Kryemadhi kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

April 2, 2018 17:37

Kryemadhi kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

 

Kryeministri Edi Rama deklaroi të dielën se nuk kishte pse të negociohej me Kosovën për tarifën në Rrugën e Kombit.

Ai tha gjithashtu se patriotizëm është ta paguash këtë tarifë dhe jo e kundërta.

Pikërisht për këtë deklaratë të shefit të qeverisë ka dalë sot në një konferencë për shtyp kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Kjo e fundit e cilësoi këtë deklaratë si një fyerje të rëndë që u është bërë shqiptarëve.

“Edi Rama dhe oborri i tij arrogant, të mbyllur në kullat e oligarkëve nuk e kuptojnë që sot shqiptarët janë ngritur kundër regjimit skllavërues që ai po instalon. Fjala e tij para shqiptarëve ishte jo vetëm një fyerje që u bëhet banorëve të Kukësit, por edhe një shprehje e qartë e antikombëtarizmit të tij që i trajton kosovarët si klientë të pazerave të oligarkëve të tij”, deklaroi Kryemadhi.

Kryetarja e LSI-sa tha se opozita distancohet nga kjo dhe se e bashkuar do të dorëzojë në Kuvend kërkesën për përjashtimin e Kryeministrit.

“Sot distancohemi dhe dënojmë me forcë deklaratën e tij, fjalorin e tij vulgar prej rrugaçi dhe përçmimin për shqiptarët e Kosovës, ndaj do të kërkojmë përjashtimin e Kryeministrit nga Parlamenti për këto shfaqje të shëmtuara. Qëndrimi ynë do të jetë vendimmarrje në funksion të mënyrës së sjelljes së këtij Kryeministri”, tha Kryemadhi.

a.s/dita

April 2, 2018 17:37
Komento

16 Komente

 1. korçari April 2, 17:55

  Znj Kryemadhi ne rradhe te pare duhet te japesh logari se me çfare pasurie e keni vilen ne Gjirin e Lalezit,se dyti me cilin bisnezmen burri juaj kishte vendosur t’ja jepte me koncesion per mirembajtje perkundrejt pageses Rugen e kombit,dhe se fundmi duhet t’a justifikoni pasurine tuaj disa miliardeshe para VETINGUTdhe se fundmi te denoheni per grabitje te pasurise se shqiptareve duke filluar nga thesari i shtetit ,mbase e di me mire Like floriri

  Reply to this comment
 2. Cuku April 2, 17:56

  Hahahahahaha
  Komplet injorante e shkreta
  Po kush te dhjet ty moj aman
  Oj.Liderrrrre e se ardhmes….

  Reply to this comment
 3. Argumentet me idiote ne historine e politikes se putanave vs nji kryeministri April 2, 18:22

  i beni ndonji test psikopatie ksaj bushtres

  dhe i gjeni vendin ne ndonji psiqiatri .

  Parlamenti nuk eshte Spital Psiqiatrik

  Reply to this comment
 4. M A R K O April 2, 18:33

  Kur flet kjo baxhella duhet me pas kujdes. Ajo ka bere zap nje peshengrites jo nje piktor… vetem Ver Llapa i 21 Dhjetorit i vjen hakut kesaj…

  Reply to this comment
 5. ETHEM April 2, 19:04

  PO TE KISHABL GOCEN TIME (SE JAM I MOSHUAR ) DO TI THOJA BURRIT TE SAJ QE TE RRIFTE 7 HERE NE DITE DHE PO AQ NE NATE.KUSHDO MUND TE FLASI E SHKRUAJE.POR TI-JO.TI JE NJE E DROGUAR ME HASHASH DUHAN E RAKI QE NE MOSHEN 8 VJEÇARE SIÇ E KE DEKLARUAR VET.POR FAIN E KA LIKE FLORIRI QE TE MBAN NE SHTRAT SI BUÇE QE JE.

  Reply to this comment
 6. tomorraku April 2, 19:21

  Lidheni me zinxhire kete histeriken se po terbon kete rrugacerine qe ka grumbulluar rreth vehtes.

  Reply to this comment
 7. Politika Shqiptare ka degjenruar deri ne kte pike ,sepse pushtat nuk bejne detyren per te cilet i votoj populli shqiptare April 2, 19:42

  perse ju dha populli votbesimin pushtave ne Pushtet ?
  me bo gallate shpellares ne Parlamente ,
  per kte s’i paguan taxapaguesi shqiptare ,
  duke henger buken thate ne darke me femijet e tij ,
  por per te bere ate qe duhet te beje nji qyeverri .
  Te izoloje bandat e krimit ,vendose Ligjin ,
  te ktheje rregullin e qetesine ne jeten e qytetarit ,

  e jo ti lejoje bandat qe kane shkaterruar Shqiperine
  te degjenerojne gjithcka ne Shqiperi
  duke ja bere te padurushme jeten qytetarit shqiptare

  i cili duke mos gjet asnji shpres e qetesi ne Shqiperi
  merr rruget e kurbetit , ne nji bote te huaj te pasigurte
  qe asnjiher nuk e di se cfar e pret !

