Të shtënat rikthehen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës/ Kësaj radhe në Uashington

February 16, 2018 19:27

Të shtënat rikthehen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës/ Kësaj radhe në Uashington

Një tjetër ngjarje me të shtëna në shkollë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pas humbjes së 17 personave në masakrën e Floridës, ngjarja përsëritet në kryeqytetin e SHBA-së, Uashington.

Policia është lajmëruar nga një telefonatë për të shtënat në kampusin ‘’Highline College’’, ndërkohë që shkolla nëpërmjet një njoftimi në Facebook shkruan: ‘’ Ju lutem të qëndroni të mbyllur në klasa dhe zyra deri në një njoftim të rradhës.’’

Postimi, në pak minuta, shoqërohet nga një postim i dytë ku thuhej: ‘’ Kjo nuk është shaka. Mbyll dyer e dritare, policia po vjen.’’

Departamenti i Policisë së Renton tha se bëhet fjalë për të shtëna, por që për momentin nuk është konfirmuar asgjë, si dhe nuk ka raportim të personave të lënduar.

s.a/dita

February 16, 2018 19:27
Komento

2 Komente

 1. MH February 16, 20:03

  Nji shtet jo do e c’ka do por superfuqi nga ma potencialia ne bote nuk asht ne gjendje te garantoj jeten femijeve ne shkolla.
  Organizimi asht teper i specializuem ku tranziti i jep prioritet busit te shkolles.Qe garanton nexenesit frekuentimin e mesimit ne shkolla 100 %.Por krejt e kunderta ne kethimin e nxenesve drejt shtepiave nuk ka kurrefare garancimi mbasi disa shafatin qe ne shkolle apo ne bankat e shkolles me shprazje armet nga kriminel qe i garanton norma e demokracise alla ekonomi tregut kapitalist.Rrezultati si ne Shqiperi krimineli iku ne drejtim te paditun po ama kapet pa vones po nuk zgjidhe asgja mbasi femijet e viktimizuem iken per ne boten tjeter pa planifikim dhe deshire.I rrofte mundi i prindeve qe sakrifikuan mundin per ti rritur,prishen gjumin e nates kushedi sa here dhe rrezultati ma mire te mos ishin krijue per te mos njohur kete dhimbje sa na shpirt qa dhe ne zemer per te catrafilue mendjen tue mos dite se ku ndodhemi dhe pse jetojme.
  Mendje mendje kjo bote;
  Shume ma i lumtur do isha ne monizmin e Hoxhes se ne kapitalizmin qe te lejon te pjerdhesh kudo e ne cdo gja pa pike pergjegjesiet.Ku nuk ekziston garanci jete.
  Mbas gjithe ketyre ngjarjeve.Fillohet organizimi si ti zgjidhim keto reprezalje dhe perseri arma nuk pushon se kryeri viktima te pafajshme.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*