“Teatri”, Meta: Qeveria dhe bashkia të dëgjojnë sugjerimet e artistëve

June 13, 2018 13:00

“Teatri”, Meta: Qeveria dhe bashkia të dëgjojnë sugjerimet e artistëve

Ndaj kërkesave të artistëve për Teatrin Kombëtar ka reaguar sërish kreu i shtetit Ilir Meta, i cili bën thirrje për transparencë e dialog për këtë çështje. Ai i bën apel qeverisë dhe bashkisë së Tiranës të dëgjojë sugjerimet e komunitetit të artistëve.

“Presidenti i Republikës, bën thirrje për transparencë e dialog për këtë çështje dhe i bën apel Qeverisë dhe Bashkisë së Tiranës, të dëgjojnë sugjerimet dhe shqetësimet e komunitetit të artistëve e të dialogojnë në dobi të ruajtjes e promovimit të vlerave e trashëgimisë historike, kulturore e kombëtare”, thotë Meta në mesazhin e tij.

Presidenti Meta organizoi edhe një takim me një përfaqësi të artistëve kohë më parë dhe ka dëgjuar shqetësimet e sugjerimet e tyre për zgjidhjen e kësaj çështjeje të ndjeshme.

o.j/dita

June 13, 2018 13:00
Komento

11 Komente

 1. 2plus2 June 13, 13:21

  Uo toc, qeveria dhe artistet te degjojne sugjerimet e teknikeve te ndeetimit, te takon te thuash.
  Shpeefillen specialistet rrasur prapa liste, cdo gje eshte politike, edhe per ty qe je president.

  Reply to this comment
 2. Xxx June 13, 13:39

  Ku as te q.. as te leshon. Ore karagjoz e quan polotike kete forme komunikim ti? Me qetesi e dashuri e gishti ne b.. te gjitheve.
  Ka mundesi te thuash troc e saktet se ku qendron e drejta?

  Reply to this comment
 3. likaderte June 13, 14:09

  Me sakte zoti president e mos na caj derrasa me fjale te buta e popullore te cilat nuk i hyjne ne pune asnjerit, por te sherbejne ty per tu hequr si njeri i drejte. Mire te tha Xhafa, tani zoti meta nuk kam me dashuri e qetsi, por duhet te besh detyren per te cilen paguhesh. Sigurisht jo duke i sherbyer tat shoqe e lesh e lise, por te gjithe popullit te ketij vendi.

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA June 13, 14:15

  E hedh helmin si Gjarper!…
  Me fjalë të tjera, te dëgjosh artistet e manipuluar nga Sali Monstra!…
  Ky monoguf President eshtë më i poshter se Saliu, se Saliu si bajraktar që eshtë,
  del hapur,
  Don Meta te kafshon me qetesi e dashuri…!
  Medet, medet Shqiperia per Presidentin që ka!…
  Ky permjer ne dere të Xhamis dhe te Kishës…!

  Reply to this comment
 5. Fuck Mark uk, Crusader, mirel, Coeur & LOVE + intelektual + BLACK SWAN June 13, 17:16

  Ik, mor PLEHER MODERNE, ne Cepan. Ik e merr me vehte edhe Mona DILDON….

  Reply to this comment
 6. raqi June 13, 17:21

  Doli Bujar Nishani nr. 2 .
  Institucioni me I pjerdhur paska qene Presidenca.
  Ku I gjejne keta cyryker ,,

  Reply to this comment
 7. Fatmiri June 13, 17:46

  Aktoret nuk jane as pronare te teatrit as te truallit ku
  eshte ngritur teatri , ata jane pronare te talentit te tyre dhe kete ne qoftese e kane le ta ushtrojne ku te gjejne mundesi per ta shfaqur , qofte edhe privatisht.

  Reply to this comment
  • s'kam ç'bej June 14, 09:32

   Fatmir ! pergjigja jote eshte me e sakta. S’kane pune aktoret me “qoskat” se ku dhe qysh do ndertohen. Po jane deputete , si duket akoma.

   Reply to this comment
 8. NJE MIK QE TA DO TE MIREN June 13, 18:31

  Jane vegla te verbera te opozites destruktive , ata qe nuk duan te behet teatri , dhe nuk jane artistet .Me protesta te tilla , “artistet” tane , po cudisin dynjane , se vetem ketu ngrihen artiste kunder artit . Protesta e tyre , ngjason”mot a mot ” me protesten qe beri shoqeria civile e Sazan Gurit dhe Strazimirit me kobure, sebashku me lengun e grosheve , president Nishanin . Ndaj, mos bjere edhe ti ne ato ujrat e kellires B.Nishani !

  Reply to this comment
 9. Aliu nga Selenic June 13, 19:17

  A do te marresh pjes edhe ti si Nishani ne protesten e ketyre te ashtequajtur artiste qe kerkojn te mos ket Tirabn nje thetar modern.?
  Keta qe merakosen per nje thetar, po si nuk u merakosen per 1 milon vende pune te refshuera nmga Berisha dhe pasken merak per nje ndertes te kalbur.? Ike more peteista .!

  Reply to this comment
 10. MH June 13, 19:56

  Presdienti,per te thane troc nuk don te prishet e vjetra.Ky nuk don ast te bahet rreforma.Ky nuk don as te hyje ne burg.Ky don qe Mona te gjuaj me cizme c’ti dali para cdo kundershtarit.Ky e kupton integrimin me vjetereasina,kalbesina te dale mode dhe bojet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*