  Perse nuk bejne detyren si politikan kta qeverritare
  e vene ne funxion Ligjin ?!
  Deri kur do vazhdoj ky Terror i opozites vs popullit
  e qytetarit shqiptare ,
  duke mos i lene kurr te qet ,duke i traumatizuar
  e lene pasoja ke ata ,me kto menyra banditeske

  nderkohe qe Pushtat bejne sehir dhe shpresojne
  te zbresi Zoti nga qielli dhe beje punen e qeverrise !!!

  Reply to this comment
 8. sopiqoti April 2, 19:52

  Na fal o zonja e pare e LSI-s e me tej POR desha me te thene se ato qe zotrote nxjerr nga goja ne i nxjerim nga prapanica.

  Reply to this comment
 9. C'a bohet kshtu April 2, 19:58

  Po qe per fjalor rrugaci ne Parlament e neper TV kemi Baxhellen Mona, gruan e njeriut me bllok ne dore, Like Florirn.
  Baxhella fjalorin normal dhe me etike e quan fyerje.
  Shoku Moniki Kosova eshte shtet i pavarur dhe me vete, bilancet e buxhetit te Shtetit Kryeministri nuk i ben duke marre urdher nga koqevaret e more vesht, gje shpifu.
  P.S. nje lutje mediave te shkruara dhe vizive, mos i nxirrni me foto vajzat e e Monit e Likes se na kallet daten e kane surratin si disk zetori te komunizmit nga ato qe punon ne Skrapar, jane me pamje down dhe na tmerruat femijet.
  Keto filmime meqenese jeni te detyruar t’i ekspozoni shoqeroini me pulle te kuqe dhe +18 e ne oret e vona kur femijet jane ne gjume.

  Reply to this comment
 10. vlora.vlora April 2, 19:59

  ik moj kurve e shemtuar ,u ndjeve ti plehre e politikes

  Reply to this comment
 11. Adih April 2, 20:44

  Vettingu , Vetingu ,per ty moj Monke ,po te afrohen ditet per ne REC te SKODRES ..Bashke me Bandillin tend .Me fal se harrova ,do ja lesh vajzes tende partine e lesh e lise ,apo ne fillim Vasilit dhe pastaj vajzes ,se e keni te bindshem Vasilin ??

  Reply to this comment
 12. Adih April 2, 20:44

  Vettingu , Vetingu ,per ty moj Monke ,po te afrohen ditet per ne REC te SHKODRES ..Bashke me Bandillin tend .Me fal se harrova ,do ja lesh vajzes tende partine e lesh e lise ,apo ne fillim Vasilit dhe pastaj vajzes ,se e keni te bindshem Vasilin ??

  Reply to this comment
 13. Epo kjo pune! April 2, 20:45

  lerini te fluturojne me pras se kur te bien do bien keq… duan te shtojne listen e mekateve… Ramen hiqe me vote moj palaco sepse ndryshe do behet kjo me te shtyra kur ti teket cdo opozite.

  Reply to this comment
 14. Kuksiani... April 2, 20:53

  Harrove moj znj.Kryemadhi qe i Ilir Meta i quante me pare Kuksianet kokepalare dhe morracake , tani na hiqesh si SHENJTORE ????!!!!

  Reply to this comment
 15. F. Suma April 2, 21:56

  Partia e Monikës do të mbetet parti e familjes së sajë. Të luftosh të udhëheqësh shtet e të jesh kundër tij, kjo nuk do koment. Shteti me taksa mbahet gjallë dhe ekziston. Kosovarët që nga Anglia e deri në sShqipëri paguajnë në cdo shtet vec e vec tarifë rrugore. Kosovarët nuk dëmtohen nga kjo taksë por stimulohen sepse rruga me te tilla taksa mirëmbahet dhe mbikqyret shumë më mirë…

  Reply to this comment
 16. alphade April 3, 11:45

  Surratbreshka e droges jep verdiktin final,nese Rama du-
  het te rrije apo te perjashtohet nga parlamenti. Kjo mjera-
  ne ende nuk i kupton rregullat e lojes ne demokraci, ra-
  portin shumice- pakice, Pozite- Opozite. Kur Ti moj zo-
  njeza fycke te vish ne pushtet,gje sic tregojne ” bathet”
  jane larg ” pashket”, atehere mund te vendosesh cili du-
  het te rrije dhe cili duhet te ike nga foltorja e parlamentit.
  Por tani per tani, Ti zonjeze ruhu se mos te flakin Ty nga
  parlamenti,sic flake Ti cizmen qe i vinte era djerrshe e
  qelbur nga histerizmi yt i pashoq. Ju, nuk jeni gje tjeter ,
  vecse nje bande hajnash e vrasesish qe perpiqeni te shterngoni “radhet” per t’i shpetuar drejtesise dhe mbi te
  gjitha te shpetoni pasurine e grabitur shqiotareve. Gjithe
  ketu e keni hallin sepse persa i perket “tollit” te Kalima-
  shit ju as qe ju plasi fare. Fatkeqesia qendron tek kuksia-
  net qe ju i trajtuat ne kete rast si dele per qellimet tuaja te
  mbrapshta duke i nxjerre “geshtenjat nga zjarri” me duart
  e kuksianeve. Ketu perfitoi banda pedeiste e leseiste me
  disa hajna qe i vune zjarrin ” tolleve” dhe qe rane viktima
  si hajdute ne duart te kryehajnit,kryekriminelit,kryemafio-
  zit ,Saliserbit,Monstres se Vicidolit …..!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim