Të jetosh mes rrufeve…

April 17, 2019 11:10

Të jetosh mes rrufeve…

E quajnë “stuhia e pafundme e Katatumbos”, ose “bota e rrufeve”. Këtu rrufetë janë aq të zakonshme sa i kanë vendosur edhe në flamurin e shtetit Zulia në Venezuelë.

Mund të shohësh edhe 200 shkreptima në minutë dhe madje edhe natën mund të lëxosh pa problem  pa drita.

Fotot e publikuara në  New York Times janë realizuar nga fotografi gjerman  Jonas Pointek i cili na ka dhuruar disa imazhe fantastike.

Nasa e ka shpallur këtë zonë “kryeqytetin” botëror të rrufeve.

e.t./dita

 

April 17, 2019 11:10
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*