Telefonata me Ramën, Nishani: Kryeministri më bërtiste në telefon

February 19, 2015 22:00

Telefonata me Ramën, Nishani: Kryeministri më bërtiste në telefon

Presidenti Bujar Nishani ka rrëfyer detaje nga telefonata me kryeministrin Edi Rama për çështjen “Zhiti”.

Kryeministri më mori në telefon dhe më foli me tone e fjalë të papranueshme. Unë jam kryetar shteti dhe nuk i flitet ashtu kreut të shtetit. S’mund të fyhet Presidenti”, tha Nishani në një intervistë për Top Story.

Çështja e dekretimit të Visar Zhitit si ambasador në Vatikan është kthyer në një sherr mes mazhorancës dhe presidentit. Nishani nuk pranon emrin e Zhitit edhe pse vjen nga familja e tij politike.

February 19, 2015 22:00
Komento

35 Komente

 1. Alban February 19, 22:03

  Mashtrues kapterr Bujari

  Reply to this comment
  • Plonc dhe raki... February 19, 23:42

   haahahhahahahhahahahahhahahhahahahahhahahaha sa kam qesh,o RAMA o kopuk mos i bertit Jarit se te ngordha 😆 😆 lol: 😆

   Reply to this comment
  • Asnjeanësi February 20, 00:37

   “nder te tjera Rama me tha – te q… Odeten, firmose skuth i ndyre”

   Reply to this comment
  • ali asllani February 20, 13:06

   O SA KEQ OSA MIRE jARI ESHTE EGERSIRE…car ke mjell do korresh o EDI RAMA….ta gezosh kete lloj presidenti qe vure ti me ligjin tend ..dhe mos bertit fare fareeeeeeeeeeee..hiqe po deshe se i ke votat…71..po ta ka fut Meta sa krahu ty dhe Saliut para se tja fusnit ju ..hehehe daulle per kok ky qulli yt…qe gatove me Saliun…

   Reply to this comment
 2. keno February 19, 22:10

  Ty duhet me ti shkul lesht o legen

  Reply to this comment
 3. arusha... February 19, 22:15

  E dermoi fare Sokoli bravo….I zgerlaqur dhe i dh…e

  Reply to this comment
 4. .............. February 19, 22:24

  Sa mire ta ka bere se s’merr vesh, mu si der, injorant.

  Reply to this comment
 5. Toni February 19, 22:24

  Ahahahaha shko e thuaji odetes qe me bertet Edi Rama o karatuk,ikore debil handicapat se le nome ,pale po ke filluar edhe te prishesh kisha tani o fekale shqup-i..

  Reply to this comment
 6. 4h February 19, 22:26

  Publiko biseden e regjistrar nga Visho, dhe do te besojme!
  Nese nuk ke mundesi ben mire te mos flasesh se behesh boz!

  Reply to this comment
 7. KATHERINA DIE GROSSE February 19, 22:27

  Jari i Odetes,tash na doli Jari i Vjehrres se pasun.
  O ty te shpelat gripi i pulave se je po si pul e dhjeme o kapter.
  O Jar ti po e qelb,po e shurros dhe po e mutos kolltukun e Presidentit.
  O Jar nji QELIZORI ,
  jep DORHEQJEN dhe
  dil ne KEMP.
  Asksh nuk ka me respekt per ty o QARRAMAN qi i merr medikamentet me pikatore nga Berisha

  Reply to this comment
 8. lulimiri February 19, 22:44

  Ky vegel e Saliut eshte por edhe ai psikopati Edi Rama qe i bertet nuk eshte me mire. Institucionet nuk duhen ofenduar.

  Reply to this comment
 9. SuloKapedani February 19, 22:46

  Te nderuar lexues te Dites,president Jarit nuk i ka bertitur Rama por saloviçi qe te mos dekretoje asgje nga ato qe kundershton ai.I dobet sa nuk imagjinohet,do mbahet mend si presidenti me pa respektuar nga populli.

  Reply to this comment
 10. Bardhi Tolabi February 19, 23:10

  Shikoni se sa e ka kapacitetin e trurit,ky palopresident.Edhe sikur te jete e vertete,ajo qe thote per tonin dhe fjalorin e Rames ne telefon,kjo eshte nje ceshtje midis tyre dhe jo per tu bere objekt mediatike dhe per t’a marre vesh,Alemi dhe Kalemi sic thote populli.
  O Nishan,ne vend te vesh vetulla,po nxjer syte ai vrare.Po je kthyer me keq se kalamajt,o derezi,punezi e mavri,qe del ne shesh dhe ankohesh,njesoj si ata femijet,qe vene dhe ankohen tek mamaja,se nuk perballojne dot me fjale moshataret e tyre,qe i kane fyer apo tallur.Keshtu je katandisur dhe ti.

  Reply to this comment
 11. mergimtarifv February 19, 23:13

  Turp me te madh per Shqiperine nuk ka , asnje burre shteti apo politikan nuk ka qene me poshte se ky mostra adinterim alias-president , ky mashkull na ka ulur pertoke ne meshkujve me gjak shqiptari me autoritet zero , shume gjera ndodhin ne politike e diplomaci por nuk nxirren ne pazar te marre vesh populli se nga kush udhehiqet e çfare bisedojne sepse bin çoroditje dhe anarshi e pasiguri nga lideret e pa afte e antikapat si rasti i kapter Nishanit , me vjen per te vjelle kur shoh se ne çfare derexheje eshte katandisur posti i mbajtesit te unitetit kombetar dhe komandantit te pergjithshem te sigurise komtare ,

  Reply to this comment
 12. Oso kuka February 19, 23:48

  Mire qe nuk te futi nje tegel, ta hollonte zerin te ta bente violine! Lègen mashkull

  Reply to this comment
 13. "Horri i Bulevardit" February 19, 23:56

  O president, ti ke patur fat qe ke komunikuar ne tel, se po te ishit perballe, do ta kishte fut ndonji shpull, sa do te kishte paralizuar dhe onen tjeter, qe e ke te shendoshe.
  Me kete qe deklarove, sapo na vertetove se qenke bere qull nga shurra, kur te paska bertitur Edi ne telefon.
  Shyqyr qe ke qen ke presidenca dhe je nderru, se te kishe qen ne ndonje takim me ambasadoret, do te na dilte nami se qenkemi si popull, qe shurrosemi, kur na gerthasin.
  Lene ate pune dhe mos e ngre telefonin me, se nga shurra, do fillosh te dhihesh ne breke dhe po na zgerlaqesh.

  Reply to this comment
 14. Dardhari February 20, 00:01

  A ka bythe te rije Presidenti ankohet dhe kerkon ndihme duke u jargavitur neper intervista
  Po nje cike burni nuk ke bre bure po per deri sa hoqe mustaqet te hiku dhe ajo pak burni qe fshihesh mbas tyre TUUUURP

  Reply to this comment
 15. sopiqoti February 20, 00:02

  O i dahur dhe i nderuar president ! Mbas atij etiketimi qe te beri vete Visar zhiti : ” fale o Zot presidontin tone se nuk e din se c’far po ben..” nuk e kuptuj dhe as e kam te qarte se si ndiheni dhe aq me teper kur na dilni ne TV e na flet.Dieni se jo vetem ky rast por edhe raste te tjera te etiketojne si person te pa afte ne ate detyre.Qesh bota.

  Reply to this comment
 16. Drejtesia February 20, 00:06

  O Jari! Me vjen mire qe ti me gojen tende e pranon qe je gomar…..dhe gomari do vetem me dru,
  Se ndryshe nuk mer vesh, pra ti e ke merituar drurin, por RAMA prap te ke meshiruar Ty, si gjynafqare je.

  Reply to this comment
 17. mir February 20, 00:37

  po ti me nje penthym meresh………nuk te vjen zorr,shih kur ti bi dumllaja jarit.

  Reply to this comment
 18. dealfa February 20, 00:47

  Jam i bindur se nje dite JARIN do ta lere ODETA ! Pse ? Sepseky sakati fizik dhe ulok nga
  truri duke u qare perdite ne masmedia si nje femije qaraman , Odeta do thote: C’e do kete
  gjys-njeri ne shtrat dhe Adios Jari ! ….!!!

  Reply to this comment
 19. blackwater February 20, 01:53

  O JARI, OOOO DORDOLEC. O NJËRI ORDINER.

  Reply to this comment
 20. D O K L E A T I February 20, 02:44

  O NJERI I PA EMER

  Reply to this comment
 21. Amerikani i Qete February 20, 04:50

  Po nuk e meritoni nje President te tille, ju Kuqsa
  U duket normale qe Shefi Juaj perdor qofte edhe ton te larte me ate qe ndodhet President, me apo pa dashjen tuaj?!

