Tejo kalon nga Barcelona te Real Betis, nata e parë në Sevilje

July 3, 2017 11:29

Tejo kalon nga Barcelona te Real Betis, nata e parë në Sevilje

Kristian Tejo, lojtar i Barcelonës, aktualisht është në Sevilje.

Ai është  vetëm disa orë larg zyrtarizimit me skuadrën e Real Betis.

Ai arriti rreth orës 22.45 të dielën në Aeroportin e San Pablos.

Në aeroport ai u prit nga mijëra tifozë të Betis, si dhe nga presidenti Lorenzo.

Tejo do të kalojë natën në nje hotel ngjitur me stadiumin e Betisit.

Të hënën ai do të kryej testet mjekësore dhe pas kësaj pritet te firmoset një kontratë 5-vjeçare.

Megjithëse lojtar i Barcelonës, përpara mbërritjes tek Betis, Tejo është huazuar në Porto për dy vite dhe më pas te FIorentina në sezonin 2015-2016.

Te Fiorentina ai sapo la pas një sezon jo shumë të suksesshëm, duke shënuar vetëm 6 gola në 51 ndeshje të luajtuara.

dh.th. / dita

July 3, 2017 11:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*