Ora News: Në 26 prill Meta jep dorëheqjen, bëhet Kryeministër dhe Ministër i Brendshëm. Kurse Berisha bëhet President. Braçe: Po ju flet kriminelëve

September 11, 2020 08:08

Ora News: Në 26 prill Meta jep dorëheqjen, bëhet Kryeministër dhe Ministër i Brendshëm. Kurse Berisha bëhet President. Braçe: Po ju flet kriminelëve

Sipas Ora News, në datë 26 prill 2021, pra një ditë pas zgjedhjeve, Ilir Meta do lërë Presidencën.

Burimet e Ora News bëjnë të ditur se Meta do të lërë presidencën do të marrë postin e Kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm, ose të zv. Kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm, kurse Berisha ose Meidani do kthehen në Preaidencë.

Më poshtë, teksti i lajmit të shpërndarë nga kanali televiziv i sekuestruar që tashmë administrohet nga shteti:

“Ora News ka mësuar nga burime jozyrtare, se në datë 26 prill Ilir Meta do lërë Presidencën.

Këto burime për Ora News bëjnë të ditur se Meta do të lërë Presidencën do të marrë postin e kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm, ose të zv. kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm njëherazi, gjithmonë kjo në varësi të rezultatit të zgjedhjeve që janë dekretuar të mbahen më 25 prill 2021.

Ndërkohë, postin e presidentit flitet që mund ta marrë Rexhep Meidani ose Sali Berisha, të dy persona që më parë e kanë mbajtur këtë post.

Gjithashtu, burimet për Ora News sqarojnë Meta nuk do te mbajë asnjë teser partie.

Zyrtarisht, mandati i presidenti Meta mbaron në datë 24 korrik 2022”.

Zv.Kryeministri Erjon Braçe ka shpërndarë videon e lajmit në rrjete sociale dhe shkruan me gërma kapitale:

“NE 26 PRILL; META KRYEMINISTER E MINISTER I BRENDSHEM! BERISHA PRESIDENT!

KJO ESHTE SHQIPERIA QE DONI?
KJO ESHTE SHQIPERIA QE JU PRET!

Ne fakt nuk u flet ju! Ju flet krimineleve!”.

 

n.s. / dita

 

September 11, 2020 08:08
Komento

21 Komente

 1. Kendveshtrim tjeter September 11, 08:17

  Ku ka ze, nuk eshte pa gje. Mund te jete shashka e Rames e hedhur pikerisht tek Ora News. I detyruar te ike nga deshtimi ne qeverisje pranon rrotacionin te Ilir Meta me mire se te Lulzim Basha.
  Taksirati i socialisteve te thjeshte qe do tu duhet te puthin b…e Metes
  (sa per President, thuhet me pare pemri i Mejdanit se i Berishes)

  Reply to this comment
  • chris September 11, 18:20

   Muna ministre financash, Xeni drejtor doganash, Lulja guvarnator i bankes kombetare. Ndryshe nuk ua jap voten.

   Reply to this comment
 2. tomsojeri September 11, 08:53

  YYYYYYYYYYYYY plehra ,miza muti, aty vini verdalll vec mut doni ! Ju tallin ,ju lozin si qeni uritur me kocken te varur ! Te gjesh kurajon te hedhesh kte “bomb radioaktive” tregon sa e pjerdhin ket popull ,miz muti,kjo band piratesh qe 35 vjet shkaterruan e vodhen Kombin e tani duhet te ruajn “fitoret”…Nuk esht “shashk” o mik , se Ed mashtrusi esht garanci e tyre qe po luan me naivitetin e ktij populli BUDALLA….e nese “hedh”esht pjes e strategjis se perbashket …”ujku, ujku” qe “cakejt” te ken rugen te lir e te mos i prek kush !!!! …O Zot cfar mallkimi i ke hudh ktij Vendi !!!!!!!…….

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 September 11, 09:42

  braç o i ndershmi i PS(ashtu si e mendoj unë jo i p. socialiste)po bën propagandë me televizionin e drogaqiut të administruar nga ti??
  ““NE 26 PRILL; META KRYEMINISTER E MINISTER I BRENDSHEM! BERISHA PRESIDENT!

