Tefta për kryetare

May 16, 2016 23:38

Tefta për kryetare

Jo pak bujë ka bërë deklarata e gjysmës tjetër të Shukri Xhelilit.

Sipas gojëve të liga, Kupidi e ka goditur fort me shigjetën e tij bashkëshorten e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë.

Pas deklaratave të sotme, vajza e deputetit Namik Dokle, Anika Dokle, i ka kërkuar Teftës që të bëjë si Hillari në SHBA dhe të kandidojë për kryebashkiake në Dibër.

Thuhet se Anika ka bërë ironi, por një lëvizje e tillë mund të ishte ajo e duhura.

Nga një studim i gjendjes në vend, gojët e liga kanë dalë në përfundim se Bashkive të Shqipërisë i mungojnë pikërisht kryetarët tolerantë ndaj anomalive të vogla.

Qytetarët e Peshkopisë janë shprehur entuziastë për një kandidim të mundshëm të Shukrovicës, a.k.a Tefta.

Një grua që në momente të tilla, të kërkon ta mbash kokën lart dhe që nuk divorcohet prej teje, është për lidere shteti – u shpreh një qytetar që sapo kishte tradhëtuar gruan.

Edhe punëtorët e Bashkisë Peshkopi, që deri para pak ditësh ishin nën drejtimin e Shukriut, janë shprehur fuqimisht se duan të vazhdojnë të punojnë nën kryesinë e Teftës, duke shpresuar që ajo t’ua falë kur vijnë në punë me vonesë.

Tolerancë e tillë është parë e dëgjuar vetëm në instancat e larta shtetërore, kur pa asnjë lloj detyrimi apo interesi, Rama dhe Meta u bënë 1, pavarësisht disa keqkuptimeve të vogla në të kaluarën.

May 16, 2016 23:38
Komento

14 Komente

 1. demo May 17, 04:47

  Ti duhet te kandidosh,si gjithe grate e burrave kurva.Te jesh krenare per xhelilin dhe unitetin brenda perbrenda.

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati May 18, 05:31

   Poshte Shukriu ! lol

   Reply to this comment
  • raimond vlonjati May 18, 05:41

   hahahahaha AJo ANIKA eshte Allahu te ruajt

   Po ku i vajti mendja shtriges –hahahahaha E madhe fare

   Ne fakt mire i thote ANIKA, .Tefta me mire te kandidoje per Kryebashkiake ..lol

   Tani te themi te drejten keshtu si e paska zene PS-ja , i bije qe Shukriu jo vetem qe nuk duhet denuar por duhet cuar me ngritje ne detyre

   Ta bejne Zevenc -Kryeminsiter , sepse i ploteson kushtet ……e brkeve
   Dhe pastaj renditja do jete e sakte fare , sipas hierarqise se brekeve

   Kryeminsitr–Pa breke
   Zv/Kryeministri –Me breke te grisura

   Ministrat –Vari leshte –Nuk kane shume rendesi kane apo s’kane ..lol
   Megjithate aty ne Ministrine Mbrojtes duhet hequr Mimi dhete vihet pake rregull
   Pra aty te vije Zabit Brokaj, si kopetent qe eshte , se nxori edhe shprehjen famoze ,ne ato vite :

   Ate qe te ben gopi
   Nuk ta ben as pushka, as topi ..lol

   Dhe pastaj ne frymen e ketij parimi , ne krye te Opozites duhet te vije :.
   Pango-Mberthecka ..lol

   Ndersa per Shukriun duhet te dali kenga :
   Shukriu, shoke Shukriu,
   Poshte e vuri, do s’e rahu..lol

   Ama te themi te drejten , u treguan shume te ligj qe e arestuan Shukriun, se kur beri Pango karui te njejten gje, nuk i bene gje fare

   Reply to this comment
 2. qytetar May 17, 08:20

  Ne fakt dhe une e ndoqa me vemendje prononcimin e zj.Tefta. Po i them zonje, sepse vetem nje zonje e tille mund te shprehet dhe te qendroje ashtu perpara nje presioni kaq te madh, publik, mediatik dhe aq me teper moral e familjar. Natyrisht po te veme veten ne vendin e saj, eshte shume e rende, por kur sheh te gjithe te ngritur ne kembe dhe te bejne moral te pamoralshmit, vertet te bejne te thuash ashtu sic tha Tefta. Kemi me qindra e qindra raste te tilla qe ne i dime fare mire. Dalin perdite kuçka bjonde neper zona te lira dhe prononcohen per marredhenie me ministra etj si keto. Kemi raste deputetesh e kryetar bashkishe qe u jane bere video, por nuk jane nxjerre ne kembim te shumave te majme (te perfituara). Thuhet qe viedeo te tilla ka patur ne Kukes me deputetin e PD-se Fatos Hoxha dhe ish kryetarin e Bashkise Halili etj etj. Dhe te mos bejne te ndershmin asnjeri dhe asnjera nga ato qe dalin neper studio televizive se jua dime fare mire historite roze. Dhe e them me bindje te plote se kujtdo burre, po t’i ishte ofruar nje gje e tille, te gjithe do ta kishin bere. Por Shukriu rane rrjet.

