Televizioni Publik Turk ndërpret transmetimin

July 15, 2016 22:50

Televizioni Publik Turk ndërpret transmetimin

Gjendja e grushtit të shtetit që është duke ndodhur befas në Turqi, të ardhur nga ushtria për të rrëzuar pushtetin e Erdogan i cili për 15 vite sundon vendin ka bërë që TRT, televizioni shtetror i Turqisë të ndërpresi transmetimet.

Aktualisht, përveç televizionit publik në Turqi është ndërprerë interneti dhe linja telefonike.

Burime sipas agjensisë mediatike AFP, raportojnë se Ushtria ka arritur të marri kontrollin.

July 15, 2016 22:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim