Telebingo Shqiptare, ja ku shkoi Çmimi i Madh i kësaj jave

June 4, 2018 13:37

Telebingo Shqiptare, ja ku shkoi Çmimi i Madh i kësaj jave

Shorti 3 Qershor 2018

Dhjetëra fitues të shpallur nga përzgjedhja rastësore e kontrabiletave, kanë mundur të fitojnë edhe përgjatë shorteut të djeshëm, dhuratat dhe çmimet e preferuara të lojës më popullore të fatit në vend, Telebingo Shqiptare.

Tirana, Kavaja, Lezha, Laçi, Korça, Durrësi, Kruja, Elbasani, Pogradeci, ishin ndër qytetet më fatlume sa i takon shpalljes së fituesve të lojës telefonike me çmimet dhe dhuratat e fshehura në zarfe, si dhe çmimeve të dala nga shorti i goglave. Ndonëse makina “Hyundai” nuk u fitua ditën e djeshme, ajo do të jetë sërish në lojë gjatë shorteut të radhës që do të hidhet ditën e diele (10 qershor). Përzgjedhja rastësore e kontrabiletave ka shpallur si fitues të parë të lojës telefonike, Zaimin në qytetin e Kavajës.

Me përzgjedhjen e dy zarfeve më të preferuara, ai ka siguruar nga Telebingo Shqiptare shumën prej 60,000 lekësh. Loja telefonike është zhvendosur më pas në një tjetër qytet duke përzgjedhur si fituese të radhës Kiarën, e cila ka siguruar shumën prej 50,000 lekësh. Një tjetër fitues i është bashkuar lojës telefonike.

Kësaj here bëhet fjalë për Edmondin në qytetin e Korçës.

Në betejën me çmimet dhe dhuratat e fshehura në zarfe ai ka siguruar nga Telebingo Shqiptare shumën prej 55,000 lekësh. Një tjetër e përzgjedhur si fituese, kësaj here në qytetin e Krujës ka mundur tu gëzohet çmimeve të fituara në lojën më popullore të fatit në vend. Ediola në kryeqytet ishte edhe fituesja e fundit që tentoi të gjente se në cilin prej zarfeve mund të fshihej makina. Por ndonëse nuk ka qëlluar në shenjë këtë çmim, ajo ka siguruar nga loja telefonike shumën prej 60,000 lekësh.

Pas fituesve të lojës telefonike është hedhur edhe shorti i goglave për çmimin e madh të javës, që ka kapur vlerën e 1,565,000 lekëve. Seria e numrave të përzgjedhur ka treguar se çmimi i madh i javës ndalet në qytetin e Elbasanit, ku dhe rezulton të jetë blerë bileta fituese. Shorti i goglave ka përzgjedhur edhe mijëra fitues të tjerë nëpërmjet serisë me një linjë dhe dy linja.

Konkretisht, janë shpallur si fitues të 50 lekëve 19645 lojtarë. Fitues të serisë me dy linja janë shpallur 411 lojtarë të tjerë, ku secili prej tyre siguron nga kompania e Telebingos 1,435 lekë.

Fitues të një bilete Telebingo, janë shpallur edhe të gjitha ata persona që kanë numrin 3, të përcaktuar si numër fati në biletën e tyre. Argëtimi nëpërmjet tingujve të muzikës ka vijuar me përzgjedhjen e fituesve të tjerë. Konkretisht bëhet fjalë për 10 fituesit e çmimit prej 1 milionë lekësh (të vjetra).

June 4, 2018 13:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*