Të rinjtë amerikanë këndojnë “Xhamadani vija-vija”

May 14, 2015 10:32

Të rinjtë amerikanë këndojnë “Xhamadani vija-vija”

80 të rinj amerikanë kanë befasuar deputetët shqiptarë paraditen e sotme.

Ata janë mbledhur para parlamentit në fillim të seancës dhe kanë kënduar këngë patriotike në gjuhën shqipe.

Mes tyre, ata kanë kënduar edhe këngën që simbolizon “Shqipërinë e Madhe”, Xhamadani vija vija”.

May 14, 2015 10:32
Komento

5 Komente

 1. sara May 14, 10:47

  tani duhet te shkojne 160 te rinj shqiptare te kendojne para parlamentit amerikan. Keshtu ka kuptin, ndryshe jo. eshte thjesht nje show i organizuar nga dikush ??? per te tallur b…

  Reply to this comment
  • LOVE May 14, 11:12

   @ Sara moj Sara ,
   Parlamenti suedez flet shqip , Vjena i bie shqip violines me te madhin L.Bariu
   filarmonika ne Gjermani kendon shqip ,
   Meshari i Gjon Buzukut shkruhet shqip Sara ,shkruhej shqip ateher kur te tjeret ishin ende majmune neper peme etj etj etj
   Jemi 11 milione neper bote Sara , jemi Shqiptare !

   rinia amerika kendon para parlamentit “dhe u nisa per me ardhe ,porsi vala e Drinit te bardhe ” ate Drinin qe po e thjane koncesionet e politiqeneve tane
   me koncesione te pafundme ,
   kendojne per Shqiperine e madhe ,kur Ali Ahmeti po i shet shqiptaret per nje karrige te qelbur qe mban siper nje diktator
   e shiten detin Jon ,pa asnje medyshje ,kopilat qe gjithe jeten vetem 3 dhi kishin pare dhe ca ferra ne Vucidol
   Sara , goja duhet te flase pasi mendja eshte ne funksion Sara
   Amerikanet jane me patriot se cdo vend tjeter dhe pse jane konglomerat rracash , jane me shume se gjysma bij sklleverish .
   Mendohu Sara ,mendohu ….pastaj fol ,
   dhe nganjeher eshte me mire te heshtesh !

   Reply to this comment
 2. Taulant May 14, 11:45

  Hajde gazetar/e, hajde! Cilen “Shqiperi te madhe” mor/moj qyq/e?! Shqiperi+Kosove eshte vetem nje pjese e Shqiperise natyrale.

  Reply to this comment
 3. Dori May 14, 18:23

  Bravo

  Reply to this comment
 4. enter May 14, 19:39

  Ja edhe ca idiote te tjere ne token ame

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*