  Sepse jeni mesuar me sharjet e Enverit qe ua bente ETERVE TUAJ, ministra(gjoja) te tij!
  Ju pelqejne juve edhe sharjet ndaj Kadri hazbiut e te tjereve te asaj kohe, edhe pse jane te llojit tuaj!!!
  T’ju vij turp, se s’jeni njerez…

  Kadriu apo mehmeti mund t’i meritonin tere kritikat e Njeshit, por ju duhet te ndjeheni keq qe ai i shante me nene e me moter…dhe ju plotesoni epshin tuaj shtazarak me sharjet e … te vdekurit…!

  Se ju doni qe (edhe tani) keto sharje te mbeten midis, te fshehura, sekrete?!!!

  Pas pesdhjete vjetesh merrni vesh qe Enveri ua ka share te gjitha vrimat…dhe prape nukl ndjeheni te kenaqur…

  kerkoni qe edhe ky Tjetri, i Sotmi, tu shaj me te njejtat menyra?!!!

  Mjer ju!

  Nuk eshte puna se ju ende nuk e pranoni Pluralizmin (edhe kete pluralizem, ne krye te te cilin nxoret njerin nga Ju ne krye, dhe qe prandaj u ka share, dhe ju shan Saliu, dhe mire ua ben, se edhe ai eshte njeri nga te sharet qe ju shan juve, se ju ate doni…), ju keni perzene Njeriu, njeriun me ndjenje e dinjitet…

  Por, asqe vihet ne dyshim, keshtu keni per ta share edhe Edin, sapo te bjere ai, nen peshen e hakerrimave tuaja…
  Por Edi, ne fund te fundit, s’eshte si ju: ai tallet edhe me ju…(me Visarin po e po, me keq se me Jarin, sic e quani me perkedheli, sikur t’i keni ngrene bukevalen!)

  Kerkoni njerezillek mes tyre, qe t’ju shohin edhe juve si njerez…

  Reply to this comment
 22. Arben February 20, 06:57

  SKENARI TRITOLI.

  Reply to this comment
 23. Skifteri February 20, 07:04

  ***…shume mire meriton qe Rama I ka bertitur,kjo se eshte gje tjeter veçese gudulisje ne ajre, meritoni gudulisjen direkt me shuplake ne fytyre.Je bere pengese ne reforma te Rilindjes,duhet te dergohesh ne [email protected]@@@@@@@@@@@@

  Reply to this comment
 24. politikane kurva February 20, 07:19

  Or ti kurv presidente ty jo te te bertasesh po ty duhet me te terheq nga ato mustaqet qe mi ke si mi halesh.mjer shqipria kush na udheheq

  Reply to this comment
 25. bxl February 20, 08:22

  Ooooo te dhjefsha mu ne karrike o Bujar Nishani ……Shkelzen Nezaj Bruxelles

  Reply to this comment
 26. Mark uk February 20, 09:03

  Ai qe fyen lehtesisht,nuk e ka problem edhe po ta rrahin si qenin.Dy here goja e kti injoranti qe quhet Edi Rama e ka bere te rrahet e te bahet per spital.Vetem ana morale nuk din se ku bjen me shtepi ky kryeminister.Kjo vertetohet nga 5 martesa,mire se nje apo dy po i quajm se kan faj,po tre te tjerat.Njenjeri qe akuzon babajn e vete e me cfar akuzet nga ma te rendat.Nje njeri qe pozon lakuriq me gruen e vete ne plazhet e Frances. Marrja rrine e i zoti nuk e lene thone ne Shkoder.Gati ka kene harruar e ky nuk e len.Kti i ka humbur rruga ne oborr sic thon kosovart.

  Reply to this comment
 27. ortodoksi February 20, 09:52

  Fale o zot presidentin,se eshte lolo!

  Reply to this comment
 28. kukulla February 20, 12:13

  ti duhesh varur te palma qen zagar

  Reply to this comment
 29. Sali Berisha February 20, 12:40

  @redaksia

  Ky artikull ka titull te gabuar. Duhej ta kishit shkrujt

  O ba……, kryeministri me bertiti ne telefon!

  Reply to this comment
 30. orikumi February 20, 13:06

  ik o dreq se na i bet vendin si suratet tuaja …sa poshte bie burri …viktimizohet …..vetem burecat behjne keshtu ,,,,,,,se burrat evertet nuk kan nevoje te viktimizohen ..por dhe sikur te jete everte ,,ajo telefonate ,,dhe kercenim ..ske tope tja kthesh me te njejten monelle ..ko se je i ediukuar ..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim