“Të paktën do shkoj në parajsë”, Vatikani nis hetimin pse Papa Françesku i dha ‘Like’ një modeleje gjysmë të zhveshur në Instagram

November 20, 2020 09:29

“Të paktën do shkoj në parajsë”, Vatikani nis hetimin pse Papa Françesku i dha ‘Like’ një modeleje gjysmë të zhveshur në Instagram

Skandal në Vatikan. Llogaria e Papa Françeskut në Instagram i dha like (pëlqim) një modeleje braziljane në një postim ku ishte gjysëm e zhveshur.

Modelja u surprizua nga “LIKE” i ardhur në Instagram nga kreu i Selisë së Shenjtë. Në një reagim me humor modelja u shpreh: “Të paktën do të shkoj në parajsë”.

Vatikani ka kërkuar shpjegime nga Instagrami se si është e mundur që llogaria e Papa Françeskut ka pëlqyer këtë foto.

Mësohet se një hetim i brendshëm ka nisur për të zbuluar si ka ndodhur pëlqimi.

Një zëdhënës i Vatikanit i tha gazetës britanike se nuk përjashtohet opsioni që pëlqimi të ketë ndodhur nga brenda Selisë së Shenjtë.

Siç mësohet, Papa Françesku nuk e përdor llogarinë, por me të merret një ekip i posaçëm. Llogaria ka 7.4 milionë ndjekës dhe kreu i Kishës Katolike jep vetëm autorizimin mbi postimet, por jo për pëlqimet e dhëna.

j.l./ dita

November 20, 2020 09:29
Komento

12 Komente

 1. demo November 20, 09:40

  Nuk paska te drejte as te pelqeje,i gjori Pape?
  Po cfare krimi ka bere,mor aman?
  Kjo eshte si nje hetere greko-romake.
  Cfare faji ka Papa qe vlereson bukurine.

  Reply to this comment
 2. Modele si puna e kesaj, Durresi ka plot! November 20, 11:37

  Jo, po te doni behuni me katolik se papai¡!

  Reply to this comment
 3. Bravo Papa Francesco... November 20, 14:13

  Do te ishte Mekati me i mache i Jetes,

  mossss ,

  ta Ngjyesh Gishtin ne Mjalte.

  E viva la Bellezza
  Vive le Curve Rotonde …..muaaaahhhhhhh 🙂

  Reply to this comment
 4. Adih November 20, 14:44

  Budallalleqe .ky lajm nuk na prish pune .Te shikojme hallet tona ,se na i kane bere jeten sketere keta banditet e ketij tranzicioni post komunist ..

  Reply to this comment
 5. mirel November 20, 16:53

  Thuaj sa te duash qe Papa nuk e perdor Instagram, prape njerezit do komentojne papen

  Reply to this comment
 6. LEON November 20, 16:59

  Po nuk i rrasi turinjte nate bostan me fela.

  Reply to this comment
 7. Sa gjynah ,si shikon i Shkreti ! November 20, 17:43

  sikur i thot me ate shikim :

  Per cilin me merrni mua juuu moreee !!!

  Per Berlusconi-b ?

  Cito Furbi.
  Vergognaci.
  Gelosi.

  Edhe Paps ja don Loqka

  Reply to this comment
 8. tomorraku November 20, 18:24

  “Neqoftese e refuzon “deshiren” e nji femre shkon ne ferr!” ,eshte nji shprehje qe perdoret shpesh nga dashamiresit seksuale”!Papa Francesku ,nuk do te deshironte te shkonte ne ferr ,duke mos e pranuar ate foto te kesaj Brazilianes se vogel ,gjysem te xhveshur!

  Reply to this comment
 9. Lereni te qet e jetoj Papen ! November 21, 13:47

  mos u merzit Papu hiq i,
  e futja Liken ku te dush.tej
  Ksaj Bote s’i gjendet Karari

  Qejfi ,
  eshte pjes e Te Drejtave Njerezore
  dhe
  kto Embelsira te Jetes – Dhurate nga Zoti

  per cdo qenee te gjalle 🙂

  Reply to this comment
 10. Erdogan November 21, 17:53

  E para eshte se Papa nuk eshte besimtare i nje Feje por Kryeminister e Shtetit te Vatikanit.
  E dyta nuk eshte i Krishtere se Krishti ishte Marangos i zbathur,u ngjall per budallenjte.
  Eshte si nje komunist te kete Vila,Mercedese,Jahte kur ka njerez qe vuajne per Buken e Gojes.
  Po cfare borxhi kishin ata qe besuan dhe u dogjen ne tufen e drive dhe ne Vlerat Perendimore Greke te Lirise,Demokracise,Dashurise,
  Shkences,Theatros,Lojerave per Perendite Greke dhe Ilyre te Olimpit.
  Nuk eshte i Krishtere se nuk nderon ate qe krijoi Krishterimin dhe e beri Zyrtare Perandorin Ilyre Megas Kostantinos.
  Kini degjuar ju te festojne ditelindjen e Megas Kostantinos shtetasit e Vatikanit te ashtuquajturit Katoliket e Arnautistanit?
  Po renien e qytetit ne Nder te Tij Kostantinopoleos ne 29Maj 1453?
  Perkundrazi ferkojne duart Hipokritet Katolike qe e kane ne duarTurqit dhe Agia Sofian e ndertuar nga Perandori Ilyre Megas Iustinianos ne 532A.C.E e kthyer ne Xhami!
  Kur gjejne budallenj dhe idiote mire bejne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim