Të shtëna ndaj banesës së gazetares, Rama: E patolerueshme barbaria!

August 30, 2018 14:51

Të shtëna ndaj banesës së gazetares, Rama: E patolerueshme barbaria!

Kryeministri Edi Rama e cilëson të patolerueshme sulmin që i është bërë shtëpisë së prindërve të gazetares Klodiana Lala.

Ai shkruan në rrjetin social “Twitter” se ngjarja duhet zbardhur sa më parë dhe se strukturat e shtetit janë të angazhuara maksimalisht.

“Mbështes e inkurajoj Klodianën në këtë moment kritik dhe pres me padurim ndëshkimin e keqbërësve”, shkruan më tutje Rama.

Banesa e prindërve të gazetares Klodiana Lala u sulmua me armë gjatë orëve të para të mëngjesit. Në banesën që ndodhet në zonën e Laknasit dyshohet se u qëllua disa herë me kallashnikov. Fatmirësisht, nuk pati të lënduar, por në shtëpi mësohet se fëmijët e mitur të gazetares ndodheshin në gjumë.

Policia ka nisur hetimet mbi ngjarjen që dyshohet se ka lidhje me detyrën e gazetares së kronikës, ndërkohë që, kjo e fundit është marrë në mbrojtje.

Për rastin në fjalë ka reaguar edhe Shoqata e Gazetarëve, e cila dënoi sulmin dhe e cilësoi “këmbanë alarmi” për rrezikun që u kanoset gazetarëve në kryerjen e detyrës së tyre.

s.a/dita

August 30, 2018 14:51
Komento

15 Komente

 1. Artemisa August 30, 15:00

  Kete “pune” e sqaron pas pak Balla.
  Pritet qe ne nje dalje publike te deklaroje : ” Banditet e Saliut qelluan drejt shtepise se gazetares per t’ja hedhur fajin banditeve tane. Por te jeni te sigurte qe ata tanet nuk veprojne pa urdhrin e te gjatit, urdhrin tim dhe Xhafes. Te jeni te sigurte qe nga ne nuk ka dale nje urdher i tille. “lepuri” fle diku tjeter, lepuri fle ne SHQUP.
  Kurse ne daljen e tij Ulsiu do te thote : ” Asnje predhe plumbi nuk ka ne shtepine e gazetares. Kjo eshte “babalja” e radhes e kesaj opozite te dobet dhe te pamoralshme”.
  Xhafa do te deklaroje :” Vertete krisma ka patur , por ato ishin diku larg, andej nga Fushe- Kruja”

  Reply to this comment
  • Artemuti Digital August 30, 16:31

   Halucinacionet e tua Artemisa nuk ka ilac qe i sherron. Te fala Ed Paloqes, Gridare Sumes dhe Salianus Eroticus…Corba e shqupit shume toksike per trurin tend Artemisa…

   Reply to this comment
   • Artemisa August 30, 17:32

    I thuaj Balles te te dergoje nje tekst tjeter se kete e ke thene mbi 100 here, nuk ka me efekt.
    Dhe sa per corbe , ate e hani ju te ripjellet pasi ngaqe ishit mesuar me bar dhe buke thate, corba e Edkarit j’u duket mjalte.

    Reply to this comment
 2. ??? August 30, 15:27

  Nje mendje e kthjellet e kupton se kjo veriorja qe pretendon se eshte gazetare me 8-vjecare po perdoret si pretekst per “zjarrin” e shtatorit nga opozita. Saliut dhe kafsheve te tij po i ngushtohet laku me formimin e organeve te reja te drejtesise dhe po shtojne presionin per rremuja. Pritni se nuk keni pare gje akoma!

  Reply to this comment
 3. bislim August 30, 15:35

  nje sajese e pritur. Mos i kerkoni kot gjuajtesit. I din vete gazetarja…ndoshta ju tregon edhe sa ka paguar Basha per kete seri babalesh.

  Reply to this comment
 4. demo August 30, 15:55

  Respekt gazetareve te kronikes dhe gazetareve te Terrenit,qe jane ne vije te pare te frontit.
  Banditet dhe rrugacet e Lagjes qellojne edhe pa zbatuar RREGULLOREN,edhe PA PARALAJMERIM,edhe pa telefonata.

  Reply to this comment
 5. ETHEM August 30, 16:02

  NUK KENI PARE GJE AKOMA.KETE E KA THENE KM RAMA,POR PER SALIKRIMIN.SHTATORI ESHTE AFER.SHENJA E PARE ISHIN ZJARRET NE ÇERDHET E TIRANES.EDHE KJO NE TIRANE.SE NE TIRANE DRETON LALI ERI I PAKAPSHEM ME VOTA.PO PSE U QELLUA K.LALA. ? AJO KA RENE NE SY PER MBESHTETJEN E PD SHUME FORT.SE ESHTE NJE FEMER E JO ARTAN HOXHA QE ESHTE KACAFYTUR ME SALIUN SE DO KUPTOHEJ SHPEJT SI BABOLJA 3.
  PD ESHTE NJE BANDE QE ZBATON PIKE PER PIKE PIKPAMJEN E UDB..”VRIT NJE NGA TE TUT DHE HIDHJA FAIN KUNDERSHTARIT POLITIKE PER TE MARR PUSHTETIN..”
  NDAJ NE TE ARDHMEN DUHET TE PRESIM GJITHSHKA NGA BERUSHIZMI..I CILI ESHTE I PAISUR ME NJE DEPOZIT HELMI DHE DINAMITI.
  SHQIPETARE RUHUNI SE ESHTE 2O VJETORI I 97,98.

  Reply to this comment
 6. Cdo gje ndodh ne kete rrumpall August 30, 16:24

  More ,kane gjujt shtepine e mashtuses gazetare apo te jatit?
  Meruni me te jatin se ndoshta eshte me ndonje grup kriminal,mos ka bere vilen ne toke te pushtuar(nuk e dime ku eshte kjo ne bathore apo ne tirane)apo eshte mashtrus borxhesh.

  Reply to this comment
 7. Babalja August 30, 16:49

  Kjo eshte pjese e skenarit qe filloi me djegien e çerdheve. Sa here Kosova gjendet ne momente delikate Sali serbi kerkon destabilitet. Po hyn shtatori qe mender do na rruajjjne bythen.

  Reply to this comment
 8. Labi August 30, 17:09

  Kete pune dhe nje budalla e merr vesh, dy pluma murit shpis, karten e gazetares dhe fap azil, Lul babalja pse nuk foli per ate gazetarin qe plagosi ne mes te rruges me 21 janar, fundja kjo biba nuk hengri plumb.

  Reply to this comment
 9. Nikolini August 30, 17:50

  E verteta do dali por jane disa gjera shume interesante qe plotesojne njera tjetren.
  Ne jale pergatiten falangat e opozites dhe dalin hapur me thirrje per destabilizimin e vendit.
  Disa kopshteve te femijeve ne Tirane nje dore vrastare u vene zjarrin per te krijuar panik .
  Nikoll Lesi paralajmeron se ne shtator do kete lufte civile.
  Artur Zheji drejtpersedrejti u ben thirrje truprojave te Kryeministrit ta braktisin ate.
  Lideret e PD paralajmerojne revolucion me dhune.
  Sot ndodhi kjo ngjarje, per te cilen Lala ndoshta nuk e di, por opozita po e shfrytezon politikisht duke u bere thirrje njerezve per lufte civile
  Tani ka mbetur pa folur vetem ai qe i therasin cuni i Fariut. Duhet edhe mendimi i tij.
  Te jene te rastesishme keto? Jo kurre
  Turp, njemijehere turp.
  Kush kerkon destabilizimin e vendit?
  Ata qe kane dy para mend, e kuptojne kush.
  Qeveria dhe vecanerisht organet ligjzbatuese te vendit duhet te jene ne kembe pasi kerkohet nje 97-te e dyte.

  Reply to this comment
 10. Arben August 30, 17:56

  Sa.njerez.vriten si dele dita dites ne shqiperine.tone edkokainse, nuk shqetesohet njeri kaq shume.

  Reply to this comment
 11. Alban August 30, 18:06

  Sa te rroje Sali Berisha, Shqiperia nuk do te gjeje kurre qetesi!

  Reply to this comment
 12. hysa August 30, 19:05

  Drejt alban, sa te jete gjalle sali berisha shqiperia nuk do te gjeje kurre qetesi. ERama duhet ta dije kete, te mos rrije duar kryq por te marri masa per shmangien e ketyree trazirave qe po pergatit opozita. Se pd dhe lsi nuk jane opozite por jane grupe kriminale qe po pergatisin falangat per lufte. Gazetarja eshte mish per top ne kete lufte. Nje gazetare qe vetem e tille nuk mund te quhet. Ajo nuk ben punen e gazetares por te militantit te pd. Kete ajo e tregon ne cdo artikull apo emision qe merr pjese.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?