  Reply to this comment
  • SHPRESE HUMBURI May 17, 17:55

   NE FLASIM PER UJKUN,QE NDESHIM BALLAZI TEK-TUK, POR CAKEJTE E PA NUMURT,NE POSTE DREJTORESH, PO BEJNE PER DITE HATANE , NE KOPENE E FEMRAVE TE PUNESUARA PREJ TYRE. ATA, NUK DUAN FARE T`IA DINE , AS PER LIGJE , AS PER RREGULLA , AS PER KONKURSE ,POR VETEM PER HAREME . EDI RAMA , JO VETEM QE NUK E NJEH GJENDJEN , POR EDHE KUR ENJEH , AI MBYLL SYTE, PER TE MOS PARE , SE ASHTU SI DIPLOMATET NDERKOMBETARE ( KREJT INDIFERENTE PER “DEMOKRACINE” SHQIPTARE) , ESHTE I INTERESUAR , VETEM PER “STABILITETIN ” E PUSHTETIT TE TIJ.
   PIKEN ME TE DOBET , EDI RAMA E KA NE PERZGJEDHJEN E NJERESVE TE NGARKUIAR ME FUNKSIONE PUBLIKE . KJO ESHTE NJE PIKE ,KU EDI RAMA ESHTE TERESISHT INJORANT DHE I PA AFTE DHE,QE , ME MEGALOMANINE QE E KARAKTERIZON , JO VETEM QE NUK DEGJON FARE NGA AI VESH, POR TREGOHET EDHE SHUME ARROGANT .
   UNE JAM ME BINDJE TE PA LEKUNDESHME I MAJTE , DHE NUK KAM VOTUAR AS EDHE NJE HERE TE VETME TJETER PARTI,PERVECSE PS-ne , POR E VERTETA ESHTE SE SALI SHPELLARI KA NJE DHUNTI TE FALUR NGA NATYRA,NJE TALENT TE LINDUR , PER TE ZGJEDHUR DHE KLONUAR CDO NJERI QE VENDOS NE FUNKSIONE PUBLIKE .
   O EDI RAMA……,CAKALLI PO BEN KERDINE NE ASMINISTRATEN TENDE VERTIKALISHT E HORIZONTALISHT , DUKE I KTHYER KETO ORGANIZMA NE BORDELLO DHE CERDHE KORRUPSIONI , NDAJ ,GJEJ KOHE TE MERRESH E TE MENDOSH SERIOZISHT , PER KETE USHTRI MINJSH QE PO BOSHATISIN KREJT “DEPOT”E SHTETIT . MOS TE TE DUKEN VOGELSIRA .

   Reply to this comment
 3. demo May 17, 08:48

  Me pashaporte je ne rregull.Duket qe ke 30 vjet qe nuk ja ke pare breket.

  Reply to this comment
 4. intelektuali May 17, 08:53

  SHUKROVICA PREJ PESHKOPIE DUHET T’I KERKOJE FALJE FAMILJES SE VAJZES PER PERDHUNIMIN TIPIK ENVERIST TE SEKRETAREVE TE PARTISE SE PUNES QE NJIHEJ NGA FRAZA FAMOZE:

  ” A e di pse te kam thirrur?”

  Duke i rene tavolines me gishtin e mesit. Por nga ana tjeter Tefta e Shukriut perpara se te mbroje burrin e saj nga rezili dhe turpi publik le te tregoje se i ka qepur te gjitha breket e burrit te saj Don Juan Socialist ne menyre qe te mos behemi ne shqyptaret gazi i Botes se pervec bishtin e majmunit do te na tregojne si specie edhe me brima ne BYTHE.

  Reply to this comment
 5. Lida May 17, 09:15

  Dakort jam me Aniken , po ajo me mire te merret si shkojne punet ne maternitetin ku ajo punon, qe po i rrjepin grate ne trajtim dhe ne lindje, nuk i di Anika keto? apo eshte edhe ajo nje prej tyre.

  Reply to this comment
 6. Patrick May 17, 19:01

  Shukriut i plasi bomba ne dore , ndersa gruaja i thote: ” Qendro i forte , Mbaje ate larte “,!!

  Edhe kete s’e kisha degjuar por nejse : Shqiperia eshte vendi i çudirave , gjithshka mund te ndodhe .

  Reply to this comment
 7. Mark uk May 17, 19:46

  Paska gjetur tenxherja kapakun.

  Reply to this comment
 8. l ri May 17, 20:51

  Me sa duket Patrick kjo është arsyeja,se edhe “intelektuali” po pret Shukriun ti shkojë një tegel,meqë nëse i qënka ndezur menderja,,,,,!

  Reply to this comment
 9. pa dinjitet May 20, 22:42

  Turp te kenaqeni dhe argetoheni me fatkeqesine e kesaj zonje!
  Te gjithe sa keni shkruar (bashke me mua) jeni 100 fish me te qelbur se Shukriu!
  Le te dale ndonjeri dhe te vertetoje te kunderten!
  Jeni edhe me keq!
  Tradhetare te qelbur te grave dhe burrave tuaj!
  Mendjefycke qe mashtroni cdo nate grate tuaja!
  I mbani me lajka dhe mbas shpine….u futni dick!

  Reply to this comment
 10. Hamshor Dibre May 21, 22:09

  Me thene te drejten dibranet e kane pas me kohe kete zakon.Baba i Ylli Manjanit ka qene drejtor ne kohen e komunizmit dhe e kishte qejf ate placken.Kur thonin shoket ndonje gje u kthehej, po mir mor shoke a q…et robi i shpis.Gruja eshte rob i shpis, nuk eshte e drejte ndaj shkonte me grate e botes, ju e merni per shaka por eshte fakt i vertete.

  Reply to this comment
 11. SS May 22, 16:27

  Kot i ven faj Shukrihut Ai thjesht ndroi pusin nga i vjetri qe nuk nxirte me nafte shkoi tek pusi i ri te lulezonte ekonomia Vetem ajo e grisura e brekeve me le ne dielme se kush ka tentuar te provokoj te ndenjurat e Shukrihut Dhe sa per Anikan qe vuri kanditaturen jo se i dhemb Shukriu por eshte gati te pres dhe kembet per postin parat dhe luksin e cfrenuar qe u mesuan

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*