Teatri, Rama: Do ta hapim garën siç thotë Brukseli

September 14, 2018 09:13

Teatri, Rama: Do ta hapim garën siç thotë Brukseli

 

Teatri Kombëtar ka qenë një çështje e nxehtë në sesionin e kaluar parlamentar dhe është trashëguar edhe në sesionin e ri.

Kreu i qeverisë tha mbrëmë në “Open” se letra e Bashkimit Europian e tha qartë që janë pro ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar.

“Letra e thotë qartë, që nuk ka gjë me ndërtimin e Teatrit, por vetëm ka problem tek mënyra e marrjes nga kjo kompani. Është dritë jeshile për procesin. Ne do adoptojmë të gjitha sugjerimet që ka dhënë KE. Ne do ta hapim garën siç thotë Brukseli”, u shpreh Rama.

I pyetur nga Eni Vasili nëse do të hapet garë, Rama u përgjigj: “Do ndodhi që një kompani tjetër duhet të marrë prokurat e pronësisë dhe të vij të ndërtojë Teatrin”.

a.s/dita

September 14, 2018 09:13
Komento

4 Komente

 1. Arben September 14, 09:23

  Kullave 60 kateshe lalidhjer-prokuroria fusha nuk kalojne,

  gjalle apo vdekur.

  Reply to this comment
 2. Mary Tereza September 14, 11:44

  Paturpesia vazhdon.
  Ngaqe shqiptaret jane dele ne dy tufa.
  Berisha pshz kerkoi ndjese per ligjin 7501,
  pasi dha doreheqjen, por nuk dha llogari per ata qe vriten, ende, prej 7501.
  Lifjin AntiPluralizem e ngriti bashkw me Edvin Ramen, ndaj jane te dy Sundimtare desporike.

  Rama beri Grusht Parlamentar, teksa miratoi Ligj te Posacem per Teatrin. Kete ia ktheu Europa. Si korrupsion Shteteror. Rama dhe Velia vazhdojne te mashtrojne te pa turp, dhe mire ua bwjne shqiptareve.
  Shqipraret kete duan. O bwrishen, o ramen!
  Me radhe…
  Kur lodhen se ha beri, vine I Treti, i zgjedhuri i ryre MegaMeta.
  Ai po ua ben i pavarur, presidencial! Norodom Sihanuk…!

  Si lum ti pipull, mezi i ke!
  Teatri eshte skena e prapaskenes.

  Aktorwt ua lane rolet politikaneve!
  Bert Ndrenika ia besoi Prefektit, Erion Velise!
  Bujar Asqeriu la nam me recitimet, si Opozita!
  Edi Rama, po behet perdite e me shume si Trumpi: ska as kripe as cipe as turp pwr te. Abanoz. Skanadalwt nuk pushojne…
  Shqiptarwt o mwrgojne, o duartrokasin…

  Reply to this comment
 3. Fysha September 14, 11:45

  Kam hudh paret un. Ka mor fun ajo pun

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim