Të plagosurit e protestës ‘Babale’, flet Drejtori i Spitalit Ushtarak

May 26, 2018 16:06

Të plagosurit e protestës ‘Babale’, flet Drejtori i Spitalit Ushtarak

Drejtori i Spitalit Ushtarak ka folur rreth gjendjes shëndetësore të policëve dhe kryeredaktorit të Rilindjes Demokratike, Blendi Kasmi, të cilët mbetën të lënduar përgjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Në një komunikatë për mediat, drejtori i Spitalit Ushtarak bëri me dije se gjendja e të lënduarve paraqitet e stabilizuar.

“Në spital kanë mbërritur 9 policë të dëmtuar, kryesisht me dëmtime në regjone të ndryshme të organizmit. Dhe një gazetar i ardhur 10 minutash para tyre. Gjendja është e mirë, pa probleme për jetën. Janë bërë ekzaminimet e nevojshme, janë marrë edhe mjekime në urgjencë. Tre nga policët janë me kartela të hapura dhe do të observohen nga ora në orë, ndërsa pjesa tjetër e policëve dhe gazetari do të largohen pas pak minutash”, tha ai.

Përfaqësuesit e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim iu drejtuan Ministrisë së Brendshme, duke kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ata iu drejtuan edhe Kryeministrisë, teksa brohorisnin “Rama ik”.

s.a/dita

May 26, 2018 16:06
Komento

7 Komente

 1. Vandalet JANE DROGUAR nga Org.Kriminale e bashes ,para se te fillonte protesta qellimishte me u be Trima ! May 26, 16:35

  ARRESTONI PIKANTET E PROTESTES QE ISHIN NE KONTAKT ME DHUNEN KUNDRA POLICISE
  DHE I BENI ANALIZAT E GJAKUT DHE VERTETONI GJITHCKA
  E CI TREGONI PUTANES HOLLANDEZE SE
  SI E FUT FROGEN RROPSIA E TIJ NE CDO VRYME NE HOLLANDE !!

  Reply to this comment
 2. ... May 26, 16:47

  Policeve t’u akordohet sherbim shendetsor falas perjete sic behet ketej per paaftesi fizike perfituar shkak punes. 10%, 20%, 50% disability pay, ose sherbim shendetsor pa pagese a siguracion. Plus qeveria te ofroje arsim i larte falas per femijet si program per keto forca te rendit.

  Reply to this comment
 3. nuk kam faj une May 26, 19:08

  Erjon Veliaj qe neser duhet te dergoje faturen e demtimeve te qytetit ne permbarim per te marre parate . Mos hezitoni, perndryshe tu merren vilat ne Lalez e Holande nga prokuroria.

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic May 26, 20:15

  Ja rezultati i tyre. Keta hajdut dhe gjakpirsa kerkojen te marrin pushtet.! Po perse pak e shkrumuan shqiperin ket ne keto 27 vjet.?
  Ja pra qe burimi i tyre po thahet nga dita ne dite pasi populli shqiptare ne keto 27-vjet nuk ka pare asgj te mire ne ket shqiperi nga dora e tyre,Keta mbollen korrupsioni, keta e mbollen drogen, keta mbollen trafikimin , keta mbollen hakmarrjen dhe gjakmarrjen dhe ne pergjithsi strategjia e tyre eshte shkermocja e shqiperise dhe aspak ndertimi i saje. Prandaj keta edhe per 20 vjet te tjera nuk duhet te vijen ne pushtet se ndryshe shqiperia do te shkrmocet akoma me shum nga dora tradhetar e tyre.
  Pikrishte kjo eshte edhe arsyeja qe burim njerzor i tyre vazhdon te thahet nga dita ne dite.!
  Populli shqiptyar mjaft vuajti nga ket kriminel te drejtuar nga kryekriminel Berisha.!

  Reply to this comment
 5. tomorraku May 26, 21:24

  Eksperti i spitalit ushtarak me duket se tha se “Ky kryredaktori i PD ishte goditur me plumb nga afer”.Po si mund ta kishte goditur polici me shkop , kur ky krye…i Pdi kishte vene rrjeten prej hekuri perpara policit , duke harruar se gjithcka eshte e filmuar dhe ec e besoni kete pacavuren e PD qe ka ne krye nji redaktor mashtrus e te neveritshem si vat Saliu.

  Reply to this comment
 6. tomorraku May 26, 21:25

  Eksperti i spitalit ushtarak me duket se tha se “Ky kryredaktori i PD ishte goditur me plumb nga afer”.Po si mund ta kishte goditur polici me shkop , kur ky krye…i Pdi kishte vene rrjeten prej hekuri perpara policit , duke harruar se gjithcka eshte e filmuar dhe ec e besoni kete pacavuren e PD qe ka ne krye nji redaktor mashtrus e te neveritshem si vet Saliu.

  Reply to this comment
 7. servet May 27, 08:33

  Po mire morracaku tomorrak kaq mire paguhesh ti qe te sajosh turli pallavrash.Ku e ndegjove ti qe drejtori paska thene qe ishte plagosur me arme nga afer?Si ka mundesi qe qenka plagosur me arme nga afer dhe e paskan nxjerre nga spitali e me shume nje plagosje ne koke?HALE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*