Të ruajmë atë pak dinjitet që na ka mbetur!

October 13, 2019 14:25

Të ruajmë atë pak dinjitet që na ka mbetur!

Për shumë vite do vuajmë,

vlerat njerëzore që vetë kemi tretur,

të paktën tani të ruajmë,

atë pak dinjitet që na ka mbetur!

 

Për mos hapjen e bisedimeve,

me njeri-tjetrin do grihemi,

po për hirin e Zotit,

të paktën holandezéve mos u lëpihemi!

 

Tetë ministreshat tona,

morën iniciativën këtë herë,

dhe kurvëritë e pederastitë holandeze,

na e paraqesin si një super vlerë!

 

4Ministreshat e Rilindjes sonë,

me atë letër na turpëruan,

kur martesën brenda së njëjtës gjini,

si arritjen e shekullit e kanë përcaktuar!

 

Gratë tona të mençura,

këtë e quajnë një vepër të mirë,

po ajo është realisht,

një vepër e pistë dhe e ndyrë!

 

Me këto ritme holandezët,

çudira të tjera mund të promovojnë,

dhe martesën e njeriut me kafshët,

s’është çudi që ta ligjërojnë!

 

Burrat të martohen me një buçe,

dhe gratë me qén të seksit mashkullor,

dhe për lindjen e mostrave të shartimit,

Hollanda do të jetë promotor!

 

Qëllimi i letrës së zonjave tona,

që ka çuditur shumë nga ne,

është që Hollanda të ndryshojë mëndje,

për pranimin e vendit tonë në BE!.

 

Po këto janë veprime foshnjarake,

të imponuar këtë herë,

që martesat gay dhe abortin,

t’i quajmë dy qasje me vlerë!.

 

Këta tanët thonë vend e pa vend,

se si amerikanët besojnë në Zot,

ndaj hymnyzimi i pederastisë holandeze,

këtë betim e bën nul edhe kot!.

 

Holandezët kundra nesh janë të betuar,

dhe për korrigjim s’lëvizin as gishtin,

ndaj ministreshat që letrën kanë shkruar,

fare më kot u’a fërkojnë bishtin!.

 

Hapen-apo s’hapen bisedimet,

nuk duhet të mallkojmë e të vajtojmë,

po reformat në të gjithë drejtimet,

dhe më fuqishëm duhet të vazhdojmë!.

 

Reformat nuk i bëjmë për BE-në,

siç kemi artikuluar gjithmonë,

Ylli ynë Polar ato do të jenë,

se ato na duhen ne për veten tonë!

 

A.DUKA

October 13, 2019 14:25
Komento

4 Komente

 1. Araniti October 13, 15:20

  Mire mire e thua te ruajme dinjitetin poo dinjiteti nuk ruhet nga “shurraqe” si qe njeanshem perfaqeson te pergerat rilindase

  Reply to this comment
 2. rapsodi popullor October 13, 17:29

  Ministreshat tona vertet,
  moren nisme kete here,
  qe martesat brenda llojit,
  te na i paraqisnin si vler,
  por o Duke behu i zgjuar,
  se nje gje paske harruar,
  ato ministresha ore zullap,
  i ka urdheru ai Rama trap,
  pra simbolin e pederastise,
  e ke mu ne krye te qeverise,
  ne Hollande po e kerkoje?,
  ne Kryeministri ik e shikoje!

  Reply to this comment
 3. Shahisti October 14, 01:28

  Ruaje, ruaje or bejtexhi se do te duhet per neser.

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 October 14, 11:30

  o dukë ke amrrë fund!!
  mbylle pa nder se sa i dhjerë!!
  “Tetë ministreshat tona” i ka pasura dhe ish kandidatja bukuroshe bizneswommen e shkodrës!!ajo si parallije kërkonte borxhin që na ka europa!
  ke marrë fund dukë ke marrë fund!!
  mu bëre si nastro mavria!!
  gjynah!!
  je bërë si një libër për të mësuar!!
  dhe ne po i afrohemi pleqërisë si ti o dukë!!
  duhet të mësojmë të kemi kujdes kur të shkruajmë!!sepse me të vërtet që dhitet tërë ajo që kemi shkruar më parë!!dhe kjo ndodh shumë shpejt!!tërë atë mund dekadash i pizgos bre¨nda disa muajsh!!
  më e keqja është se askush nuk të kujton për njeriun e madh që ishe!!kujtojnë vetëm pampersin që të kanë parë në pleqëri!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim