozimin e ri të ambasadorëve

Pas një sërë diskutimesh që kanë nisur që nga mbrëmja e djeshme, duket se palët kanë mundur të përmbyllin marrëveshjen politike për reformën në drejtësi.

Dakortësia mbi formulën e re të propozuar nga ambasadorët, që pritet të jepej edhe nga kryetari i opozitës Lulzim Basha, pasi është pranuar më herët nga PS dhe LSI ka ardhur vetëm rreth orës 18:30 të mbrëmjes së sotme, në një kohë që pritej nga momenti në moment të rifillonte seanca plenare në Kuvend.

July 21, 2016 18:41
Komento

8 Komente

 1. Te rojene kriminelet July 21, 18:51

  Nga pazari i Korces ne te Roskovecit.
  Reforma ne zverke SHQIPTEREVE u ngeci.
  Plane e mbi plane, tym i Zi po dele…
  Sa te dale pa lagur, kjo tufe me kriminele…

  Reply to this comment
 2. katarakti July 21, 19:08

  U mbars mali dhe polli nje mi.
  Ose shume zhurme per asgje.

  Reply to this comment
 3. Gjergji July 21, 19:25

  Po me reformen e drithit dini gje c’u be? Jo per gje po kam hallin e demukrateve se mos sharrojne nga uria. Po s’e votuan sot kete te dreqesise dhe per nja kater vjet me tollon do ta marrin sallamin.

  Reply to this comment
 4. tomsojeri July 21, 19:54

  cjan kto negocime deri minuten e fundit ,propozime,ndryshime sipas deshires per te gjetur nje te mesme kurvash ! O Zot !!! Cohuni cohuni o shqiptar mos heshtni se ne by……e keni !Perse ne fund te fundit te lodhen te huajt per ju Cohuni o faqezij o tani o kurrr se tani keni me vete shum te huaj qe nuk njihnin realitetin ! Kta kameleon politik pa kurfar identiteti na nxorren bojen si popull !Nje her po, pastaj jo,pastaj e bardh,pastaj bezh e me von e zez ,kush i ben kto kush popull i duron !Na nxin faqen hajdutet e mafjozet qe vet i kemi zgjedhur Popull qe sot duhej te kish rrethuar parlamentin me huj ne dor e te mos them qe mbrem ! Popull i pa pergjegjshem, i pa ndergjegjshem, sehirxhi qe pret tja shtrojn te tjeret te ardhmen !thash e themaxhij kafenesh qe sjan te aft te gjejn vet rugen e daljes e kjo esht arma e madhe e gangstereve qe ju kan zen te ardhmen ! Nese kjo reform do te dal nje fllusk sapuni ateher meritoni peshtymen e ter Botes,meritoni pshurjen e banditeve mbi kok e mutin femijve tuaj .ne varrin tuaj ……

  Reply to this comment
 5. Hani pak mos hani shume m.... July 21, 20:20

  Pas miratimit te Reformes, Edi Corapekuqi duhet te jape doreheqje dhe brenda 45 diteve te behen zgjedhje te reja.
  Me kete veprim Corapekuqi, do te nxjerre jashte loje Ilir Floririn hajdutin me ze e me figure dhe ti lere me Lulushin nen hyqmin e kriminelit Sali ne opozite

  Reply to this comment
 6. intelektuali July 21, 22:05

  Per enveristet ne DITA qe qajne dhe i ka marre malli per Enver Hoxhen le te shikojne DUDUMIN e Saliut Lulzim Basha se duket sikur te jete ngjallur Enveri dhe ka filluar deklaratat e tij mashtruese sic e kendonin dhe kalemxhinjte e tij:

  “ENVER HOXHA KA QITE SHPATEN PER TE ZGJIDHUR SITUATEN”

  Reply to this comment
 7. alphade July 21, 23:40

  Nje Reforme ne Drejtesi e tipit ” Aroz con Mango” !!!

  Reply to this comment
 8. joy July 22, 15:54

  Te gjithe kerkojne reformen”,sa me shpejt reformen…si qytetare dhe politikan..posi nuk doli njeri te thoshte programin e reformes…c’permban reforma ,cilat jane pikat kryesore,shyqyr qe mesuat fjalen reforme dhe e perserisni si dele…Rrofte injoranca jone, se eshte e vetmja gje qe eshte e pafund 🙂

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim