Të konsumosh apo jo makarona në darkë?

March 15, 2019 22:21

Të konsumosh apo jo makarona në darkë?

Një studim i fundit mbi efektet e makaronave, nxjerr në pah një tjetër të vërtetë.

Në të rezulton se nëse ky ushqim i thjeshtë dhe i dashur për shumicën e popullsisë botërore të konsumohet në mbrëmje ka efekte pozitive në organizëm, qetëson, nuk shëndosh dhe lehtëson gjumin.

Madje sipas studimit, nëse makaronat konsumohen në orët e fundit të ditës në ato raste kur vuajmë nga pagjumësia apo jemi të stresuar, përmirëson ndjeshëm gjendjen tonë, falë përbërësve si triptofani dhe vitaminat e grupit B.

l.h/ dita

March 15, 2019 22:21
Komento

1 Koment

 1. Ne Daaaaark-eeeeeeee ! March 15, 23:16

  ha ha

  perse jo !

  mos i prisni oreksin njerezve

  dhe mos na vini ne veshtiresi ktu me te tilla pyetje

  .pastaj per me ngacmu pak biseden me Boten e memeceve ,
  qe postojne temat e ndryshme ktu ,do shtoja :

  – perse spaghetti pra makarona , e jo Pizza 🙂

  etj etj

  hani -hani

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?