Të paktën 47 të vdekur nga bombardimet në lindje të Sirisë

June 25, 2016 18:47

Të paktën 47 të vdekur nga bombardimet në lindje të Sirisë

Të paktën 47 persona, mes të cilëve 31 civilë, u vranë sot nga bombardimet e aviacionit rus dhe të regjimit sirian kundë një rajoni në provincën e Deir Ezzor në lindje të Sirisë, nën kontrollin e grupit xhihadist Shteti Islamik (ISIS), sipas OSDH-së.

“Tre sulme të aviacionit rus kundër rajonit Al Kurije, në juglidnje të qytetit Deir Ezzor, vranë 31 civilë”, njoftoi Observatori Sirian i të Drejtave të Njeriut (OSDH).

“Për më tepër, 16 të tjerë u vranë por nuk ka informacion nëse bëhet fjalë për civilë apo xhihadistë të ISIS-it, sepse nuk ishte e mundur të identifikohen trupat”, theksoi OSDH-ja

June 25, 2016 18:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*