  KJO ESHTE SHQIPERIA QE DONI?
  KJO ESHTE SHQIPERIA QE JU PRET!”
  nuk e duma këtë shqipëri!
  nuk duam as berishën e as metën që të na pshurrin në qafë,POR NA THUAJ NDONJË MËNYRË SI TË HEQIM TY,o mizë muti,DHE ATË DOBIçIN QË ËSHTË TRASHUR AQ SHUMË SA DUKET MË I SHKURTËR SE TY??
  ke bërë një gabim në shkrimin e fjalisë së fundit”Ne fakt nuk u flet ju! Ju flet krimineleve!”.,duhet ta ndreqësh o braç ndershmëria”Ne fakt nuk u flas juve! Ju flas krimineleve!”!!
  he pusht i ndyrë,kaq i dobët të jesh mor zagar i dobiçit??e ke në dorë kanalin televiziv të sekuestruar dhe na thua “bëjnë propagandë kundërshtarët”!
  pthu ndyrësirë!

  Reply to this comment
 4. Ethem Lalaj September 11, 10:13

  DITA: Lajmet korb te ZIJ e perhapin medjet e kapura nga Sb+Im si e drogaxhiut Ylli Ndoqi qe duhet re ishte ne burg…per fushate elektorale.Ndryshe LSI nuk mer asnje deputet.Tv ora eshte e dy hajduteve e keiminelve te shek.20,21.Ndaj populli te mos mashtrohet.Ky eshte fillimi fushates…e cila nga opozita do te jete e ashper,destruktive deri ne vrasje me pagese.
  -Keto dite qarkullojne zera se do rrembehen kutit e votimit ne Qv nga komisioneret e PD te cilat i ligjeroi Ambasadorja Kim-e instruktuar nga Arvizu per te prure kriminelet ne pushtet.Lajmi Amerikan se “…ne shqiperi nuk behet bisnes i ndershem..”.e ka d.m.th te bisnesi Amerikan ne RINAS qe humbi gjyqin ndaj krye hajdutit GJIN GJONI,kur dihet se drejtesine po e ben Amerika e jo Edi Rama.Keto situata Berishizmi i shfrytezon.Nese Rama vazhdon te jete ne mbtojtje..e pret ferri.Ai duhet te lexoi gazetaret e nderuar te DITES,Temes(pasi vetem keto jane te paaneshme),ndryshe te shkojne vet ne hotel-REÇIN qe petgatiti vete.
  -Ne FIER eshte bllokuar Tv Topçenell,Report Tv,etj,pasi po i çjerrin masken e hajduteve e kriminelve opozitar.
  -Nese Amerika i shkel syrin Berishes qe e pruri vete ne 92 me Rajersonin+Elez Biberaj+Ramiz Aline…eshte tjeter mersele.ÇDO GJE MUND TE NDODH NE KETE VEND TE MARR PENG NGA PLAKU “MERE” per 30 vite ne zbatim te direktivave te Lindoreve-Jugoreve-Ariu polar..!
  -FLM-DITA

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 11, 10:27

   o idioooooooooooot lexo njëherë dhe mos ha mut kot
   “Më poshtë, teksti i lajmit të shpërndarë nga ——-kanali televiziv i sekuestruar që tashmë administrohet nga shteti——–“.
   dhe braçja është përgjegjës direkt për medjen!!

   Reply to this comment
  • Remo September 11, 10:37

   Ethem Lala! Te lexojne Meron thua ti!? Juve vete jeni kopja e Meros ketu,bythelepires dhe vetem kaq. Kush eshte Saliu,Likja e Mona Basha i dime mire po Edi jot eci ne rrugen e tyre dhe ti me Meron jeni si Sulo Gradeci mbas Enverit me nje ndryshim se Mero B. me pare ka lepire Saliun dhe eshte qen qe nuk i zihet bese,kete duhet ta kuptosh more Ethem.

   Reply to this comment
   • MeteH September 11, 12:29

    Sipas orientimit te shokut katunar Ethem Lalaj te lexojme TemA? Po atje eshte shkru nga Mero qerosi dora vete se Edi Rama ne gjygjin e divorcit atesine e Grigorit ja faturoi Kristaqit!
    Kete keshe parasysh oj Gamorica e modhe Ethem kur na sugjerove Mero qeron?

    Reply to this comment
 5. redi September 11, 11:10

  Vallahi o Brace po vazhduat keshtu mos u habit fare nëse vijne prapë ata.
  Se dhe alternativa brenda se majtes ju te Rilindjes nuk keni lene.
  Qe keshtu o Braqe punetori…

  Reply to this comment
 6. nikolin September 11, 11:23

  A kur u be edhe bracja te jape mend e te bertase me zerin si kelysh mace. Dikur ky piciruk vraponte korridoreve te Zeri i Popullit e i druhej zerit te Spiro Dedes qe megjithese vinte nga sferat e larta te hierarkise komuniste, nuk i ka bertit njeriu ndonjehere. I kane lene media picirukur qe merr 75cm cope per pantallona. As shaptilografin e fletrrufeve nuk i kisha lene ne dore

  Reply to this comment
 7. xxx September 11, 11:38

  Pse kujton ti brace se fitoi Trump ne 2016?
  se pati perballe nje Hillari te shpifur si puna e Rilindjes

  Reply to this comment
 8. tomsojeri September 11, 11:54

  Po nuk hoqe “mutin” miza aty do shkoj se ate do,por muti esht ber aq i madh sa ska “bir kurve”e bir nane ta pastroj
  ! Ska pjell hala pidh shqiptareje e….burr koqesh shqiptari safi ,qe ti dal Zot ktij Kombi te shkaterrum ,pjell mashtrusish ,kriminelesh e hajdutesh mafioz qe sic duken bathet , do e mbajn gjat te pushtum vendin e “mizave”..A po shef kush jan “maj mu,,,llarit ” e po lujn “cirkun”e radhes ???? “prite,prite ………… po vjen si skile e shkerdhyer ,te shpetoj..,…………..”.se nuk i dolen 8 vjet ………E tani , ujku ujku …….Po me mir ujku se ALIGATORI ,se spo gjejm dot mender CILIN …….

  Reply to this comment
 9. Lili September 11, 12:09

  Nje arsye ma shume per mos me i votuar: as je Politika ne te kesaj treshes vdekpruese per Shqiperine!

  Reply to this comment
 10. return of the saint September 11, 12:23

  Jane pushtuar nga deliri ne 26 Prill secili do te jete ne muajin e peste te denimit 18vjecar,

  Reply to this comment
 11. DALLTON September 11, 12:27

  Termi Politika me gjuhen shkencore eshte shume e thelle ,kurse termi Kurve eshte shume e thjeshte dhe kuptohet nga te gjithe :Pra ne Shqiperi ka shume “kurva “te cilave u eshte ndertuar burdellua ne REC-te SHkodres,po presim ta inagurojne.

  Reply to this comment
 12. Gzim Kulufi September 11, 13:36

  Shtese biblike: Dhe populli u friksua nga fjalet e Erion Braces, dhe vajti me vrap tek kutia e votimeve dhe votoi per partine socialiste dhe Edi Ramen! Dhe qetesia sundoi edhe per kater vjet te tjera, … per pasuniket e pushtetit dhe biznesit!…

  Reply to this comment
 13. tomorraku September 11, 15:56

  Dhe njerzit te tmerruar ,vrapuan drejt kutive te votimit ,dhe i dogjen ato pa i lene te shikojne se cfare kane brenda ; nga tmerri se Saliu do te perseriste zgjedhjet e ’96?!!;por edhe nga frika semos Ilir Meta bashkonte votat me Saliun dhe perserisnin Gerdecin dhe 21Janarin!

  Reply to this comment
 14. S- New York September 11, 16:45

  Meta beri autogol,iritoj mbare popullin,kurr ska per te fitu.

  Reply to this comment
 15. Poko September 11, 17:47

  Po mor Ilir po.Me qe tu hangerkan ty, do te behen gorricat sivjet

  Reply to this comment
 16. dritan September 11, 20:26

  vertet o Brace gjatoshi qe ralle kush e do kete lloj Shqiperie , por mos u cudit sepse eshte kjo palo PS qe i ka katandisur Shqiptaret te jene kaq te deshperuar
  Shqiptaret me 2 para mend do te deshironin nje Shqiperi pa keta palo politikane te te gjithe spektrit politik , boll se te gjithe jeni bere te neveritshem

  Reply to this comment
 17. h September 12, 08:24

  Shikoni atë degjeneratën barkderr fshatar i lumtur që vjedh nën hijen
  e presidentit hajdut me figurë dhe zë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim